Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Taksim Gezi Parkı Yıkımı

Killer

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

Somon said:

beyler ben çıkıyorum 19.00'da oradayım gelen varsa mesaj atsın

abi beraber gitmiosan bulusamazsın

nısanlımda karsıdan gelecek, bulusmayız dıorm.

telefon falan unutun orda yanı

yok o kadar yoğun bır abluka yok en azından su anda. 7'yi bilemem. yer söylenip saat söylenip bulusulabilinir. telefonlarda az cok cekiyo
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Finklorpeyniri said:

Sparkcaster said:

komik çünkü şu el kadar parkı insanların kurtarabileceğini düşünmeleri. bugün giderler yarın gelir yıkarlar yani çok zor bişey değil

cumhurbaşkanı da akp hükümette akp belediye de akp poliste akp.

olay o değil. götünü yaymış evinde oturuyosun
şu olay bitsin sonra yap ne skimsonik yorum yapacaksan
ayıp ulan insan utanır biraz

20 dakka uzağında birşeyler için mücadele eden binlerce insan var. dayak yiyolar gaz bombaları fırlatılıyor biber gazları sıkılıyor üzerlerine. ve kimsenin biyere saldırdığı yok. oturma eylemi yapılıyor. polis dalıyor.

abi çünkü hiçbirşey değişmeyecek oraya gitmemle, dayak, biber gazı, tazyikli su yediğimle kalacak.

ne yazık ki taksimdeki ağaçları bu adamlar yavaş yavaş ülkeyi ele geçirirken oturup izleyen bizler kestik zamanında.

spark olayların bu dereceye gelmesi, binlerce insanın senin gibi düşünmeyip birey olarak oraya gitmesi ile oldu. herkes aman gıtsem ne degısecek deseydı, çoktan gıtmıstı o park, ama hala direniyor insanlar, sende bende birey olarak katıldığımız an daha da büyüyecek, bugün benim gibi binlerce çalışan insan gitmek isteyip gidemedi, ama bu aksam iş çıkısı ve yarın orada olmak gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Finklorpeyniri said:

Sparkcaster said:

komik çünkü şu el kadar parkı insanların kurtarabileceğini düşünmeleri. bugün giderler yarın gelir yıkarlar yani çok zor bişey değil

cumhurbaşkanı da akp hükümette akp belediye de akp poliste akp.

olay o değil. götünü yaymış evinde oturuyosun
şu olay bitsin sonra yap ne skimsonik yorum yapacaksan
ayıp ulan insan utanır biraz

20 dakka uzağında birşeyler için mücadele eden binlerce insan var. dayak yiyolar gaz bombaları fırlatılıyor biber gazları sıkılıyor üzerlerine. ve kimsenin biyere saldırdığı yok. oturma eylemi yapılıyor. polis dalıyor.

abi çünkü hiçbirşey değişmeyecek oraya gitmemle, dayak, biber gazı, tazyikli su yediğimle kalacak.

ne yazık ki taksimdeki ağaçları bu adamlar yavaş yavaş ülkeyi ele geçirirken oturup izleyen bizler kestik zamanında.

ya tamam sus niye bu 'ben demiştim biz böleyiz şöle olmayacak böle olmayacak' falan teorikıraft mk.

bitsin olay sonra konuşun bunları. ya açıp bir canlı yayın falan izlerseniz gerçekten olayın boyutu korkunç öle protesto var PROTESTO VAR HYPE HYPE gibi bir durum yok. baya türkiye için tarihi birşey yaşanıyor şu anda.

birçok şehirde insanlar toplanıyor. manyak gibi bilgi akışı var bunca engele rağmen. bir uğraş veriyolar. sonucu önemli değil. orda birşeyler yapmaya çalışan insanlar var. azıcık saygı kavramı olan adam 'hehe boşa lan salaklar' tarzı mesajlar atmaz neler yazdığının farkında mısın aga sen
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Suark said:

Somon said:

yok o kadar yoğun bır abluka yok en azından su anda. 7'yi bilemem. yer söylenip saat söylenip bulusulabilinir. telefonlarda az cok cekiyo

hmm tamam twitter hesabım @Rhdveni
ordan haberleşiriz biz 3 kişi falan olucaz. karaköyden girmeyi düşünüorz da açıkmı oralar?
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önceden kötü şeyler yaptılar, tepki vermedik --> O zaman kimse hiçbir şey için tepki vermesin. Hiçbir diktayla mücadele edilmesin. Önceden direnilmediyse sonsuza kadar böyle gitsin.

