Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

ajanlar sabotage building seçerken success chance altında "construction greatly delayed" şansı gösteriyor, o olabilir.

bayağıdır geri dönmek istiyordum oyuna, konuşa konuşa canımı çektirdiniz, sıfırdan başladım gene lol.
Suark said:

bu oyunun ww2 si çıksa ya

hiçbir şeye benzemez, çöp olur. serinin azami modelleyebileceği savaşlar napolyon devri, sonrası tamamen alakasız bir savaşma şekli.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben shogun haricinde tüfek ağırlıklı olan hiçbir total war oyununu beğenmedim. Oyun bariz biçimde yakın dövüş ve süvari savaşından çok bonus alıyor.

Zaten karşılıklı dizilip birbirine ateş açmak bana çok gerizekalı gelen bir olay. Bir de bu oyunda atlıların melee'nin gücü düştükçe ohoo. Napolyon'dan sonra da aynı mekaniklerle çıkan oyun tarih ilerledikçe gittikçe çöpe döner.
Sosyal ağlarda paylaş

fosamuray s2 en güzel tarafı, s2 öyle bir hale getirdiler ki bir daha iflah olmadı.

r2 ise son yamalar ile baya bir ilerleme kaydetti. bu sefer oyunu modcuların kafasında tasarladılar arka plan olarak ama artık neden çekindilerse oynanışı hiç olmadığı kadar basite çektiler

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=232618563

çu mod okadar iyi yapıyordu ki oyunu, diğer modcular gibi aşırı yükleme yapmadan, çok başarılıydı ama artık çalışmıyor...

300 küsür saat oynadıktan sonra, ilk defa yaptığım işten kefiy almıştım ve yapılan manevralar iş olsun diye değil gerçekten taktik icabı oluyordu...

şöyle ki, zaten legandry oynuyorum pause falan yok, süvarileri kanatan açıyorum ve arkaya salıyorum ama bunu gören ai savaşın için veya aihitayda olan piyadesini o kadar hızlı hareket etiriyot ki süvari tamamen boş gitmiş oluyordu veya savaşlar o kadar hızlı bitiyor du ki süvari yine bir işe yaramadan saldıyordu

hal böyle olunca oyunu kıralı sal gitsin arkana bakma piyadeleri ile roma oluyordu...

ama bu modla o kadar güzel olmuştu ki oyun kaç kere açılan düşman saflarının arasına iskender gibi süvari sokup yenmitim

ama oyunun son hali ile biraz yaklaşmış o konuma, ya çok iyi hatırlıyordum piyadeler neredeye koşup atlı okçu yakalıyordu ilk çiktiğinda
Sosyal ağlarda paylaş

Multi deniyorum buaralar,hep alıştığım taktiğim ağır piyade ile adamı kitle,fil-süvari ile flankten yardır.

ancak karşı tarafta charge etmeden pillum vs.atan adamlar veya menzilli üniteler varsa phalanxın yarısı gidiyor ve hat bozuluyor sürekli,döndürmesi etmeside çok zor phalanxı,pek hoşuma gitmiyor.

hoplite ile yapıyım diyorum aynı işi,ancak onlarıda kılıçlı üniteler paramparça ediyor.siz ne kullanıyorsunuz bu iş için?
Sosyal ağlarda paylaş

ben bi turnuva finali izledim de thorax swordsman aliyorlar fiks.

ama adamlarin planı oluyor.yani ucuza bissürü eastern spearman alip atlilarla iş yapiyorlar falan kesin bi kurgusu yok işin.

feamer dei kur. bir dene deinin son hali ile rome'un son hali birleşince muhteşem olmuş. dedim gibi rome 2 gerçekten en iyi total war olacak oyun.eksikleri aiden kaynaklaniyordu, düzeldi.daha da ileri götürürlerse olur. (gerçi medievalda ok yiyip bekleyen düşman(ama siegelerde 2-3 kez dönüp kuşatma araçlarini aliyorlardı o açidan baya iyiydi) rome 1 de te phalax ile sokakta milyonlari öldürme ve empireda ainin gemiye asker koyamamasini da hatirlamak lazım empire'i düzelttiler sonra. shogunda 2 de ise olayi haritaya iki giriş koyarak çözdüler yani ai hep sakat.)

faction sayisi,ordulari limitleme,ordularin level atlamasi,ordulara stance verme,random eventler,tech tree, eyalet mantiği iç savaş falan bence cok doğru kararlar (belki her eyalette sadece bi şehirde sur olması saçma belki değil ya bariz saçma haha bari en azından city wall falan koysalarmiş, ve iç savaşin rasyonelleşmesi lazim)

ben cidden sevdim.gerçi kimse sevmez ama ben hala empire total war da oynuyorum : ))
Sosyal ağlarda paylaş

thorax s. lar fiyat perf. olarak çok iyi üniteler ama phalaksı yenmesi için anca saldırıp çirit atacaksın, sonra geri çekip tekrar atacaksın falan...

