Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PlayStation 4 vs Xbox One

Tarumar

Öne çıkan mesajlar

okuduğunu iyi bir biçimde değerlendirmiyorsun gerge. 399 euro 1000tl ye tekabül ediyor ötv+kdv %20 sine tekabül ediyor 1000tl nin.

zaten 1000tl olan bir ürüne %50 vergi koyulacak diyorsunuz eğer 1500tl olursa bu açıkçası pek mantıklı gelmiyor bana. bir tane örnek verin hangi elektronik ürüne yarı fiyatı kadar vergi verdiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Hayir. Once OTV eklenir %20, olur 1200TL. Sonra bunun uzerine KDV %18 eklenir, olur 1450TL. Vergi hesaplamasi boyle oluyor. OTV ve KDV %20 yapmaz. OTV %1,5 filan demek olur senin dedigin.

Bazen Paticik'de bilmeden de konusuyorum irkimin tum ozellilerini sergileyerek ama bu bildigim bir konu.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de bir ara ürün getiriyorduk ve vergi ana fiyat üzerinden hesaplanıyordu. Konsol lüks tüketim vs diye farklı kategorisi yok ise öyle olması gerek. Bir de verginin vergisi olmaz diye düşünüyorum halen :) Bir de şöyle birşey var 399euro zaten avrupada vergili hali değil mi? Sony kendisi sokuyor ise ham fiyat üzerinden değerlendirip vergi katılması gerekmez mi?
Sosyal ağlarda paylaş

verginin vergisi olur veya olmaz sonucta roportajda aciklandigi uzere 1200tl den cok daha pahali olacak. 1000 tlnin uzerine iki vergi yerlestirirsen her turlu 1400e dayaniyor ve pahali bir fiyat acikcasi.

he bi dakika karisti simdi kdvyi silmemiz gerekecek o zaman. 1000tlnin ustune kdv koymaya gerek yok 1000 tl kdv dahil fiyat olacak gibi dusunuup otvyi hesaplamak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...