Çok saçma bir mantık. Kahvehanede oturup "ülkeye bak peee" diyen adam olarak yaşlanıp ölmek lazım o zaman. Benim götüm yemedi gitmeye. Ama insanlar orda toplanmış benim yemem gereken gazı yiyor, hakkımı savunuyorlar. Hükümete muhalefet olup bu tarz eylemlere köstek olan kişiler akp sempatizanlarından daha çok zarar veriyor ülkeye.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.istanbulbarosu.org.tr/Detail.asp?CatID=1&SubCatID=1&ID=8183
said:

aksim Gezi Parkında Topçu Kışlası görünümlü AVM ve rezidans oluşturmasına yönelik olarak alınan kararın, bir kısım Sivil Toplum Örgütleri ve yurttaşlar tarafından protesto edilmesi ve bu bağlamda eylemsellikler sergilenmesi karşısında, kolluk güçlerinin uyguladığı yöntem, hukuken asla kabul edilemeyecek bir boyut ve nitelik taşımaktadır.

Açıkça belirtmeliyiz ki, demokratik ülkelerde bu protestolar karşısında kolluğun alması gereken tek önlem, “tahammül”dür. Bu türden eylemler, yurttaşlar için bir “hak” olup, emniyet güçlerinin görevi de bu hakkın kullanılmasının teminidir.

Sergilenen eylemselliğin bir yargı kararının beklenmesi temeline dayandığı ve oluşacak yargı kararının dayanağı konumunda bulunan bilirkişi raporunun yurttaşların istemleri doğrultusunda olduğu bilinirse, direnişin bu anlamdaki hukuki temeli de şekillenmiş olacaktır. Açık deyişle bu direniş hukuksal temelde de haklı bir gerekçeye sahiptir.

Bütün bu gerçekliklere karşın, demokratik bir hakkın kullanımının şiddet yoluyla engellenmesi, giderek zor kullanmada sınırın aşılması, açıkça “suç”tur. TCK 256. Maddesi, zor kullanmada sınırın aşılmasını açıkça kasten yaralama suçu olarak tanımlamaktadır. Bu nedenle, bir hukuk kurumu olarak kolluk güçlerini açıkça uyarıyoruz. Taksim’de kolluk suç işlemektedir.

Diğer yandan, 4 günden bu yana güvenlik güçleri tarafından ısrarla ve sistematik olarak devam ettirilen bu yöntem karşısında onlara emir ve talimat vermekle görevli “âmir” konumundaki görevlilerin, bu şiddeti önlemek bağlamında herhangi bir çaba göstermemesi de ayrı bir suç oluşturmaktadır. Alandaki görevlilerin “emir” adı altında uyguladıkları şiddetin kanunsuz ve dayanaksız olması, o emri verenleri de hukuk karşısında sorumlu kılacaktır.

Bu arada, yaşanan olaylar sırasında güvenlik güçleri tarafından kullanılan biber gazının insan sağlığını tehdit eden bir boyut taşıdığının bilimsel kanıtına karşın, ısrarla kullanılması yönündeki inat da, anlaşılabilir olmaktan çıkmıştır. Şiddetin ve zor kullanmada sınırın aşılmış olmasının göstergesi konumunda bulunan ve adeta “silah” olarak kullanılan biber gazının doğuracağı sonuçlar, bugün protestocuların canını acıtsa da yarın güvenlik güçlerinin sorumluluklarının sebebi olacaktır.

Bütün bu gelişmeler karşısında, 4 günden bu yana hak ihlallerini, yurttaşların demokratik hak kullanımlarının engellenmesini rapor eden İstanbul Barosu, bu gün bu olaylara sebep olan şiddet ve zor kullanan güvenlik görevlileri, onlara bu yönde talimat verenler ile bu fiilleri engellemekle görevli olup engellemeyenler hakkında İstanbul C.Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

Demokratik bir ülkenin yargı kurumunun yaşanan olumsuzluklar karşısında, etkin bir soruşturma yürütmesi halinde, kolluk güçlerinin yeni bir değerlendirme yapma ihtiyacını gözden geçireceklerini ummak istiyoruz.

Saygılarımızla.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Suark said:

Somon said:

Yer seçip buluşalım, o kargasada telefona falan güvenmeyin jammer gelmiş. Hatta orası karışıksa diye 2. bi lokasyon seçilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...