yanılmıyorsam 3 kere falan atıyor ve her atığında 10 yakın adam indiriyor

bunun dışında oyun biraz düzeldi ama hala çok hızlı, ve hızlı olunca 20 birim ile illa bir yerlere yetişemiyorusun, gerekli hamleyi zamanında yapamayınca da aksaklık oluyor.

hat için phalaks peltas veya pahalaks hoplite birlikte denenebilir, romalılar gibi dama düzeninde dizersiniz, peltaslar önde rakip gelenene kadar atarlar, pilum falan atarsa onlara gelir zaten vura bilirse zaten, zaten geri çekilir, melee lerin üstüne gelir... sonra damanın boşluğu peltas ile doldurun ve ister cirit atarlar...

ama antika hoplite yerine modern hoplitler/spearmenler daha "çok amaçlılar"

şeyde olabilir, 3+ kutu formu yapan ağrı piyade ortaya konur ve kanatlara hafif piyade yerleştirilir, süvari ortada olur, ortaya saldırsa sen yardıma gelene kadar orta tutar, ortaya saldırma ise, kanatları geri çeker adamları dağıtır sonra aralara süvari sokarsın...

falan filanda işte ama oyun çok hızlı normal hali ile

ayrıca, 10 vs 15+ gibi büyük deniz savaşlarını oynamaya bile tenezzül etmiyordum, misal ilk dün manuel olarak kazandım, tabi bunda benim bütün gemilerin germen slingir, rakibin ise melee olmasınında etkisi büyük oldu, ama işte ilk deniz zaferi diye bilirim, bir gemi kaybettim o kadar

die baya oynadım ama devamlı dlc ve yama geldiği için tam konsatre olamıyorum, en son işte suevlerele oyanayaım demiştim aylar önce o zaman wolfman mi ne gelmişti ve büyük ehtiyaçtı ama mod desteklemediği için hevesim kaçmıştı...

asıl o değilde generale siz ne alıyorsunu rütbe ile, ben kurnazlık ve yürüyüş alıyorum, oradan logistik
Sosyal ağlarda paylaş

diplomasiye de el atmışlar güzel olmuş, suev ler ile oynuyorum şu an, birtonlar savaş açmıştı, 20 birimlik bir ordu ile adaya çıktım, şehri aldım, sonra kuzeyliler savaş açtı, gallerde ki geçide kamp kurup, 35+ birimini imha edince ve aynı turn bir şehrini kaybedince hemen barışı kabul etti
Sosyal ağlarda paylaş

oynadım bitirdim de üzerinden baya zaman geçti de o kadar büyük sorun olduğunu hatırlamıyorum, savaştığın adamlar dan bir tek roma 1vs1 daha üstün adamları var o kadar.

pike, hopliti, atı, peltası falan gayet yeterli diye hatırlıyorum

zaten ana ordum da bir süre sonra son seviye adamlar olamıyor benim, tek şehire askeri gidiyorum, o da çok uzakta kalıyor

hem ayrıca kartaca olmayan ama o bölgede paralı asker olan ne birim var ki kartacanın askerlerinde güçlü olsun

afrikada öyle adam yok, nubian nobellar geldi en son ama o kadar para değmez, italyada samitler ve hoplitler var ama libyalılardan güçlü değiller spear ve sword dahil, belki kargılı italyan süvarisi alırsın ama bilemiyorum, ispanyada silingirlar var onların zaten muadili yok ama onun bakım parasına 3 tane kadar sıradan adam besliyorsun, ispanyol kılıç kalkan piyadeleri iyi ama o kadar uçurmazlar, kuzey italya ve güney fransa keltler var ama libyan swordsmanda daha fazla ne katarlar bilmiyorum

al bunlar giriş seviyesi hep ve yeterli adamlar

Libyan Infantry
Libyan Peltasts
African Pikemen
Citizen Militia/Carthaginian Hoplites/Libyan Hoplites
Carthaginian Cavalry

bunlardan iyi paralı asker görmedim

misal, Libyan Infantry ile yunanlıların bile ilerisine geçiyorlar, ilk seviyelerde

hatırlılyorum romaya giren orduda Libyan Hoplites ler vardı
Sosyal ağlarda paylaş

ai roma ile oynamayı beceremiyor nasıl mümkün oluyor anlamıyorum ama oyunda en kola işgal edilen yer orası.

ama roma piyadeleri güçlüler düzgün yünetmezsen ve 2vs1 3vs1 değilsen eşit sayıda, spearlarla falan yenmek kolay değil

fil lazım :), pike lazım, libyalılar lazım, keltler gibi 10 tane slinger ile ezmiyor diye hatırlıyorum roma ama yine süvari lazım

gemi abanmak iyi olabilir ama para yeter mi bilmiyorum, zira sırf donama ile bazı şehirleri alabilirsin

italya ispanyadan daha kolay feth edilecek ve daha fazla gelir getirecek bir bölge
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...