Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

KaRa_DaVuT said:

Eve o işte

abi tamam eyvallah da click&move olduktan sonra uzayda geçmesinin bi önemi yok o gemiyi ben kontrol etmiyorum ki lol

bi de eve text based bi oyun. her ne kadar görsel kısmı da olsa, o ortadaki görsel, uzayı vs. tamamen çıkar oyun oynanır. o yüzden "Space Sim" mantığıyla alakası yok bence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ücretsiz bir program kullanmıştım ama 1 yıldan fazla oldu hiç hatırlamıyorum. ses kayıt edip, o sesi duyduğunda neyi trigger edeceğini belirliyordun. kombat sırasında hiç tuşlara basmadan speed değiştiriyorsun mesela sürekli. warplanabiliyorsun, target almayı ayarlıyorsun falan falan. hemen her şeyi komuta alabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

asdfas yok abartmış baya komik olsun diye de, tabi landing beceremeyen insanlar yok değil. o yüzden oyunda auto-landing computer modülü var hahah ama geminin internal compartment slotlarından birini harcamış olursun böylece.

lord_gorthaur said:

https://www.youtube.com/watch?v=uyPoaVRErE0

ve sonunda uzaydan gezegene ilk giriş transition'unu da görmüş olduk. hadi bahalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

KaRa_DaVuT said:

Eve o işte

abi tamam eyvallah da click&move olduktan sonra uzayda geçmesinin bi önemi yok o gemiyi ben kontrol etmiyorum ki lol

bi de eve text based bi oyun. her ne kadar görsel kısmı da olsa, o ortadaki görsel, uzayı vs. tamamen çıkar oyun oynanır. o yüzden "Space Sim" mantığıyla alakası yok bence.

abi nasi sen kontrol etmiyorsun gemiyi. ayni oyunu mu oynadik biz acaba. bi chessur, suitonia, garmon, mr hyde videosu izle istersen kendin mi kontrol ediyorsun gormek icin. he herkesin harci degil tabi o kadar micro management o konuda hem fikiriz ama manual control yok degil yani oyunda.

eve ile ilgili yanlis bilinenlerin basinda geliyor asljnda bu manual control muhabbeti. bi de klasik skill muhabbeti one surulur yok efendim 30-40m sp olmadan bisey yapilamaz vs diye. o da asilsiz aynen. aksini kanitlayan bi ton suitonia videosu var low sp karakterle solo pvp yaptigi

gorseli cikarinca nasil oynayabilirsin 3d ortamda ddiger gemilerin yerini ne yaptiklarinu vs tam olarak gormeden. overview tek basina yetmesi mumkun degil
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle ufak bir giriş rehberi buldum (tuşları vs. değilde, konsepti anlatıyor daha çok)

https://www.youtube.com/watch?v=CjjRgIiTYkE

NOT: BASIC TUTORIALLER İÇİN ALTDAKİ KANALI KONTROL EDİN!

https://www.youtube.com/channel/UCd1Xmm1TFBD-lfZUWaWf7EA
Sosyal ağlarda paylaş

ben eve'i 4-5 sene önce 2 ay kadar oynadım. Elimde joystick var. Eve'de gemimi joystickle kontrol edip silahımın nişanını joystickle alıp joystick'i kullanma becerime göre manevralar yapabiliyor muyum? Silahın miss'lemesi, oyundaki chance ile mi yoksa benim nişangahımı doğru yere tutturamamamla mı alakalı?

ben oyun boş falan demiyorum, micro management çok var diyerek savunmana gerek yok. "tıklıyon vuruyo işte huamagoym" da demiyorum. Manual control dediğimi yanlış anladığını varsayıyorum. Ha eğer oyunun içinde "göstermelik" manual control getirdilerse bilemicem, ama yukarıda dediğim şekilde işlemiyorsa sistem -ki benim oynadığım dönemde işlemiyordu- o manual control değil. İstediği kadar micro managementı olsun.

3D kısmı da illa işe yarıyordur ama olmasa da oynanır diyorum ben. Championship Manager gibi, eskiden text based'di maçlar, sonradan bi tane temsili 2D maç görüntüsü getirdiler oyuna, olsa da olur olmasa da olur. Opsiyoneldi zaten yanlış hatırlamıyorsam.

Herkesin hayalindeki oyun Eve Online derinliğinde ama point&click'siz, geminin kontrolünün sende olduğu bi space sim. Star Citizen'dan da buna benzer bir beklenti var işte, onda da o yüzden hype var. Elite Dangerous bu değil ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam aldım. DOwnload a koydum yattım

sabah işe gitmeden iki tıktıkladım. iki training yaptım (vapuru kaçırıdm işe geciktim zaten ikinci mission yüzünden)

Arkadaş undock tamam. Yahu niye dock layamıyorum?

Hayır beni vuruyorlar o yüzden dock layamıyorum. önce cargo scoop diyor. da cargo yok?

Bi de alışamadım daha klavye kontrollerine. Zor değil de acaba joystik mi alsam.
Sosyal ağlarda paylaş

lord_gorthaur said:

eve online güzel uzay şeysi ama elite/star-citizen'cılar olarak bayık bir oyun. atmosfer zêro eve'de.
düşmanın kalkanlarını indirip son hızla karşı gemiye bindirmek, afterburner yakıp arkadan gelen roket boost sesi, gezegen halkalarında dolaşma vb. bunsuz uzay oyunu olmaz.

EVE in atmosferi sıfır mı :D lel
evet bir sim değil. fakat eve in meta sı gibi meta ya sahip bir sandbox oyun yok.

bok atarken az bil öyle at gardaş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...