Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Skyforge

Norak

Öne çıkan mesajlar

ohoo bu yeni moda kaçırdınız siz amaç: wot yazmak araç: konu. Karı dırdırı gibi hangi başlığa girsem bir kaç eleman, ki hep aynı tipler sırf wot yazmak için wot yazıyor fenalık geldi yükliyelim bari şu modZ yi mobile de scrolldown yapmaktan gına geldi. #işsizlikftw
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

Forumlarda normal beğenmeyenin konulara daha çok ilgi göstermesi, oynayan ne yazacak elli kere.

Teneke mode takilacaksin :)

şu argümanda resmen çekemeyen anten taksın gibi ilkokullu tier yalnız, redditte de aynı kafa var. yapıcı yorum ile gelin. ooo bu iyimiş hmppfss uff falan yazınca forum'a daha mı yararlı bilgiler oluyor. bıngıldak'ı ayırın ama zaten adama hypemaster dedik hatemaster oldu, ffxiv'i bile itin bi yerine sokuyordu adam dsdfg

oyun bam güm karambol işte hani dumbed down eğlenceli ama elle tutulur bi yanı yok yani. story bitirilince bırakılır, çünkü endgame yok oyunda. densiz'in bana yazmıştı işte hani vakit harcamaya değer bir oyun mu diye paket beleş bile olsa, zaman çok değerli diye :)
Sosyal ağlarda paylaş

Argumanimda ne var ki? Hak veriyorum ben negatif yazanlara.. Bingildak begenmedigini yazıyor kişisel fikri, kim karışır.. Beğenen adam o yorum sonrası oyundan mi tiksinecek?

Bu arada bama gume gorunsede bilinçli yapınca combolari hem daha verimli hemde keyifli oluyor..

Oynarım bunu hikaye ve maxlayabilene kadar paladin çok hoşuma gitti.

Birde MMORPG dediğimiz şey Single oyunun multi hali oldu artık..
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Kanuni said:

Teneke mode takilacaksin :)

şu argümanda resmen çekemeyen anten taksın gibi ilkokullu tier yalnız
...
ffxiv'i bile itin bi yerine sokuyordu adam dsdfg
...

Kanuni'nin tepkisine dikkat çekip Final Fantasy hakkında söylenen olumsuz yorumları he he diye geçiştirmek... Geçenki tavsiye başlığında oyunun beğenilmeyen tarafları yazılmıştı. Bir MMO'da gördüğüm en boktan dövüş sistemine sahip oyun bence de FF XIV (ve teknik olarak optimizasyona). Sen oynayıp eğlenmişsin, vakit keyifli geçmiş. Bu çok güzel bir şey. Ben ve benim gibi düşünenler içinse heves kaçtı ve zaman kaybı oldu resmen.

Skyforge'a da kimse omfg demiyor. Eğlendiriyor, şimdilik oynuyorum havasındayız. İçerik yetersiz, endgame yok, p2w, optimizasyon yok, geliştiricileri çöp diyorsunuz ki doğru(dur). Oynayanlara kek, eleştirenlere hater muamelesi yapmayın artık. Bunu FF ya da Skyforge'a değil genel durum için yazdım.

Eğlenmek, keyifli vakit geçirmek için çeşitli araçlar kullanıyoruz, hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bıngıldak'ı he he falan diye geçiştirdiğim yok, tartışmanın çıktığı mmo tavsiye başlığında gereken açıklamaları yaptım zaten burada ffxiv'i savunup konuyu derail mi edeyim, hem sen de okumuşsun işte? bıngıldak'la bi problemim yok ki zaten dalgasına yazdım adama allah allah. farkındaysan ikimiz de eleştiriyoruz oyunu

düşük gcd = iyi combat/fight demek değil yoksa hepimiz tera online oynayalım, moba, DÖĞÜŞ oyunu oynalım. düşük gcd hatta fast-paced combat demek de değil aslında ama gcd'i görüp kestirip attığınız için farkına varamıyorsunuz. ffxiv endgame'i aslında piyasadaki çoğu mmo'dan daha fast paced. swtor'da gcd 1.5 sn daha düşük ama karşılaştırırsanız combat çok daha yavaş hissettiriyor. 3 hotbar full kullanıp (off-gcd skiller de var gırla), mob/boss mekaniklerine göre sürekli hareket halinde, ability dışı aksiyon alma var, japon kafası maximum efficiency stratejik oynamak garip geliyor. dümdüz rotasyon çevirmek ya da 6-7 skill bam güm oynamayı sevdiğiniz için leveling tırt gelmiş olabilir ki leveling bayık gerçekten endgame'e gelmeden startejik oynama gibi bir şansınız olmuyor. ama bir mmo'da zamanını çoğunluğunu gömdüğün endgame'i, raidleri gayet eğlenceli. 1 ay oynayıp max levela gelip story'i bitirip bırakıcaksanız evet oyun kötü gelebilir ama bu yaptığınız mmo oynamak olmuyor işte. mmoları, single player gibi oynayacaksanız kötü bir mmo diye değerlendirmeyin. yoksa ffxiv'de lvl 1-50 arası uzun bir tutorial sadece. endgame yeni bir oyun oluyor

