Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pepsi ne kampanya yapsa almayı düşünebilirsiniz

synthesizer

Öne çıkan mesajlar

Ahaha
Niye Efes'te işe yaradı ama? Fıçı biralarda aynısını yaptılar. Hepimiz de içtik.
Daha önce ABD'de unuttum şimdi markasını, krakerler için yapmışlardı. Yuvarlakken, kare yapıp tekrar piyasaya sürdüler, daha pahalı olarak. Dünyayı kazandı adamlar.
2 yıldır reklamı dönüyor radyoda, "peynir dediğin lokum gibi olcak, lokkumm" diyor adam. Tenekenin "lokum" kısmını ineklere verirler köylerde, para etmediği için genelde. Adamlar tekrar paketleyip, marka değerini artırıp, piyasaya sürüyorlar tekrar tekrar. Onlar yapıyorsa bence Pepsi de yapabilir.
Ondan sonra nescafe var mesela. Adamlar leş gibi kahve veriyorlar. Ama sorsan forumda bile nescafe fanboi'ları vardır. Ambalaj muhabbeti 1990'ların en büyük pazarlama olayıydı. Bu kadar hor görmeyin.

Tabi 2000'lerin olayının "tecrübe" olduğunu düşünürsek ambalaja çemkirmeniz normal. Ama bence geçmiş taktikler doğru zamanda uygulandığında çok güzel kar getirir. İlla trend'e göre ilerlemek gerekmez.

Her şeyin ötesinde bir de Türkiye gerçeği var. Bu trend'lerin hepsi farklı zamanlarda geliyor TR'ye. Doğru zamanda uygulanmazsa tamamen boşa çıkıyor. 2010 ve sonrası için trend samimiyet. Satıcı ne kadar müşteri ile aynı yerde durursa o kadar potansiyel artıyor (Starbucks vs. Mandabatmaz). Ama sen bunu şu an TR'ye koysan hiçbir işe yaramaz. Bu akımın bize yansıması muhtemelen 2020'leri bulabilir ama ABD'nin özellikle şu sıralar yaşadığı "starbucks mı öyk" kompleksini en iyi açıklayan durum bence. Haliyle geçmişte işe yarayan stratejilere yönelmek bence her zaman safe choice. Yenileri tabii ki güzel ama doğru zaman gelmemişse elinizde patlama ihtimali çok yüksek.

Haklı da olabilirsiniz tabi. Ben bu kadar pazarlama gurusu olduğunu bilmiyordum patide.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
horacegoesskiing said:

pepsi app olsun ilk yükleyince hemen ödül alayım.

kodlar app içine girilsin, pepsi parası kazanayım. qr code da olsun tembel adam için işi kolaylaştırın.

o parayla onu bunu alayım. alabileceğim şeylerin de kampanyası olsun, zaman zaman kodlar daha fazla para etsin falan.
harcayacağım şeyler değişsin, onları da takip edeyim. belli bir parası olana da güzellik yapın. illa harcaması gerekmesin. seçtiğiniz müşteri profilleri için ekstra kampanyalar olsun. artık müziktir, seyahattir, oyundur, çeyizdir bilemem.

uzun soluklu, kampanya seven arkadaşları cezbedebilecek bir şey bence. yok genel olarak kampanya ile işleri olmuyorsa zaten o adamları elde etmek için çözüm kampanyada değil.

bana collectible kutu, yeni lezzet vesaire lazım ki görmüşken alayım ya da çok güzelse peşine düşeyim.

yoksa televizyonda bi kampanya görsem gidip pepsi almam kolay kolay. isteyeceğim bişi olsa çekiliş falan gerekir, onla da uğraşamam.

benim yorumlamam bu kadar.

şu süper olur he. App olacak, QR ile pepsi cüzdanina puan toplicaz.

Bi de seda sayani falan cıkartıp sacma sapan şarkı söyletmesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...