Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dini kurallarin cevresinden gitmek ibadet oluyor mu?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

horace senle tartışmaya bile girmem çünkü senin gibi düşünenlerin anneleriyle görüştüm, size kardeş geliyormuş.

hatırladın mı bu tavrı? cümleyi? hafızam yanıltmıyorsa benzer bir konuda birebir senin yazdığındır. ılımlılığın yatsıya kadardı senin, ben unutmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Bakın abi çok net yazıyorum. Siz orucunuza bakın. Herkes kendi orucuna baksın. Bu tartışmalar hep onu yapamayıp başkası ne yapıyor onla endekslenmenizden ortaya çıkıyor. Ekstra çaba göstermesi gereken sizsiniz çünkü sizin dininiz. Millet default kalan 11 ayda hayatı neyse onu yaşıyor. Ama yok illaki bir mağduriyet, "ramazanda allahsızlar üstümüze geliyor" çekeceksiniz. dininiz batsın.

Tuna abi asıl sen ramazan kafası yaşıyosun müdür ya. Aga senne dota oynuyoruz. Support alıyosun. Diyoruz ki ward al. Almıyosun gidip "WARD AL YOKSA CIKARIM. WARD AL YOKSA BI DAHA SENLE OYNAMAM. WARD AL YOKSA REPORTLARIM" mı diyoruz lan? Aynı mantık hacı alırsan iyi olur oyun felan kazanırız almassan barathun şarj gelince afsdadfsfasdfasd diye gülüyoruz oluyo bitiyo kafa bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cipetpet said:

Mülüman mahallesindemslyangoz satılmaz olm neyin tartışması bu? İslam da hoşgörü din dışı olan insanlaradır .bırakın şu işleri arkadaş ,10 saat aç kalmış bir adamın karşısına geçip suyu içenin ağzına yumruğu koymak çokda yanlış değil yani

şu eğer troll değilse, o kafayla dine gelene kadar çok durak kaçırmışsın demektir. benim gözümde insan vasfın yok. başına gelen herşey benim gözümde kabul edilebilir seviyededir, üzülmem bile.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

horace senle tartışmaya bile girmem çünkü senin gibi düşünenlerin anneleriyle görüştüm, size kardeş geliyormuş.

hatırladın mı bu tavrı? cümleyi? hafızam yanıltmıyorsa benzer bir konuda birebir senin yazdığındır. ılımlılığın yatsıya kadardı senin, ben unutmadım.

onu hatırlamadım da senin nasıl biri olduğunu hatırladım birden :)
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

Herkes başkalarına karışıyor ne ki bu? herkesin isteği, ricası olabilir. Müdahale etmediği sürece öfke neden?

Benim yanımda x konusunu açma diyen adam daha fazla baskı kuruyor. Adeta bir cihat kafasıyla "demek yemesem daha iyi öyle mi? ÖYLE BİR YERİM Kİ ŞAŞARSIN" psikolojisine şaşıyorum. Ne geçti elimize?

Sigarayı bırakmış adamın karşısında bile sigara içerken bi müsade istemeyi, abi yakıyorum ama demeyi bilen adamlar hele.

abi olay bu ya..

Ben diyorum ki karşımda su içilmese iyi olur , yani zorlanıyorum özellikle akşam vaktinde otobüste filan diyorum.. adam bana diyor zorlanıcaksın tabi köpek oruç tutuyorsun!!
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

arcane said:

hatırlamak işine gelmez. dua et allahına ki veya admin arkadaşlarına mı diyeyim. buradakilerin çoğu bilmiyor / hatırlamıyor senin o yazdıklarını hadi yine iyisin :)
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Sam resmen dinime saygı duymuyorsanız görgünüzden, empatinizden yapmayın demişsin. Örnekte de şapırdatmak falan. 11 ay şapırdatmak için ramazanı beklemiyoruz. Görgü bitiyor empati başlıyor ya. İllaki ramazanda biz de 1/4 oruçlu olacağız yani. Paravan kurup onun arkasında yemek yiyeceğiz. Bu durumda senin empatin nerede? Herkes müslüman mı doğuyor yoksa Samland'de. Zaten empati de zkimden aşağı açıkçası zira ramazan empatinin default tek taraflı işlediği aydır. Oruçlular yüksek mertebeye erişir, herşeyin de bahanesi hazırdır.

