Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

Biceps için 21'i önerirmisiniz ? (Z barlısını öneriyorlar aslında )

http://www.youtube.com/watch?v=zTPso5wTS8E

Geçen sene yaparken programda super 21 diye geçiyordu bundan öte biceps hissettiğimi hatırlamıyorum ölüyorlar resmen.Ama ne kadar faydalıdır/değildir bir fikrim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

ankarada işe girersem saçma sapan bi vücudum olacak kesin her gün spora gitmekten.
daha yazılmadım bir yere. var mı ankarada gym tavsiyesi olan? aradığım şeyler(ingilizce yazıvericem):
chains
prowler veya sled
box squat ve box jump için box
adam gibi power rack
chest supported row
trx, ring
dumbbellda kilolar 40ı geçsin
30+ kg kettlebell
unutmadan, trap bar

hepsinin olması pek mümkün değil zaten de bu bizde var şurda var diyen çıkar diye umdum

ankaralı yok mu
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

senko küçük düzeltmelerle girelim. eti form tahtasını çıkar bir kere diyetten. adamın verdiği program ne kadar iyi bilmiyorum ama kesinlikle kas çalış. kardiyoyu sallama o kadar, kas çalışmak önceliğin.

bu tavsiyeyi çok istemeden veriyorum ama işe yarıycak malesef. yediğin şey proteinsizse ve sebze değilse yeme. kalori ve macronutrient saymadan yağ yakma beslenmesi bu şekilde oluyor.

haci altta program

10 dakka kosu
leg extension 3*15
leg curl 3*15
chess press 3*12
vertical traction 3*12
shoulder press 3*12
low pulley arm curl 3*12
close grip push down 3*12
lower back bench 3*15
abdominal crunch 3*20
crunch bench 3*15
leg raise 3*15 (tam adi bu mu bilmiyorum da kollardan destek alip havadayken bacaklari karnina dogru cekiyorsun)
synchro excite 20 dakka

eklemem cikarmam gereken bisi var mi bunda?
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

tiLi said:

ankarada işe girersem saçma sapan bi vücudum olacak kesin her gün spora gitmekten.
daha yazılmadım bir yere. var mı ankarada gym tavsiyesi olan? aradığım şeyler(ingilizce yazıvericem):
chains
prowler veya sled
adam gibi power rack
chest supported row
trx, ring
30+ kg kettlebell
unutmadan, trap bar

hepsinin olması pek mümkün değil zaten de bu bizde var şurda var diyen çıkar diye umdum

ankaralı yok mu

benim gittigim yerde prowler chains yok
en son acilan yer most ankara, varsa orda vardir.
Sosyal ağlarda paylaş

ne zaman açıldığı değil de açan adamların vizyonu önemli burda. ben sanmıyorum mostta bunların olduğunu. eskişehir yolunda iş saatlerindeki trafiğe girmek istemediğim için bi de çok kalabalık olacağını düşündüğüm için oraya yazılmıycam zaten. ha bunlar varsa yazılırım gene de bakmak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

ev dikmende. panoraya yakın aslında o yüzden gene mac e yazılmam mantıklı. iş daha belli diil ama ümitköyde olma ihtimali yüksek. iş çıkışı incekten giderim eve yani. geçerken de panoraya uğrar sporumu yaparım kral olur.

eklemen çıkarman gereken şeyler kesin var. jaeger e sesleniyorum burdan o da yazsın yorumlasın.

leg extension çıkar onun yerine leg press 3x15

shoulder pressten sonra herhangi bir rowing hareketi koy. senin salonda vertical traction varsa(ki ne olduğunu googlelamam gerekti, barfiks aletiymiş) chest supported row da vardır muhtemelen. o yüzden chest supported row, one arm db row veya seated rowdan birini seç koy 3x12

