Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gezi parkı eylemi devam etmeli mi?

FelanFilan

Öne çıkan mesajlar

sadece park mı yoksa genel direniş mi ?

bence ara ara toplanıp insanlar meydanlarda eyleme devam etmeli. sonuçta en doğal hakkımız bu. yasadışı değil bir şey değil.

parktaki durum ise polis mudahale etmediği sürece eylemden çıkıyor ztn. millet parkta kalmaya devam etsin. ki bence her haziran ayında devam edecek bir gelenek olmalı bu.

eğer eylemlere ara verdik denirse parktaki bikaç yüz kişinin kimseye zararı olacağını düşünmüyorum. turistler falan gelir işte.
Sosyal ağlarda paylaş

girişteki barikatları kaldırıyorlar, işgal havası kalkıyor. sadece bir büyük çadır kalacak sanırım. partiler vs flamalarını götürüyor söküyor.

böyle devam etmesi en doğrusu. toplanılacaksa her akşam gidip taksim meydanında yine toplanılır.

bence asıl sorun diğer şehirlerde olanlar. özellikle ankara falan ne olacak?
Sosyal ağlarda paylaş

ankara'da şiddete son versinler.
içerdeki arkadaşlarımızı çıkarsınlar.
sadece ankara'da değil heryerde polis şiddeti bitmedikçe
insanlar sokağa çıkacak yapacak birşey yok.

zaten en başında ideolojik görüşler partiler hiçbirşey devreye girmeden istanbulda taksimde saldıran polisleri görüp YETER diye sokağa çıkmadık mı?

şiddet ankarada devam ederken neden içeri giriyoruz ben onu anlamıyorum.

ama inatla söylüyorum örgütlenilmesi lazım. planlı programlı sistematikli ve sinsi olmak lazım.

özellikle sinsi olmak akıllı olmak zorundayız. cebimizde 30 kanal yok. kaldırım yapan insanları gösterip polise taş atıyolar diye gösteren bir meydamız var.

We have made the present, obsolete
What do you want? What do you need?
We'll find a way when all hope is gone
Sosyal ağlarda paylaş

olayları sadece parkta indirdikleri için kimse sikine takmadı ankara'yı izmir'i. taksim dayanışması mıdır nedir tepkisini parktan ziyade diğer şehirlerde olanlara ağırlık vererek yöneltmeli. madem direnişin sesi olma peşindeler o zaman eylemler devam etmeli çünkü ankara'da polis şiddeti devam ediyor diyecek.

park konusunda anlaşıldıysa anlaşaıldı. millet sokağa götü boklu parktan ziyade parktaki gençlere saldıran polisten çıktı. eğer o gün polis şiddet uygulamasa adamlar parkı da yıkardı halkın 1-2 cılız sesini umursamadan. kimse de park için sokağa dökülmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

ölen arkadaşlarımız için bir sonuca varılana kadar geri adım atılmamalı diye düşünüyorum.

sizde biber gazı yediniz bende yedim, bazıları o kadar yakınızdan geçmiştir ki, omzuma geldi birtanesi 1 karış yukarı gelse kafamda patlayacak.

ölenlerden bir tanesi ben yada siz olabilirdiniz, bunu düşündüğüm için ölen gençlerin hiç uğruna ölmesini istemiyorum.

biliyorum ki bu olay biraz askıya alınırsa hemen, konu değiştirecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca akm'yi falan bu olaylara bağlamayalım, benim atatürk adına kutsalım sadece anıtkabirdir, akm'nin adı atatürk olarak kalıp yeni ve daha iyi bir bina yapılacaksa onaylıyorum.
3. köprü de yapılsın dert değil gerekzi bir avm residance'tan çok haka yararı olacak bir proje. pragmatik olmak lazım az.
Sosyal ağlarda paylaş

ortada hiç bir kazanım yok. hala yetkili birisi orası park kalacak demedi. devam edilmezse millet gazlandığıyla, öldüğüyle, fişlendiğiyle kalır gibi geliyor bana.

ayrca twitter, facebook için mecliste bi şeyler konuşuluyor türkiyede temsilcilik açsınlar vergi versinler diye. maksat zaten vergi, ceza vs. ile gerektiğinde bunları da cezalandırmak hatta fişlerini çekmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

ankara'da şiddete son versinler.
içerdeki arkadaşlarımızı çıkarsınlar.
sadece ankara'da değil heryerde polis şiddeti bitmedikçe
insanlar sokağa çıkacak yapacak birşey yok.

zaten en başında ideolojik görüşler partiler hiçbirşey devreye girmeden istanbulda taksimde saldıran polisleri görüp YETER diye sokağa çıkmadık mı?

şiddet ankarada devam ederken neden içeri giriyoruz ben onu anlamıyorum.

ama inatla söylüyorum örgütlenilmesi lazım. planlı programlı sistematikli ve sinsi olmak lazım.

özellikle sinsi olmak akıllı olmak zorundayız. cebimizde 30 kanal yok. kaldırım yapan insanları gösterip polise taş atıyolar diye gösteren bir meydamız var.

We have made the present, obsolete
What do you want? What do you need?
We'll find a way when all hope is gone

Meanwhile Melih Gökçek...

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Aynen katılıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

http://taksimdayanisma.org/her-yer-taksim-her-yer-direnis

açıklama bu ve ben bu açıklamaya katılıyorum.

direnişin bitmesi için hiç bir ortam yok. hükümet tarafında hiç bir geri adım yok, dalga geçer gibi mesaj aldık diyorlar ama hala kışla yapacağız diyorlar.

ölen insanlar var ve başbakan insanları rahatlatacak tek açıklama yapmıyor tam tersi polisin arkasındayız diyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...