Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WCS Türkçe Yayınları başlıyor

crasher

Öne çıkan mesajlar

birisi daha koymuştu da fena değil demiştik diye hatırlıyorum. ama kötüyse kötü derim.

combatta 10 saniyede 5 kere ooooo ooooooouuuuuuuffffff ovvvvvvvv derse zaten bitmiştir ki?

hayır yorum dediğin şey gelişir zamanla. husky mesela rezalet yorum yapıyordu ilk başlarda, adam day9 ile takıla takıla, maç anlata anlata gelişti artık çok daha iyi yorumluyor (ha son 6 aydır izlemedim gerçi o da ayrı konu)

ama spikerlik yetenek işi, kolay kolay geliştiremezsin.

ama biz türklerde ne spikerlik var ne de yorumculuk gelişiyor.

onun yerine gidip ingilizce izleriz haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 3-5 dk izlemiştim arkadaslari tefel in bir macini sunuyorlardi.

Oncelikle ses kalitesi kotu geldi. Ozellikle arkada arada konusan ikinci bir kisi vardi onun sesi cok boguk ve bayik geliyordu.
Sunanın da turkcesi baya korelmis sanirim yada sonradan mi ogrenmis artik bilmiyorum tanimiyorum yapani.

day9, artosis, apollo gibi adamlari izleyip iyi analiz edilse daha basarili bir sunum olur dusuncesindeyim. 1 tane iyi konusan surekli oyuncunun, mapin ozelliklerini falan anlatan biri birde yaninda iyi oyun bilgisi olan, oyunu iyi okuyabilecek arada girip yorum yapacak biriyle olur mesela. Kolay is degil tabi.

iyi calismalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. WCS'yi sunacağımız, ilk yayınımızdan çok kısa süre önce belli oldu, o yüzden aceleye geldiği için ilk hafta tam istediğimiz gibi bir yayın gerçekleştiremedik. Bir tane sesi iyi play-by-play yorumcusu bir tane de analitik yorumcu olması gerektiğine ben de katılıyorum ama ilkinden Türkiye'de çok fazla yok ve bildiğim kadarıyla Pintipanda ve Theodoric'e teklif götürüldü ama uygun değillerdi. O yüzden iki günde de iki analitik yorumcuyla sunuldu maçlar. İyi bir görev dağılımı olmadığı için de sesler üst üste bindi çoğu zaman, aynı anda konuşuldu, birbirine zıt fikirler söylendi vs. Önümüzdeki haftalarda bunları geliştirmeye çalışacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi spiker Pintipanda ve Theodoric türkiyede cidden. sesleri de bu iş için çok iyi tonda.
en iyi yorumcuya gelirsek o biraz karısık yanı spartacus ve sleeep gayet iyi yorumcu izlediğim kadarıyla. lorrotar da biraz az küfür ederse o da baya iyidir :D
Zone eSports un spiker ve yorumcu kadrosu kımler bu arada tam olarak bilen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Özel bir kadromuz yok. Kim istiyorsa ve uygunsa onu koyuyoruz. İlla Zone klanından olmasına da gerek yok. Enjin mesela iki günde de yorum yaptı. İkinci günde Sleeep de katılacaktı ama lobi dolu olduğu için 3. kişi alamadık yayına. Tabii yayındakilerden birinin internetinin yayın yapacak kadar iyi olması gerekiyor, iki günde de Enjin'in yayın yapmasının bir nedeni de bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sunucu ayrı bir şey yorumcu ayrı bir şey şunu atlıyorsunuz her zaman.Bir adamın maç sunması için illa master oyuncusu olması gerekmiyor veya yorumlaması için.Oyunu okusun benim adıma yeter.Olmayacak şeyi söyleyip iki saniye ardından oyuncu bunu yapıyorsa yada maç bitti yenilecek diyip tam aksi çıkıyorsa bu işte bir terslik vardır arkadaş.Sunucu olarak zaten performans beklemiyor kimse fakat bari biraz daha düzgün yorumlanabilir maçlar...Mesela şu enjin'in yanında bir eleman vardı geçen mc maçında o arkadaş enjin'den beter açıkçası.Tamam enjin'in türkçe tam değil falan o kısma bir şey demiyorum da ne yorum var ne sunum.Kafadan faildı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...