Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Yanlis anlama olmasin :) Xeno daha iyi aciklamis, open pvp var ama ben tecrube etmedim.

Grouping de simdiye kadar oynadigim hic bir mmo da olmayan bir yapida yada gelecekte olacak.

Forum larda bol bol debate edilmis, insanlar ne istedigini yazmis, hepsinin uzerine Lead Designer eleman assagida post ile brainfuck olarak aciklamis

http://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=6300&highlight=online
Sosyal ağlarda paylaş

ben de yanlış yönlendirme yapmış olmayayım, en azından şu an için o supercruise bozma olayı galiba yok. NPC'ler gelip bozuyor ama playerların playerları bozmasını ben bulamadım. Hatta devo'nun önünü kestim de muhtemelen onun açısından böyle saliselik geçip gitmişimdir önünden :P

ama forumları biraz karıştırdım, galiba interdiction module olacak ve bu modüle sahip olanlar supercruise bozabilecek. O yüzden evet, şu an için pvp instanced gibi bişey. NPC conflict zone'da seçtiğiniz factionun karşısını seçen player varsa ona da girişebiliyosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

karışık kuruşuk olunca tabi öyle oldu sdf

Şimdi oyunda 3 farklı hız var. Birincisi normal kullanım. Savaşlar, istasyona girişler çıkışlar vs. bu durumda yapılıyor.

İkincisi Supercruise. Bir sistem içinde 2 gezegen-istasyon arasında gidiş geliş için supercruise'a geçiyorsun. Bu durumda silahlar vs. devre dışı ve gemi çok hızlı.

Üçüncüsü ise hyperdrive. Bu bildiğimiz warp, sistemler arası geçiş için kullanılıyor.

Normal hız ile supercruise arasındaki fark için şöyle bişey söyleyeyim, normalde gemi saatte 200-400 km arası hız yapıyor iken supercruise'daki en yavaş hız saniyede 30km. Çok azcık birazcık hızlısı saniyede 250km/saniye. en hızlısı baya hızlı asd

Bizim mevzumuz supercruise ile. oyuncuların bir yerden bir yere gidişini supercruise'dayken net biçimde görüyoruz. Şimdi oyunda interdiction denen bi olay var. Supercruise'da giderken bazen npc'ler tarafından disrupt ediliyoruz ve supercruise modundan zorla çıkarılıyoruz. Böylece korsan npc'ler bize saldırıyor vs.

Aktif open PvP olabilmesi için oyuncuların da supercruise bozabilmesi lazım. Yani ben supercruise'dayken başka bir oyuncuya belli bir mesafe yaklaştıktan sonra -interdiction modülüyle mi artık nasıl olacaksa- supercruise'unu bozup silahları açıp pewpewlamam lazım. Şu anda anladığım kadarıyla bu özellik oyunda yok ama muhtemelen gelecektir, yoksa hakikaten anlamsız olur. Oyun "korsanlık yapabileceksiniz" diyorsa bunun mümkün olması lazım.

Ha bıngıldağın dediği, istasyonlara giderken supercruise ile gidiyorsun ama belli bi mesafeden sonra supercruise'dan çıkıyorsun ve istasyonun yaklaşık 20 km yakınlarında normal hızına dönüyorsun. o 20 km'yi normal hızla gitmen gerek. İstasyonun 10km'lik bi mesafesi no-fire zone. O yüzden o aradaki 10 km'de istediğin adama dalabilirsin ama muhtemelen pek bi getirisi olmayacaktır çünkü 1 dakika falan dayanabilirse zaten no-fire zone'a giriş yapıyor. No-Fire zone dışında da normal hızda gezen adam bulmak mümkün değil çünkü insanlar istasyondan çıkıp biraz ilerleyip ya hyperdrive yapıyor ya da supercruise'a geçiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bu lazım hacı

http://www.gamingdaily.co.uk/images/EVEMotherships-2010-7-28/Bubble.jpg

Gate e warplamissin, bir yandan cay ini iciyorsun, bir yandan TS de geyik yapiyorsun. Warp bitmeye yakin birden bir yavaslama, warp dan cikma... o motorun sesi,dalgalar, anlayamazsiniz...

Yasayan bilir, capsule le topuklamaya ugras dur sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Suark said:

bu lazım hacı

http://www.gamingdaily.co.uk/images/EVEMotherships-2010-7-28/Bubble.jpg

Gate e warplamissin, bir yandan cay ini iciyorsun, bir yandan TS de geyik yapiyorsun. Warp bitmeye yakin birden bir yavaslama, warp dan cikma... o motorun sesi,dalgalar, anlayamazsiniz...

Yasayan bilir, capsule le topuklamaya ugras dur sonra.

aynen anlayamazsınız!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...