Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Zaten o yüzden aldım Kanuni.

Sıktı artık gir 344t654 yaratık kes... Çok tuşa basınca oyun zevkli gelmiyor artık... 50 kulak topla, son seviyeye gelmek için milyon yaratık kes... Zaten vurdulu kırdılı birşey çekerse canım, açıp "Marvel Heroes" a giriyorum.

Diğer düz mmo larda milletin kahrını çekmekte sıktı.. Sürek gear kovala vs.. Dur durak bilmeksizin bir farm. Farm bitsinde eğlenmeye başlayayım derken sıkıyor D:
kişisel görüş tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dakikalarca bos bos hic bir tusa basmadan gitmek zevkli diil ya :) anlayacaksin oynadikca.

tabii zevk meselesi ozunde.

bu arada :

kolay para icin misal sunu yapabilirsiniz.

gorev var ornegin altin tasi bilmemne tasi gibi degerli 3-5 cargo isteyen gorevler. al gorevi sonra iptal et gorevi cargonda duran mali sat ayni yerde.. profit.

ya da bu gorevi aldin ornegin online oynuyorsun cik oyundan tekrar gir solo play olarak, ta taaaa, ayni gorev veya benzeri karsinda al onuda, sonra cik tekrar online a gir hop tekrar al aynisini, bunu tekrarla cargon dolana kadar. sat hepsini ayni yerde.. hala duzelmemis.

ya da benim en sevdigim

slave al sat

sumel den al slaveleri git ngaliba ya..

gene yukardaki online offline ile slave istiyom ben gorevlerini toparla sat. ama bunu anca iyi paran olunca yapabilirsin cunku slave tanesi 10k credit.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

@Xenocide

sen oyunda ne yapıyorsun genel olarak?

yoksa amacın sadece yardımcı olmak mı (boostlayıp yollarını ayırmak)

değişiyor ya. geçen hafta community goal kastırdım, ondan önceki hafta power play'e bulaşmıştım, düşman faction zone'larına gidip data taşıyan npc gemilerini patlatıyorsun, senin factionına puan geliyor falan. genelde bounty hunting yapıyorum. Şimdiki planım bi tane ASP Explorer alıp çok uzaklara gitmek sdfg

boostlayıp yollarını ayırmak değil yani, beraber oynarız yine isterseniz. 4 kişiye kadar wing yapılabiliyor sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

şimdi silver götürme questi aldım.
gittim baktım nerlerde silve var nutriti mi ne vardı. oraya gittim. oradaki portlara fln gittim. hiçbiri dock permission vermedi lan :D kaldım öyle oyundan da çıktım havada duruyo gemi portların birinin yakınında bişey olur mu?

Olmaz. Biraz beklesen izin alirsin aslinda ya da uzaktasindir.
Sosyal ağlarda paylaş

signal sourca gidim dedim frameshiftten cikar çıkmaz elemanın tekine carptim herif takla ataa ataa parcalandi patladi ahahah wanted oldum tabi bastım kaçtım.
bi seferindede 3 tane anaconda karşıladı signal sourcelardan
bounty hunting için nerelerde takilalim cobra mk3 var
arada bir chat ekranında mesaj geliyor beni takip et diye , onunla nasıl iletişime geçiyoruz bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bounty Hunting için en iyi yer Resource Extraction Site. Halkalı gezegen olan sistemlerde takılcan. Gezegenin infosuna bak, 3 tip halka var. Icy, Rocky, Metal Rich. Icy'lerde bişey yok onları geç, rocky ve metal rich ise mutlaka Resource Extraction Sİte'ı vardır. High Intensity Resource Extraction Site ara. Oralarda korsan gemileri + security force'lar oluyor. Security'ler dalarken sen de dalcan. Aggrosu Security'de olduğu için suya sabuna dokunmadan para kazanıcan. Bi de Hazardous Resource Extraction Site'lar var, oralarda daha çok bounty var tabii ki ama Security Force yok. O yüzden tehlikeli. Cobra'yla hiç bulaşma.

Beni takip et diyen adamlar da, supercruise'dayken der bunu, biyerden sonra supercruise'dan droplar arkasında Frame Shift Wake bırakır. Onu target alıp Safe Disengage range'ine girip sen de droplarsan adamı görürsün. Ama onlardan bi hayır görmedim ben genelde aldığın missionla ilgili şeyler diyor "hacı sen bu görevi yapıyon ama iyi etmiyon bak sen onu yapma gel benim dediğimi yap, şu kadar ödül" diyor, genelde verdiği ödül alacağından daha düşük oluyor. Ama muhtemelen reputation falan geliyodur.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni baslayanlara smugling oneririm. 10-20k hesabi yaparken iki gorevde 1.5m yaptim. supercruise modundayken nalet federaller sizi cikarmaya calisiyor sc'den. ter dokmustum. silent run modu var. istasyon etrafinda polis npc varsa scan edemiyorlar kargoyu. gemi hararet yapmaya basliyor silent runda. acele acele docklarsaniz gelsin yuzlerce k. heyecani riski getirisi yuksek. sidewinder ile deneyim kazanin.
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

q ve e roll. mouse sag sol yukari asagi turn. a ve d strafe. cok rahat.

mouse button da flight assist off. bunu cozdugumden beri top gun gibi akiyorum conflict zone'larda.

bu şekilde nasıl rahat oluyor ya? oyundaki gemi mekanikleri battlefield uçak mekaniklerine benziyor. yani roll yapıp mouse'u aşağı çekmen lazım dönebilmek için. o yönüyle freelancer'dan falan farklı. o yüzden ben joy almadan önce mouse sağ sol roll'du. invert yapıyordum bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

bir gemiye kilitlenip onun yanına gidebiliyor muyuz?