teknik optimizasyonu gayet iyiydi hele şu skyforge'da çektiğim eziyeti hiç yaşamadım. ama release zamanı serverların kanırtılması gayet doğal, çünkü oyuncu influx'ı aşırıydı. skyforge'daki gibi abi allah rızası için oyunumuza gelin diye 20$'lık packler binlerce dağıtılmadı yine de aşırıydı

wow'dan sonra mmo piyasasının subs sayısı worldwide en yüksek, subslı niche olmayan piyasadaki tek mmo olmasına rağmen başarılı olduğunu kabullenememiz sizin bileceğiniz iş. hani adamların rahatı yerinde meh. kimseye kek falan da demedim, sadece eleştiri yazanlara, 2-3 hafta sonra bırakacağınız oyunu, biz eyiyiz kış kış diye savunmanız garip geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Son yıllarda çıkan hangi mmo yu 2-3 haftadan fazla oynadık ki :)

Ruslar yapmış kikikiki, e biliyoruz zaten, f2p.. P2w olabilir kikikkkiki e biliyoruz zaten, combat kukukjku oynuyorum zaten :)

Oynayan laf etmiyor beğenmeyen oyundan çok oynayana takılıp laf atıyor.. Yoksa sen gördünmü oynayan kişinin durduk yere oynamayanlara laf ettiğini.
Sosyal ağlarda paylaş

ben oynayanların oynamayanlara laf ettiğini sürekli görüyorum. (adam bir şeyini beğenmeyip eleştirdiği için)

ayrıca oynayan adamların beğenmediğinde de oynayanlar tarafından linç edilmeye çalışıldığını sürekli görüyorum. orospuya aşık olanların durumu en kötü zaten haha.

oyunu oynamadan yorum yapan sayısı 100 de 1 i geçmez. sizin beğenmediğiniz yorumları oynayan kişiler yapıyor. adam oynamasa nasıl eleştri yazsın zaten, content görmeden deneyim etmeden neyi eleştirecek. "oyun kötü lel" leri dışarıda bırakıyorum.

kanuni yine haksız :(

mmo konusunda kanuniyi bence reverse trend setter yapmak gerek. eğer beğeniyorsa kötü, kötü diyorsa iyidir. asdasd

son 3 yılda aldığım hiçbir mmo'yu 1-2 haftada bırakmadım ben bu arada. en az gameplay 1-2 ay oluyor. ondan sonra community patlıyor. birinin okulu, birinin sunumu, birinin yurt dışı eğitimi procluyor. communitynin içi boşalınca herkes oynamayı bırakıyor. wildstar'ı oyun kötü diye bırakmadık mesela ki 2 aya yakın oynamıştık. archeage'ı aynı şekilde 2 aydan fazla oynadık, community çökmesi orada da oldu ama oyun belli bir yerden sonra kötüye sarmıştı zaten. yeni jenerasyon "mmo" larda aynı şekilde. destiny 300-500 saat arası oynandı ki hala oynuyor aynı eküri. ark aynı şekilde hala oynanıyor, ben 200+ saatte bıraktım EA'de tüketmeyim diye.

skyforge'u benchmark alıp, piyasa patlak demek doğru değil. piyasada oyun var vaktin olduktan sonra. bizim mmo oynadığım ekipte kimsenin doğru düzgün vakti yok artık. bir araya gelip bir şeyler oynayamıyoruz. communitysiz en iyi mmo bile "patlak". eğlenceli yapan aspect sosyallik zaten. oyunun o sosyalliği eğlenceye dönüştürmeye platformu olması gerekiyor. skyforge bu konuda nasıl başarısız olunabileceğini mmo yaparken göstermiş lel.
Sosyal ağlarda paylaş

abi uc bes sayfa onceye git :)

salakmisiniz dan safmisiniza kadar oyunu oynamayan kisilerin takilmada olsa tauntlari var.

densiz ornegin 1 saat oynayip begenmeyip bumu falan diyor baska konuda satirlarca oyunu high ende gelmeden elestirenlere hakli yazilar yaziyor.

iyide neden beni baz aliyorsun sen her zaman :) kendi keyfimce oynuyorum ben oyunlari. swtor dan wow a, wildstardan, ff14 e, riftden star trek online a, eve online dan secret worlde, cikan cikacak her tur mmoyu oynarim ben. her birinden keyif almaya calisirim. sonucta her urunun bir musterisi var yani. 5-6 sayfa once ui sinden grindine yazmisim zaten gelistirilmesi gereken ozelliklerini bunun.

birde ornek versene oynayan adamin fol yok yumurta yokken oynamayanlara salaksiniz oynamiyorsunuz, safsiniz oyundan anlamiyorsunuz dedigini.