Görgü konusunda da kıvırmışsın. Müslümanlığın saçmalıkları bitti hinduların inek fetişine geldik. Ben hindunun karşısında 100% dana eti whopperı gayet yerim. Onun derdidir, inanç testidir. Şapırdatıyorsam ama o zaman o da benim görgümdür, onu kabul ederim. Şapırdatıp adamın gözüne sokmak ayrı birşey. Burada çok net olarak müslüman kardeşler her yemek yiyeni şapırtadan, karşısındakinin gözüne sokan insanlarmış gibi tarif ediyorlar. Sanki gündüz sucuk reklamı çekip bütün gün "ister misin?" diyip eti negro uzatıyoruz...

Senin hayatında bir gün oruç tutmaman "deistim ama bütün kandil topiklerini açıyorum" ne kadar inandırıcıysa o kadar inandırıcı. Yahu sen bana AKPye oy vermedim bile dediydin. Ağzından çıkanın hangisine inanacağımı şaşırdım. Bulşit metre doldu yani. Cipetpet'den en fazla 2 tier üstün inanç özgürlüğüne sahipsin, daha alacağın yol çok. İnancım yok da deme hiç işte yemezler bu saatten sonra.

ya istersen sokağın ortasına gidip zortlaya zortlaya osurabilirsin istersen de, sana kimsenin "hop arkadaş dur napıyorsun" demeye hakkı olamaz. veya gidip iki arabanın yerini kapayacak şekilde de parkedebilirsin. kimsenin arabanı çizmeye hakkı yok böyle birşey yaptın diye.

"hayır bana görgüsüz, empati kuramayan diyemezsiniz, özgürlük kalkanımla hepsine bağışıklığım var" dersen güleriz lakin. hem özgürlükçülüğün, hem medeniliğin nirvanasında olduğunu kanıtlayamazsın bu şekilde.

son paragraf da "elde ne kadar mühimmat varsa sıkayım, biri tutar" kıvamında potpuri olmuş lol. gizlim saklım yok, isteyen sorabilir hangi seçimde kime oy verdiğimi, yazdım daha önce de forumdaki hesap sorma kanguru mahkemelerinizde heh. oruç konusunda vs söylediğime inanmıyorsan orası senin bileceğin, lakin bu serzenişin "homoları savunuyorsunuz demek siz de homosunuz" ayarında ancak.

deizm zaten bir inanç, oruçludan beter şekerin düşmüş senin sanırım lol. :p
Myshkin said:
inancını sergileyenlere düşük iq'lu muamelesi yapıyoruz çünkü hepsi düşük iq'lu tıpkı senin gibi. en mantıklısı bile kalkıp karşısındakini ayıplıyor ancak en fazla düşündüklerini inkar edip öyle insanlar ayıplanmamalı diyor etrafındakine. iki yüzlülük abidesi

bu kadar çapsız, sığ olduğunu baştan yazsaydın da hiç vakit harcamasaydım sana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
bingildak said:

bingildak said:

diğer yanda, aynı ortamda (iş yerinde) diğer arkadaşlarının oruç tuttuğunu bile bile aç ve susuz olduklarını bile bile göstere göstere su içen, yemek yiyen adamın zaten insanlığından şüphe ederim. bunun dinle, oruçla bir alakası yoktur. sen bir insan olarak, aç ve susuz birinin karşısında yemek yiyip, su içmezsin bu insanlığa terstir. karşındaki görecek diye yemeyecek halimiz yok tabii ki de, eğer o adam yiyemiyorsa veya içemiyorsa gider gözünün önünde olmayan bir yerde ihtiyacını giderirsin. bunun dinle, oruçla falan alakası yok saygıdan ve insanlıktandır. başka zaman da böyle olmalıdır.

aynı şeyi diyoruz Bone. 3 sayfa önceden.

