Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vucutcular buraya

Sequo

Öne çıkan mesajlar

KuddusiMavra said:

korkarım lan seni yolda görsem,o ne pis bakış ya.

edit: sonra da dedim ki kendi kendime, "minnacık bir şeye benziyor, çok korkarsam tekmelerim, bayılır.üzerinden atlar geçerim" B)-

Ya çeto hayallerle yaşama pls :) yaşlı falan dinlemem alırım elime yoğururum affetmem :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sayılar üzerinde ortalama 10 yıldır çalışmalar yürütüyorum. Büyük sayılar geliştirmiştik. Bu da hedeflerimi büyüttü. Araştırmalarım sonucu kainatın çapının 156 milyar ışık yılı olduğunu tespit ettim. 156 milyar ışık yılı hacimli bir küp düşündüm.

O hacme ne kadar rakam sığabilirdi düşündüm. Yani bir santime 3 rakam sığabilir. Bu rakamları hesapladım bu ortalama 10 üstü 3 tane rakam sığdı. Bu da 10 dotrigintilyon yapıyor. 450 basamaklı bir üs oluşturdum.

Bu da 114 senoktokatrilyon 17 senseptenkatragintrilyon diye devam eden 388 milyar 725 milyon 226 bin 999 şeklinde tüm rakamları belli bir üs tamamladım. Bunu onun kuvvetinde yazıp bir eksilttiğim zaman ortaya çıkan 9'ların sayısı da yine de 114 senoktokatrilyon oldu.

Demek ki bu sayı bir kainatı doldurmayacağı gibi 10 üstü 320 kainatı dolduracak bir sayı oldu. Bu sayınında 2 bin 501 bir sağ komşusuna giderek bin 250 sayıdan asal olmayanı da eledim. Geriye 84 sayı kaldı. Sonuç olarak hesaplamaların gereği kainatları dolduran sayıların anlamına da KADOS dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sequoya said:

KuddusiMavra said:

korkarım lan seni yolda görsem,o ne pis bakış ya.

edit: sonra da dedim ki kendi kendime, "minnacık bir şeye benziyor, çok korkarsam tekmelerim, bayılır.üzerinden atlar geçerim" B)-

Ya çeto hayallerle yaşama pls :) yaşlı falan dinlemem alırım elime yoğururum affetmem :)

