Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3. Defa Aydinlandim

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

Noyzura said:

tamam bende ilk mesajına göre belirttim. geyik yada değil hayat bize herşeyin nasıl olması gerektiğini bizim yerimize düşünüp bunu bize dayatmaya çalışan insanlarla dolu. Kaç çocuk yapacağımızı , saat kaça kadar içebileceğimizi günde kaç sat şuursuz insanlarla dolu. Bazı şeylerin şakası bile hoş değil. geyik meyik içini dökü ifade ediytorsun işte kendini .

ya hayatım (aydınlandım da) ben sana ne yapamayacağını dayatmıyorum "şunu şunu şunu yapma" demek illa onu sana dayattığım anlamına gelmez ki niye inatla dayattığım düşüncesinde ısrarcı oluyorsun anlayamadım, herhangi otoriter bir gücüm yokken nasıl bişey dayatabilirim, yapma diyorum, tıpkı senin bana "dayatma" derkenki gibi, yapılmasından hoşlanmıyorum yani. kaldı ki lafımın arkasındayım, direniş yarıştırmayın, öndekiler, arkadakiler, parkta oturanlar, meydanda takılanlar, piyano dinleyenler, gaz yiyenler, su yiyenler, internette takılanlar vs. aynı şeyi düşündükten sonra bi önemi yok o yüzden BEN ÖNDEYDİM diye artistik yapmanın da lüzumu yok, lüzumdan ziyade karşındakine saygısızlık. özetle; "YAPMA".

Kendini farklı ve "en birinci" gösterme çabası işte... Karşısındakinin de en önde durmuş hatta sırtına kalkan yiyecek kadar yaklaşmış olma ihtimalini falan gözardı edip kendini farklı gösteriyor :) Biz de de böyle biri vardı, gruptaki aşağı inmeye çekinen ama evlerini açan kızlara "sokağa çıkmayan haindir" "tencere tava çalıyosunuz da noluyo, aşağı inin karşı duralım" kafasıyla geziyordu. Bu tür yoğun ilgi alan etkinliklerde normalde hayatta pek bir şey kanıtlayamamış ve bunu kendine kuruntu yapmış insanlar özellikle ön planda olmak ve kendilerini daha üstün görmek, bir nevi hazır gözler buradayken kendilerini en azından bu yönde kanıtlayarak alpha'lık oynamak isterler. Hayatlarında nadir geçen böyle bir "üstünlüğünü gösterme" fırsatı çok cezbedici olduğundan da böyle abartırlar. Daha gözden ırak sanatçıların da daha sert tepki göstermesinde bunun etkisi var. Mesela fırıldak gibi dönen ve kendi ifadeleriyle "kariyerinde istediği başarıyı hiç yakalayamamış, kendini kanıtlayamamış" Şafak Sezer en önde yürüyüş örgütleyip bayraktarlık yaparken de derdi buydu, kendisi de söyledi olayın heyecanına kapıldım diye. Benzer toplumsal dikkat çekici olaylarda da bu tip hareketleri görürsünüz.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha çok gözlem ve tecrübe :)

Mesajlarını gözlemlemek ve benzer örneklerin (mesela Şafak Sezer ve açıklamaları, itirafları) aynı izdüşümünden gittiğini görmek yetiyor :)

Yoksa "Sabri iyi bek değil" yorumunu yapmak nasıl söyleyeni kötü bek yapmıyorsa bu gözlem de gözlemde bulunanı aynı kefeye koymaz, zaten baştan tavırlarım uymuyor, baştan fail hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Daha çok gözlem ve tecrübe :)

Mesajlarını gözlemlemek ve benzer örneklerin (mesela Şafak Sezer ve açıklamaları, itirafları) aynı izdüşümünden gittiğini görmek yetiyor :)

Yoksa "Sabri iyi bek değil" yorumunu yapmak nasıl söyleyeni kötü bek yapmıyorsa bu gözlem de gözlemde bulunanı aynı kefeye koymaz, zaten baştan tavırlarım uymuyor, baştan fail hehe.

yani 7 milyar insan ve sonsuz faktörde bir kaç hayat tecrübene bakarak herşeyin üzerine aynı çirkinlikleri yapıştırmak bence büyük bir toyluk. anlayamadığımız yerde susmak ya da saygılı olmak daha sağlıklı olabiliyor. tabi yanılıyor da olabilirim ama benim düşüncem bu ravewendorcum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...