Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Phonebloks

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Kanuni said:

insanlarda ucamaz denmisti :P

ucak yaptik uctuk

farkı burada bütün bilim adamlarını toplicaz, manhattan projesi gibi 5 seneye bombayı patlacağız gazı var sdfsdf. olmaz o iş.

yoksa yapılır niye yapılmasın. diyorum mars'a da gideceğiz yani bir gün, belki de 15-20 seneye.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

Aynı zamanda kaba, çirkin kalın. Ayrıca firmalar oturup buna parça üretecek?

Kim inanıyor buna ya cidden. Sürekli olarak bunun modüllerine destek verip kendi telefonlarına rakip bir telefon yaratıp destekleyecekler. Üstüne üstlük parçalar birbiriyle uyumlu olacak?

Desktop PC?
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

fikir güzel falan değil
ben niye anteni upgrade edeyim, neden bluetooth ya da jiroskopu upgrade edeyim
pili neden upgrade edeyim audio jacki niye ?
falan filan
saçma ötesi

Daha yenisini elde etmek için? Bluetooth 4.0 çıkınca sadece Bluetooth 3.0 modülünü değiştiriyorsun, sıfırdan yeni telefon almıyorsun. Ya da aldığın telefonun 1500mAh piliyle yetinmek durumda kalmıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Abi reddit teki commentlerini okuyun. Yada ben bi mühendis olarak özet geçiyim.

İmkansız.

Laptop kadar telefon olur bu. 30 tane parçanın her biri modüler olarak birbirine konnektörlerle bağlanıcak. Her bir konnektör modüler olduğu için max soğutma ve max enerji iletmi özelliklerine sahip olmak durumunda olucak. Yüzlerce entegre özellik tek tek ayrık hale getirilecek hayvan gibi telefon olucak.

Normalde mesela telefon devresinde mikronluk yer kaplamayan gyroscop modülü burda parmak kadar olucak.

Ayrıca onu geçtim 50 tane ayrı şirket bu ürüne aygıt üretcek hepsi birbiriyle uyumlu olcak. AMD anakarta Intel CPU takılmayan bi dünyadan söz ediyoruz.

Bi desktropun bi laptoun 4 5 katı boyutta olma sebebi bu nedenler zaten. Laptopta herşey entegre. Bu sebeple upgrade olmuyo bu sebebple Asusun N53 Modelindeki GT550 M ekran kartını sökünce Toshibanın aynı ekran kartı slotuna bile takamıyosun.

Proje bildiğin mal bi marketing okumuş elemanın hiç bişi düşünmeden yaptığı bi şey. Alt yapısını nasıl çalışacağını hiç düşünmeden.

baştan sona +1
Sosyal ağlarda paylaş

abi düşünce zaten anakart ve upgrade edilebilen parçalar. wireless, gyroscope gibi parçalar uzun vadeli olduğu için upgrade edilmesi ya da konektör kısmı tabii mantıksız ancak bunun gibi parçalar anakarta entegre bir hale de getirilebilir. zaten işin aslı böyle birşey şu an için imkansız ancak fikir güzel ve bu fikir daha da geliştirilebilir ilerde telefonlar da pc gibi upgrade edilebilir. yani amaç upgrade edilebilen akıllı telefonlar, proje tabiiki de dandik görsel amaçlı bir sunum için uydurulmuş da denebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

aente said:

Aynı zamanda kaba, çirkin kalın. Ayrıca firmalar oturup buna parça üretecek?

Kim inanıyor buna ya cidden. Sürekli olarak bunun modüllerine destek verip kendi telefonlarına rakip bir telefon yaratıp destekleyecekler. Üstüne üstlük parçalar birbiriyle uyumlu olacak?

Desktop PC?

Desktop PC dediğin alet 30 senedir üretilen bir şey
hala intelin bi önceki chipsetindeki CPU yeni chipsetindeki alete uymuyo
1 sene önceki anakarttan söz ediyoruz
AMD ve Intel ki sadece 2 şirket söz bile etmiyorum uyumsuzlukları
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet saçma sapan bi fikir yalnız, nasıl 150 bin destek gelmiş anlamadım. işlemci, ram, bluetooth modülünün markası falan son kullanıcının %97'sinin umrumda değil. Laptopda bile değil artık. Adam gibi çalışsın yeter. Uyumluluk sorunları, ısınma, pin, şekil, zart zurt, hiç manası yok.

3-5 tane Arch Linux falan kullanan nerd'e satarsın anca.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay hiçbir üreticinin işine gelmez, ki gelseydi laptoplar masaüstleri gibi kolay upgrade edilebilen cihazlar olurdu. Tek tek parça satmak yerine kompakt cihazı satıp daha yüksek kar ediyorlar.Yeni teknolojiler çıkıncada yeni ürünleri adapte edip farklı cihazları piyasaya sokup insanları sağmaya devam ediyorlar. Cep telefonlarıda aynı. Piyasada ki mevcut üreticilerle çok ütopik bi mevzu bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...