Boyle degil bu. Ne istersem yerim karsisinda. Adam acsa, yemek alacak parasi yoksa ben de ona da almadan yemem ama din gibi bana tamamen sacma gelen bir nedenden dolayi ac birakiyorsa kendisini kendi bilecegi is. Beni alakadar etmez. Calisirken acikinca Wok&Walk'dan makarnami soyler ve yerim. Yaninda birami icerim.

Uzerime saldirirsa da dava acarim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Myshkin said:
inancını sergileyenlere düşük iq'lu muamelesi yapıyoruz çünkü hepsi düşük iq'lu tıpkı senin gibi. en mantıklısı bile kalkıp karşısındakini ayıplıyor ancak en fazla düşündüklerini inkar edip öyle insanlar ayıplanmamalı diyor etrafındakine. iki yüzlülük abidesi

bu kadar çapsız, sığ olduğunu baştan yazsaydın da hiç vakit harcamasaydım sana.

osurmakla su içmeyi bir tutacak kadar çapsız olamadım, özür diliyorum sam
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Sam said:

Myshkin said:

Anlayamıyorsun herhalde. daha basitçe açıklayıp yardımcı olayım sana;

kimseyi ayıplayamayız yemek yiyip su içiyor olduğu için diyorsun, aynı cümlenin devamında ise ama görgü meselesi diyorsun.

kurduğun 1 cümlenin içinde bile bir çelişki var, sen onları görgüsüz olarak addediyorsan zaten ayıplamış oluyorsun.

yani hem ayıplıyorsun hem de ayıplamıyormuş gibi yapıyorsun.

yardımcı olabilmişimdir umarım bu sefer.

valla ben yanımda osurana da "yuh ayı neden osurdun" demiyorum, 'ayıplamak' kelimesine yüklediğin anlam nedir diye sormam lazım o halde.

bonepart da yazmış yukarıda, "kibarlıktır" demiş. hangi kelimeyle mutlu olacaksanız onu kullanabilirsiniz. hani insanlar yemek yerken karşılarında böcekten, dışkıdan filan bahsedilmez ya, buna ne ad veriyorsanız onu kullanabilirsiniz.

her inanç sahibine "iq'su düşük mahluklar" diyen adam da var forumda, bunlar sokakta gördüğü için de içinden aynısını geçiriyor. burada kimsenin "içinizden dahi ayıplayamazsınız, özgürlüktür inanmak" dediğini görmedim bugüne kadar.

Şu adam ateistin gerizekalısı lan ahahahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

gerge'cim içersin, yersin. aynı şeyi söylüyoruz zaten. yersin ve içersin. kimse sana "içemezsin, yiyemezsin" kardeşim dememeli. fakat senin karşındaki insanın durumunu düşünüp, "ulan gözünün önünde yemeyim yazık" demen insanlıktır diyorum. yap, yapmalısın, zorunlu böyle olmalı, yapmazsan şiddete başvurmaları haklıdır demiyorum. optional bir şey yani, senin bu saygıyı, düşünceyi göstermen insanlığın gerekliliğidir eğer karşındaki insana saygı besliyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Sağlam yobazmışsın sende birader...
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

bingildak said:

bingildak said:

diğer yanda, aynı ortamda (iş yerinde) diğer arkadaşlarının oruç tuttuğunu bile bile aç ve susuz olduklarını bile bile göstere göstere su içen, yemek yiyen adamın zaten insanlığından şüphe ederim. bunun dinle, oruçla bir alakası yoktur. sen bir insan olarak, aç ve susuz birinin karşısında yemek yiyip, su içmezsin bu insanlığa terstir. karşındaki görecek diye yemeyecek halimiz yok tabii ki de, eğer o adam yiyemiyorsa veya içemiyorsa gider gözünün önünde olmayan bir yerde ihtiyacını giderirsin. bunun dinle, oruçla falan alakası yok saygıdan ve insanlıktandır. başka zaman da böyle olmalıdır.

aynı şeyi diyoruz Bone. 3 sayfa önceden.