oynayip begenmeyen adam zaten yazar yazisini elestirir, sonucta ben biz yapmiyoruz oyunu begenmesse begenmez kime ne. begenen de farkli sebeple begenir zaten kime ne.

misal simdi ben begendim diye bunu begenmeyen adam mi var. kanuni begenmis uzak duralim. e ben wow u da begendim, swtorda, eve online da, star trek de vs vs..
Sosyal ağlarda paylaş

yani onları ciddiye almaya gerek yok zaten. oyunu eleştirmek olmuyor çünkü onlar. eleştirene de tepki gösteriliyor onu demek istemiştim.

oyunu eleştirmek için belli bir gameplay e sahip olmak yeterli. mesela ben xenus'a ff konusunda katılmıyor çünkü ne demiş işte endgame görmeden oyuna laf ediyorlar, olay zaten endgame - endgame e kadar tutorial.

eğer gerçekten böyle ise (ki ben birkaç saat oynadım sadece, oynayanları izledim, 5-10 saat kadar) oyunun tasarımı çok kötü demek ki. çünkü end-game dediğin 3-4 saat sonrası değil ki? inanılmaz barren bir gameplayde oynayan kişi 5-10 saatte sıkılıp oyunu bırakabilir. madem olay endgame o zaman özel serverlar yap eski GW'de olduğu gibi premade karakterlerle direkt endgameden başlayalım. kremasını yiyelim, zevklenelim. ben çünkü end-game e kadar süper sıkıcı periyodu oynamak istemiyorum. hemen her mmo'da sıkıcı endgame'e giden yok ama ff'de benim için exceptional sıkıcıydı stone 1-stone1-stone1-stone1 hehe. stone2-stone2-stone2.

skyforge'u 1 saatlik gameplay ile eleştirirsin çünkü oyunun öne çıktığı nokta combat gameplay. hack and slash gibi yapısı var. haliyle combatın eğlenceli, sürükleyici ve akıcı olması bekleniyor. ki öyle değil. ondan bunu eleştirebilirsin kısa bir gameplay süresiyle.

sana takılmamın nedeni mmo'nun kuddisi olman ya. takılması eğlenceli çünkü. her oyunu oynamakta garip bir şey yok. swtor dünyanın en kötü mmosu ben geçen hafta kurdum agent main story güzel diye oynuyorum. gameplay dünyalar kötüsü ama story belki götürür diye bakıyorum işte. oyunu oynamak veya zevk almak benchmark değil ki. swtor'u ben iyi diye oynamıyorum veya ben oynadım diye oyun iyi olmuyor. kaç kere konuştuk bu konuyu. gameplay'in kötü olması sen ne kadar beğensen de oynasan da değişmiyor.

benim eleştirdiğim her oyuna bakabilirsin oynayanlar tarafından linç edilme konusunda. oyunu oynayıp beğenmiyor ve eleştiriyorum diye hater diyenden küfür edenlere kadar yelpaze baya geniş hahaha. türk insanın forum ile imtihanını en güzel o konularda görüyoruz. BENİMLE AYNI DÜŞÜNCEYE SAHİP DEĞİL, BAŞLIKTAN GİTSİN.

kimse oyunu başkası beğendi diye beğenmiyor, kimse başkası beğenmedi diye beğenisini yitirmiyor. forumun hizmet ettiği amaç bu değil zaten. sen fikrini yazarsın, o fikrini yazar. ayrı fikirler üzerinde tartışma döner vs. okuyan adam bir şeyler bağdaştırıp çıkarım yaparsa yapar yoksa kimse (bot değilse) başkası beğenmedi ben de beğenmiyorum diye default yönlenme yaşamaz. herkes kendi içinde muhakemesini yapıyor, aradığı şeyi bulan beğeniyor, bulmayan beğenmiyor.

ben swtor dünyanın en kötü oyunu dedim diye sen swtor'dan soğumuyorsun sonuçta. veya sen skyforge beğeniyorsun diye ben de skyforge'a erekte olmuyorum.

forum böyle bir şey değil.

hype yapıyoruz, o ayrı. o da genelde beraber oynayalım diye oluyor, oyunun şahaneliğinden değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyisini de kötüsünü de yazin arkadaslar, bir cogumuz vakit ayirip paylastiginiz fikirlerinize deger verip dikkate aliyor zaten, arada körü körüne savunan yada kötüleyen oluyor, olacakta ama bunu zaten bizler de ayirabiliyoruz diye düsünüyorum.

Ayrica ellerinize saglik(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

bir sürü drama olmuş kaçırmışım. Kanuni şimdi de skyforge mu oynuyorsun :) akşam gelde alayım bir ifadeni.

Bu arada ffivx combatı öyle yanlışlıkla yada çalışarak yapılabilecek birşey değil, öyle bir rezalet ancak tanrı 6 günde dünyayı yarattı 7. gün yapılabilecek en kötü combat sistemini nasıl yaparım diye düşündü seviyesinde kötü bir combat.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...