Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Milletin can guvenliğini düşündüğümüz için gece 2 de arkamıza 6 jeep koyup arkadan gelen araçları 80 km hızda sabitleyip önümüz boşalınca tamamen gaza oturuyorduk. O kadar katiliz yani. Ha o zamanlar f1 pisti falan da yoktu.

Bak nasıl pistlerde gazlıyoruz şuan:) sizin gibi gençleride pistlerde görmek isteriz
Sosyal ağlarda paylaş

Enteresan bir şey buldum.

Biraz önce düşünüyordum. Kas inşası için caloric surplus a gerek var. Yağ oranı yüksek insanlar kalori kısarak ve de çok fazla insulin i zıplatan şeyler yemediğinde yağ hücreden kolayca çıkabildiği için ihtiyaç durumunda kullanılıyor. Kişi bir şekilde kalori kıstığı için ihtiyaç duyuyor ve yağ hücrelerinden yağ da çıkabiliyorsa ordan gerekli kaloriyi alıp gerekli bazal kaloriyi buluyor. Sonuçta bunu doğru yaparsanız saf yağ yakmış oluyorsunuz.
Bende düşündüm aynı şey kas inşa etmek için geçerli olabilir mi?
Çünkü oda ihtiyaç ve gerekli proteini ve karb ı verdikten sonra yine düşük kaloride beslenebiliyorsunuz. Bu bir gerçek. Böyle bir durumda yağ oranı yüksek bir kişi kas inşası için gerekli olan kaloriyi yağ depolarından alabilir mi diye düşündüm.
Biraz araştırdım.
Piskopat Lyle bu konuyu da incelemiş.

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/adding-muscle-while-losing-fat-qa.html

Okumaya üşenenler için özet geçiyorum.

Evet bu mümkün. Fakat sadece yağ oranınız düşene kadar. Kas inşa etmek hiç bir zaman yağ yakmak kadar kolay olmayacağı için şöyle bir durum var yaktığınız yağ inşa ettiğiniz kastan kg bazında daha fazla olacağı için yağ depoları azalıyor ve bunu belirli bir süre yapabiliyorsunuz. Biraz da kas inşa etmiş oluyorsunuz.

Bu çok önemli bir bilgi bence çünkü yağ oranı yüksek insanların kas inşa edeyim sonra yağ yakarım olayına girmesine gerek yok.
Sadece düşük glisemik indeksli kaliteli karblar ve yeterli proteini alıp kalori kısmaya başlayabilirler. Gerçekten vücudunda yağ kalmadığı zaman kas inşa etmeye devam etmek istiyorsa birazcık fazla kalori almak zorundalar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben neden gelişemiyorum anladım ya. yani günümün 1/24'ünü sadece spora ayırıyorum. Yani bir yaşam standardı yapmam gerekiyor sporu yemek yemek su içmek gibi diye düşünüyorum. 1 saat spor yapayım az yiyeyim bütün gün masa başında oturup iş yapayım diyince bi bok olmuyo anladığım kadarıyla
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...