sana şöyle anlatayım.
3 sene önceydi sanırım.
yurtdışındayım.yunanistan'da basketbol maçındayım.
yanımda benim acenta,onun oğlu.
efes pilsen-panathaniakos oynuyor.locadan maçı izliyoruz.
Salonda Türk seyirci yok.
maç çok heyecanlıydı ve ben yerimde duramıyordum.yunan taraftarların tezahüratlarından mıdır, yunan-türk tarihsel çekişmesinin genlerime işlemesinden midir; bilemem. Coşmuşum.Locada her Efes basketinden sonra havalara sıçrıyorum.Uzatma saniyelerine Efes önde girdi ve taktik faullerde hep Efes basketi buldu.Her taktik faulü efes baskete çevirdikçe salondaki yunan sessizliği artarken benim çığlıklar her yanda yankılanıyordu.Meğer yanımdaki benim acenta da benden korkmuş,bana hayretle bakıyormuş.Neyse,Efes maçı aldı ve ben tek kişilik orkestra Efes'i alkışlıyorum.Derken bir el beni sertçe tutup arkaya doğru çevirdi.Baktım iri yarı Yunan evladı,yandaki locadan kopmuş gelmiş.Yaşı 30 civarı.Boy 1.88-190 falan.Atletik vücudu var.Baktım bana Yunanca bir şeyler söylüyor.O ara benim Yunan acenta araya girmeye çalışıyor,artık benim acenta bu gence ne dediyse bu genç benim Yunan acentaya kafa attı.O an ben o genci nasıl elime aldım, nasıl ağzını burnunu kırdım,nasıl yere indirdim,nasıl tekme manyağı yaptım?!Hatırlamıyorum. Ama elimden genci zor aldılar.Polis molis geldi ama Yunan acenta ve gencin yakınları karşılıklı şikayetçi olmadılar,genci de ikna ettiler.El sıkıştım salakla ama ağzı,burnu yer değiştirmişti.Üzülmüştüm çocuğun o halini görünce ve kendimden utanmıştım.
Spor dostluk,centilmenlik,barış ve kardeşliktir.
Bu da böyle bir anımdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünya Kupası'nda 3.lük-4.lük maçı yapacağımız zaman Kolombiya Bogota'dayız patronun oğlu ile (Çocuk embesil.Üniversiteyi tonlarca para ve kursa rağmen kazanamadığı için Amerika'da ki gökdelenin bir katına açılan üniversitelerin birinden 7 senede veb tasarımcılığı diploması almış.İş öğrensin diye babası ben gezerken yanıma veriyor).Biz oradayken bu 3.lük-4.lük maçı oynayacağımız durumu çıktı ortaya.Normalde maç saatinde Meksika'ya uçmamız lazım.Bunu aldım karşıma,"oğlum Cem.28 yaşımdayım(vay beeee,o zaman kendimi ne büyük görüyordum....hey babalar!).Bugüne kadar milli takımın böyle bir başarısını izlemedim.Bundan sonra da izleyebileceğimi sanmıyorum.Şu 3.lük-4.lük maçı için biletleri değiştirelim,1 gün sonra gidelim Meksika'ya"dedim.
Çocuk,"tamam abi,bana da uyar" deyince atladık taksiye, Bogota'daki MEXICANA mıydı MEXICANAIR miydi neydi, onun merkezine gittik. Yüksek binanın 14üncü ya da 15inci katı.Oğlan asansörden indi,arkasından Kolombiyalı manitası indi. Ben tam ineceğim, kısa boylu ama enine geniş bir adam bodoslama asansöre daldı.Beni savurdu.Diz kapağımı asansörün kenarına çok kötü çarptım.Can havliyle asansörden çıkarken, "yavaş olsana lan ayı!" deyiverdim. Bir yandan da dizimi oğuşturuyordum. Arkadan gelen sesle şok oldum:"Yavaş olsana ayı mı? Biraz ayıp olmuyor mu?".
Lan adam Türk çıktı, iyi mi?
B)-
Sosyal ağlarda paylaş

abi koca adamım diye geçiniyorsun sonra internetten tanımadığın etmediğin bir adamı dövebileceğini ima edecek anılar falan anlatıyorsun.

hayatta ihtimaller, olasılıklar falan var biliyo musun mesela. bunca yıllık hayat deneyimin bunu sana öğretebildi mi?

senin dövdüğün o yunan adamın başka bir ortam ve koşulda teke tekte seni 3 kat daha çok dövebilme ihtimalinden, burada seni döverim dediğin adamın bir ihtimal türkiye muay thai şampiyonu olabilmesine falan kadar.

yemin ederim yaşın x ise internetteki yansıması 12 falan.
hakkaten gördükçe utanıyorum okurken falan.
yok seni döverim, yok dövemezsin falan. şaka mısınız abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi koca adamım diye geçiniyorsun sonra internetten tanımadığın etmediğin bir adamı dövebileceğini ima edecek anılar falan anlatıyorsun.

hayatta ihtimaller, olasılıklar falan var biliyo musun mesela. bunca yıllık hayat deneyimin bunu sana öğretebildi mi?

senin dövdüğün o yunan adamın başka bir ortam ve koşulda teke tekte seni 3 kat daha çok dövebilme ihtimalinden, burada seni döverim dediğin adamın bir ihtimal türkiye muay thai şampiyonu olabilmesine falan kadar.

yemin ederim yaşın x ise internetteki yansıması 12 falan.
hakkaten gördükçe utanıyorum okurken falan.
yok seni döverim, yok dövemezsin falan. şaka mısınız abi.

sakin ol şampiyon.
kimsenin kimseyi dövmekle tehdit ettiği yok, avrsa da şaka lan şaka.
paticik oğlum burası,ben mi öğreteceğim size?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...