YAKABUGAI sisteminde "Stephanie Hall" diye bir gemiyi patlatmamı istiyor ama bulamadım bir türlü.. 2 kez "contacts" menüsünde gördüm ama birşey yapamadım. Sonra zaten kayboldu gitti.

Sinyallere gideyim dedim o sistemde.. 2 kez denedim 2 sindede başka gemiler patlattı (tek yedim neredeyse D:. Eagle almıştım)

yeniden radarda (contact da işte ne haltsa) denk gelirim diye.. oralarda yarım saat uçtum ve çıktım patladıktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

bir gemiye kilitlenip onun yanına gidebiliyor muyuz?

YAKABUGAI sisteminde "Stephanie Hall" diye bir gemiyi patlatmamı istiyor ama bulamadım bir türlü.. 2 kez "contacts" menüsünde gördüm ama birşey yapamadım. Sonra zaten kayboldu gitti.

Sinyallere gideyim dedim o sistemde.. 2 kez denedim 2 sindede başka gemiler patlattı (tek yedim neredeyse D:. Eagle almıştım)

yeniden radarda (contact da işte ne haltsa) denk gelirim diye.. oralarda yarım saat uçtum ve çıktım patladıktan sonra.

yoldan çıkartacan ilacın bu
Frame Shift Drive Interdictor
https://www.youtube.com/watch?v=svBXBwRyBh4
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm haftasonu bunu oynadım yemeden içmeden kesildim.

İzlenimlerim:

Bİr kere oyun inanılmaz bir atmosfere sahip.yani kokpit havası falan muhteşem.

Ayrıca, supercruise, Friendsihp drive (lel) ve genel anlamda FTL Travel bence güzel bir mantık çerçevesinde. Biraz EVE biraz Star Wars biraz Star Trek arasında gidip geldim oyunda hissiyat olarak sürekli.

Mesela süpercruise den sonra Friendship Drive ile ilk yıldırzlararası yolculuğumda, ses full açıktı hoparlörde. O FTL e giriş ve çıkıştaki patlama sesleri, müzikler vs muhteşem. Bir arkadaş dedi "interstellar OST lerini dinle " diye. Öyle yaptım. gözlerimden Yaş geldi.

O nasıl bir güneştir. Oyunda gemiyi kapatıp birkaç dakika güneşi izledim sadece.

Silent modda ısı düşünce camın buzlanması, güneşe yaklaşınca buğulanmalar, combat sırasında adam heyecanlanınca vs adrenalin artışı hissi. Oyunun ince detaylara verdiği tepkiler muhteşem.

Ha ben ne yaptım. İl günün sonunda birkaç farklı görev denedim. Benim en hoşuma giden Hauler lar ve Smuggling mission lar oldu Hele silent modda istasyonlara illicit cargo sokmak falan. Han Solo reis gibi. oyunun combatı için gemim (sidewinder) güçsüz geldi. Zaten anlamadan bi anarcy sisteme girmişim, navy beacon da takılyım derken gemiyi elime aldım. Allahtan beleş sidewinder da tekrar devam ettik.

Neyse, para kasıp sonunda kendime Adder aldım. Onunla geniş geniş Smuggling / Hauling yapıyorum. Ha birde Lave Loop a başladım (rare trading).

Deli para var bu işte. üç dört run yapıp iki saate falan 1m para kasılacak kıvama geliyor insan. Ben 30-40 dakkada 200k kastım.

Neyse. bi ASP istiyorum. Bakalım görücez. SOnra da Fe-de-Lance alacam sırf combat için. Ben o gemiye hastayım oyunu almadan öncesinden beli. çok güzel gemi lan. herkes biboka yaramıyor dedi ama olsun.

SONUÇ: Alın olm alın. sis atma orçun
Sosyal ağlarda paylaş

ya silen running diye bişey varmış. bi görev almıştım illegal cargolu hemen 2,5k cezayı yedik :D ama kargomu almadılar o yüzden adamdan 30k alınca görev için yine baya karlı çıktım.

bir de uzayda gezerken escape pod buldum bi tane. aldım öyle attım kargoya. duruyo orda. illicit kargo diye gösteriyo sağda uyarı. ama kimse de laf etmedi daha. bi de napacam ben bunu bilmiyorum :d
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...