Boyle degil bu. Ne istersem yerim karsisinda. Adam acsa, yemek alacak parasi yoksa ben de ona da almadan yemem ama din gibi bana tamamen sacma gelen bir nedenden dolayi ac birakiyorsa kendisini kendi bilecegi is. Beni alakadar etmez. Calisirken acikinca Wok&Walk'dan makarnami soyler ve yerim. Yaninda birami icerim.

Uzerime saldirirsa da dava acarim.

dava açarsan tahrikten sen ceza alırsın
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca ülkemizde insanları twitter'da yazdıkları şeyden ON AY hapse girdiğini hatırlatırım. oruç tutan adamı tahrik edip, dayak yedikten sonra dava açarsan bir de üzerine hapis yatarsın. türkiye olduğunu hatırlatırım. doğru değil ama yargı sistemimiz çok ilerlediği için idama kadar yolun var.
Sosyal ağlarda paylaş

suBzer0 said:

horacegoesskiing said:

Herkes başkalarına karışıyor ne ki bu? herkesin isteği, ricası olabilir. Müdahale etmediği sürece öfke neden?

Benim yanımda x konusunu açma diyen adam daha fazla baskı kuruyor. Adeta bir cihat kafasıyla "demek yemesem daha iyi öyle mi? ÖYLE BİR YERİM Kİ ŞAŞARSIN" psikolojisine şaşıyorum. Ne geçti elimize?

Sigarayı bırakmış adamın karşısında bile sigara içerken bi müsade istemeyi, abi yakıyorum ama demeyi bilen adamlar hele.

abi olay bu ya..

Ben diyorum ki karşımda su içilmese iyi olur , yani zorlanıyorum özellikle akşam vaktinde otobüste filan diyorum.. adam bana diyor zorlanıcaksın tabi köpek oruç tutuyorsun!!

ahah yuh
kendi seciminizle, kendi iradenizle kendi dininiz icin oruc tutup, insanlar tutmuyo ve bu cehennem sicaginda sokakta su icerken, yemek yerken SIZDEN SAKLANMIYOLAR diye magdur edebiyatina basvurmussunuz. tebrikler.

biz magdurlugu iyi biliriz.
iyi biliriz
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

horacegoesskiing said:

arcane said:

hatırlamak işine gelmez. dua et allahına ki veya admin arkadaşlarına mı diyeyim. buradakilerin çoğu bilmiyor / hatırlamıyor senin o yazdıklarını hadi yine iyisin :)

adminlere makarna ve kömür dağıttım.

yalnız senin yazdığını herkes görüyor olmasına rağmen iftiradan ve hakaretten çekinmiyorsun o da hoş.

neyse... zaten hem tartışmaya da girmiyormuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimn kimi neden dövüyo ben onu anamıyorum
diyoruz ki karşısındakine saygı gostermek insanca bi davranıştır
banane banane ben yerim dayakta yerim gibi bi mod var
niye dayan yiyosunuz aga
yada dahadogrusu adam makarna yedin diye seni neden dövüyo
ben bi onu anamadım
paticik dediğin ortalama eğitim düzeyi yüksek lisans olan bi ortam
tophane mahallesi değil ki palayla oruc tutmuyo diye millete dalınsın
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

suBzer0 said:

horacegoesskiing said:

abi olay bu ya..

ahah yuh
kendi seciminizle, kendi iradenizle kendi dininiz icin oruc tutup, insanlar tutmuyo ve bu cehennem sicaginda sokakta su icerken, yemek yerken SIZDEN SAKLANMIYOLAR diye magdur edebiyatina basvurmussunuz. tebrikler.

biz magdurlugu iyi biliriz.
iyi biliriz

nasıl böyle bişey çıkardın abi dediğimden? abi bizim dediğimiz şu , ben diyorum ki rahatsız oluyorum karşımda su içilmesinden , ama bişey de yapmıyorum adama su içiyor diye.. sen bana diyorsun ki rahatsız olamazsın kardeşim.. ama oluyorum abi napalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...