Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elite: Dangerous

Exodous

Öne çıkan mesajlar

Simdilik 55 diyordu, bundan sonrasini da procedural generate edecez, manyaklar gibi genisletecez diyordu.

Eve Online oynarken, ya arkadas su oyun fps olsa ama butun mekanikleri yerli yerin de kalsa, trade i craft i mining i vs. diye cok istemistim, sanki bu oyun o noktaya yaklasacak gibi.

Su anda combat mission ve hauling mission lar mevcut, en azindan benim gordugum. Mining/crafting goremedim, oldugu yada olacagi iddia ediliyor. Eve deki PoS larin olacagi soyleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Isin guzel i, bu mekanik leri koyacagini Robert abi de soyluyor, artik hangisi duzgun olursa onu oynariz.

SC klasik bildigimiz anlamda MMO tecrubesi vaad ederken Elite in server side i biraz degisik.

Hani omur ilikten bildigimiz Zone/Hub dedigimiz, herkesin o anda ayni yerde/instance da olma olayi vardir. O anki evren de nerde oldugunu ve eger ki zone instancing var ise kacinci instance da oldugunu soyledigin zaman gelir bulabilir isteyen. Elite de o bahsi gecen zone lar 'gezici'.

Group iseniz kendi zone bubble iniz oluyor, siz nereye bubble oraya. Bubble lar belli mesafeye yaklastigi zaman, o bubble larin birbirini bilmesi, farketmesi ve birbirlerine kafa kol girebilmeleri icin yeni daha buyuk bir bubble a dahil ediliyor server. Enterasan bir fikir, ne kadar duzgun calisacak bende merak ediyorum.

Bu bubble mekanikleri merkez hub lar disinda gecerli (deep space ve outer rims), starport lar ve benzeri POI ler (Core systems) de super bubble lar her zaman mevcut.

Yukaridaki yazdiklarim, faq ve adamlarin youtube/reddit vs gibi kaynaklardan anlattiklarindan anlayabildiklerim, yanlis da olabilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dock ederken, ilk basta izin isteniyor station dan. Station izin verirken nereye inmen gerektigini de soyluyor, atiyorum slot 15 diyor. O anda gercekten diger slot lar dolu oluyor, millet ya kalkis yapiyor ya inis yapmaya calisiyor.

Cok girdim kafa kafaya benim slot a inmeye calisanlar la, yada cikis yaparken 3 kisi de girmeye calistigi icin son anda kacmaya calistigim oldu. Dun aksam 1 saat e yakin zamanim inis kalkis larla gecti.

P.S: Docking/Launching de collision i kaldirsinlar mis gibi olur :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eve deki butun terim ve ahlaksizliklar mevcut :D

Eve deki, Jettison denen nane direk Elite den alinma mesela. Cargo scan vs. gibi diger mekanikler de oyle.

Docking esnasinda ozel durumlar soz konusudur ama kesin, yoksa oynamak cok zorlasir. Gemi gidiyor tabii ki Eve deki gibi ama insurance mekanigi var sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...