şimdi burda sormam gerekiyor. kol hareketlerini çıkarırsak 6 setlik yer kazanıyoruz. bunları bench press, shoulder press, barfiks, row hareketlerine dağıtırız çok daha faydalı olur. kolların gene gelişir bir yandan önemli hareketleri daha çok yapmış olursun. benchte kaç basıyorsun? klasiğiyle karar verelim ona da. eğer azsa dediğim gibi yaparsın, yazarım
Sosyal ağlarda paylaş

benimkinde bir bench pires racki var baska hicbisey yok lol
6 ayi 340 lira en azindan

rayli zimbirtiyi mumkun oldugunca kullanmamak icin squati artik dambillarla deneyeyim deidm de

bunda 22.5 25 kiloluklari rahatca asagida tutabilecke kadar guclu degil kollarim
omzuma cikarip kollarimla T olusturur gibi tasisam sorun olur mu

of alttakine bakmamisim tamam dsfg
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

tiLi said:

chains
prowler veya sled
adam gibi power rack
chest supported row
trx, ring
30+ kg kettlebell
unutmadan, trap bar

ankaralı yok mu

http://www.renewaclub.com/

ben üyeyim akaradaki en kapsamlı salon gel yarın bigün sokayım antreeman yapalım
Sosyal ağlarda paylaş

1) 21 Curl hakkındaki düşüncelerin
2) Aşağıdaki pressleri yapınca (yatay olanla 70, 45 derece olanla 150-200 basabiliyorum ) birşey olmuyor da, 20 kg luk ağırlıkla 3 set squat yaptım baldırlardım niye pert oldu ?

http://www.teachpe.com/images/jenny/m-leg_press.jpg
http://www.tamorganik.org/wp-content/uploads/tamorganik.org-V%C4%B0DEO-Sitting-Leg-Press-Bacak-Egzersiz-Hareketi-Nas%C4%B1l-Yap%C4%B1l%C4%B1r.jpg

tiLi said:

Sosyal ağlarda paylaş

O zaman önce normal boş squat yapmayı öğren.
Sonra boş bar ile yap ki 20 kg oluyor.
Ondan sonra her hafta 2,5 kg taka taka yavaş yavaş arttır kiloları. Ben geçen sene böyle başladım.
Olay teknikte çok iyi öğrenmen gerek hareket nasıl yapılıyor.

Bunu doğru şekilde yapsan ayak için başka hareket yapmana gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ayak ne ya mide idmanı der gibi

pert olması normal. squat > leg press. alışık da değilsin harekete. 45 derecelik olanda basit makine mantığı işliyor, o kilonun yarısını kaldırıyosun aslında.

curl lerle ilgili benden tavsiye almamak lazım. hiç yapmıyorum çünkü. ancak 21 ler güzel pump yapar. biceps pump isteyen için güzel hareket. zaten curl de pump için yapılır o yüzden güzel diyorum. ama ağır barfiksler falan da olacak programda ki sadece pump yapmış olma
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler ben şey sorucam, omuz ve sırt çalışırken hiç hissedemiyorum çalıştığımı özellikle sırtta sanki daha çok bicepslerim gelişiyor gibi geliyor.Bu normal mi yoksa yanlış mı yapıyorum hareketleri?Omuzda ise hiç tık yok boş boş çalışıyorum öyle.Çalıştığım hareketlerden dolayı olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Eksis said:

Beyler ben şey sorucam, omuz ve sırt çalışırken hiç hissedemiyorum çalıştığımı özellikle sırtta sanki daha çok bicepslerim gelişiyor gibi geliyor.Bu normal mi yoksa yanlış mı yapıyorum hareketleri?Omuzda ise hiç tık yok boş boş çalışıyorum öyle.Çalıştığım hareketlerden dolayı olabilir mi?

kaldirabilmen gerekenede agir kaldirmaya calisip hareketi yanlis yapmaya baslaman sonucu alakasiz yerlerinin calisiyor olusu da mumkun

ustteki iki hareket en vanilla omuz hareketleri, onlari dene ama dogru yapmaya calis, misal side laterali yaparken govden sabit dursun

belini kicini oynatmadan kaldiramayacagin kadar agirsa senin icin su an agir geliyor demektir, birak daha hafifiyle dene
govde sabit, kollar dogru aciklikta ama kollarin kendisi yoruluyor diyorsan keza yine ayni geyik
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...