Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Killer said:

takılmıyom da dersimi verebilceğini sanmıyorum dfgd

facts yani kaldırdığın kilolar. eğer bunun bi tartışma konusu olmadığını düşünüyosan rahatsız olmaman lazım. oluyosan yogayı bırakıp lift moar

Yogayı niye bırakayım ya ne alaka.

Herkes çalıştığı şeyde iyi olur ben şimdi hayatımda dumbbell ile çalışmadım mesela. Ağırlığı da eskisi gibi yapmıyorum 6 ay çalışmıştım geçen sene o kadar şu an arada bir yapıyorum. Ama en son bıraktığımda 90-100 kg squat 110-120 filanda deadlift yapabiliyordum bench de 70 deydi power clean 55 press de 40 da filandı. Genetik olarak üstüm zayıf.

Herkesin amacı farklı kimisi estetik gözükmek için çalışıyor. Kimisi atletik performans için çalışıyor. Ben de bir ara atletik performans için çalışmıştım. Ama şimdi o da tırı vırı geliyor çünkü sporcu değilim bir şey değilim vücut ağırlığı tarzı çalışmalara yönelicem hem yoga ile de bütünleşiyor. Rüzgarda uçacak 50 kg bir adam olmadığım için vücut hareketleri ile yine makul oranda güç inşa edeceğimi düşünüyorum.

Ayrıca tili ben bile basıyorum ne ya sen tabi basarsın haha
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

Esh said:

abi yogayla vucut geliştirme zıt şeyler değil mi?

yok abi değil

yoga ters kasları çalıştırmıyo muydu?
ya da kasları uzatarak çalıştırıyordu. vücut geliştirme kasları kısaltmıyo muydu ya
disclaimer: doktor tavsiyesi değildir inanmayın
Sosyal ağlarda paylaş

yoga esnetiyor işte abi kasları. birde bir çok denge hareketi var oda hipertrofi yapmıyor ağırlıktaki gibi ama inanılmaz güçlendiriyor insanı. izole çalışanların esnetmesi daha kolay oluyor kaslarını bunu gördüm direk. compound çalışanların biraz daha uzun sürüyor. ha ama gördüğüm çoğu atletde hayvan gibi mobility var onlar direk olaya esneklik açısından bakıyorlar. Esnek oldukları zaman hem sakatlanma riskleri çok düşük oluyor hem de performansları artıyor.

Bence salonunuzda varsa 1-2 ders bakın değişiklik olur.
Pilatese i hiç siklemeyin gördüğüm en salak şey hele birde aletli bişi var ona çok gülüyorum ya deli saçması bişi. Belki sakatlık geçirenler için faydalı olabilir ama bir yerini kaldıramayan kadınlar kullanıyor hep onu çok salakça ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...