Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye Türklerindir...mi acaba?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Başlığı okuyup ırkçı anlamlar çıkarmayın lütfen.
Atatürk'ün milliyetçilik kavramını benimsemiş bir kardeşiniz olarak ülkemizde yaşayan her etnik kökenden insanın kendini ifade etmesine sonsuz saygı duyan biriyim.Ve tüm bu etnik kökenden insanların da anayasamızda da yazdığı şekli ile Türk Halkı'nı oluşturduğuna inanıyorum.

Hal böyle iken ülkemizin bize ait olmadığını şu aşağıdaki haritadan daha iyi ne açıklar acaba?

Sosyal ağlarda paylaş

abi gözünü sevetyim ne farkeder?

nato üslerinin kurulmasının, natonun olmasının bi sebebi var yani.
bide savaşmak çok reröre cidden, hani suriyeyi konuşuyoruz madem arada, bi iki laf edeyim.

hani o süper güçler varya, hah o süper güçlerin senin ülkende üs kurmasına falan ihtiyaçları yok. Sana silahla saldırmaya da ihtiyacı yok.

Çin, "üretmiyorum ulan" dese, kendi içine kapansa en fazla biraz açlıkla boğuşur sonra düz devam eder, peki dünya?

ABD, kurşun atmasına gerek yok. Bütün kurlar dolarla denk değil mi? Bitti, adamın üs kurmasına gerek yok yani seni yıkması için.

Yok üsmüş, yok siyasi güçmüş, yok askeri güçmüş tırı vırı.
Şu anda, dünyada 2 büyük devlet var, Hatta 1 büyük var o da çin. Diğerine de ÇİN sahip olduğu için 2. büyük olarak takılıo. Elindeki tek tehtitte - biz ölürsek senin ürettiklerini kimse almaz - . LOL.

bu ülkelere tehtid, kredi kartı kullanmayan bir ortadoğu, bide içine kapanık 2-3 ülke var o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı okuyup ırkçı anlamlar çıkarıyoruz, sen istediğin kadar kibar ol. Söylem ırkçı çünkü, sen nazikçe "kürtler aslında atatürk milliyetçiliğine göre türktür" desen de adamlar bunu kabul etmek istemiyor. Açıkça KÜRT olduklarının bilinmesini belirtilmesini, üzerinin örtülmemesini istiyor. Ki bu ifade de geçmiş uygulamalarla birleşince direk faşist bi imge oluşturuyor kafalarda.

Asıl konuya gelirsek Türkiye türklerin değildir, vergisini veren vatandaşındır. Nato üssü boku püsürü de iyi ya da kötü uluslararası anlaşmaların getirdiği gerekliliklerdir, türkiyenin vatandaşlarına ait olduğu gerçeğini değiştirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Başlığı okuyup ırkçı anlamlar çıkarıyoruz, sen istediğin kadar kibar ol. Söylem ırkçı çünkü, sen nazikçe "kürtler aslında atatürk milliyetçiliğine göre türktür" desen de adamlar bunu kabul etmek istemiyor. Açıkça KÜRT olduklarının bilinmesini belirtilmesini, üzerinin örtülmemesini istiyor. Ki bu ifade de geçmiş uygulamalarla birleşince direk faşist bi imge oluşturuyor kafalarda.

kürtlerin kürdüm demesine engel hiçbir durum yok,buna nüfusun büyük bir kesiminin karşı çıktığı da yok. ancak Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan her vatandaş (en azından) mevcut anayasaya göre vatandaşlık tanımı açısından Türk'tür. bu yazdığımdan sen ve başkaları ırkçı anlam çıkartmaya devam edebilirsiniz ama ırkçılık ile ilgisi yoktur. Almanya'da Alman, Fransa'da Fransız, İngiltere'de İngiliz,İtalya'da İtalyan,İspanya'da İspanyol tanımları da aynen bu şekildedir.

"Ülkedeki Kürtler hiçbir şart altında anayasal vatandaşlık tanımını kabul etmiyor" deme hakkı da ne sende,ne de başkasındadır. Bu işi en ateşli ve tek savunan BDP halen meclise barajı geçip giremiyorsa ve bu ülkede kimine göre 15 milyon,kimine göre 20 milyon Kürt kökenli vatandaş varsa "kürtler bunu kabul etmek istemiyor" sadece havada kalan bir söylemdir.

Yani sözün özü...Bu konudaki düşüncelerine saygı duyuyorum.Ama katılmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk milliyetçiliği diyerek süslemeye çalışma.Milliyetçilik milliyetçiliktir.Bütün etnik kökenler üst kimlikte türk halkını oluşturuyorsa bu üst kimliği benimsemeyenlerin durumuna çözüm ne ?
En iyi çözüm kimlikleri bir kenara bırakmak.Azınlıkların milliyetçiliği de çoğunluğun dayatmasından radikalleşiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

ilk olarak kaynak nedir?

bana bir arkadaşım gönderdi.AMA harita internette çok gezen bir harita.ancak nereden geldiği ya da kaynağı çok da önemli değil çünkü bu haritada belirtilen üslerin zaten bir çoğunu zaten hepimiz biliyoruz.

ayrıca NATO and US installations in Turkey diye yazdığımızda Türkiye'deki üsleri gösteren bu harita benzeri bir çok harita var dostum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

internette niğdeye kadar kürdistan haritası yazsanda çıkıyor mantıklı bir kaynak bulana kadar konu kitlensin bence.

bu site oldukça detaylı bilgi veren bir site.
zamanı olan girip türkiye'deki amerikan üsleri ile ilgili yazılanları buradan okuyabilir.dünya genelindeki amerikan askeri dağılımını çok ayrıntılı,uydu fotoğraflı,linkli,kaynaklı veren bir site.

http://www.globalresearch.ca/the-worldwide-network-of-us-military-bases/5564
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

ilk olarak kaynak nedir?

ikinci olarak past and present diyor geçmişte olup da şu anda olmayan yerleri de koymuşlar haritaya.

üçüncü olarak amerika'nın nükleer silahları olsa olsa incirlikte falan vardır belki. balıkesir'de şurada burada ne arasın?_

nükleerler batı anadoludaydı diye hatırlıyorum cold warda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...