Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

14 yıllık hamburger

fenn

Öne çıkan mesajlar

Frostbite said:

ya şu amerikalı yönetmen vardı bi ara tombili bişey ismini unuttum onun super size me (türkçe ye şişir beni diye çevrilen) si vardı.bu konu (başlı başına gıda terörü bence) hakkında belgesel niteliği taşır izlemenizi öneririm..
birde insanlar niye burger,mc falan giderler anlamam hemen hemen aynı paraya (belki 1-2 tl fazlasına) daha kaliteli ve doyurucu hamburger yapan yerler var..

Neresi var? Onlar çok mu farklı?
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel yapıyorlar tabi Burger King vs..de yahu kardeşim hiç mi zararlı değil bu katkı maddeleri..

Yıllarca trans yağ ile sattılar bize sonra aniden fak trans yağ çok tehlikeli dendi.Yapanada,satanada bir bok olmadı.

Hamburger dedinizde karnına tünel açılan inekler geldi aklıma..ya sabır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya fastfood yemeyelim de, bazen ne yiyeceğini şaşırıyorsun abi.

Ev yemeği yiyeyim desen, iyi malzeme kullanan kaç tane yer bulabileceksin civarda o an. İyisini bulsan fiyat/performansta nasıl?

Ben stajda ya da okulda olmadığım zamanlarda öğlen yemeği seçimi için mini kriz yaşıyorum hep. Okulda yemekhanede en azından dengeli sayılabilecek yemek yiyiyorsun. Stajda da yine çok düzgün menüler çıkıyor yemekhanede. Gel gelelim yemek işi bana kaldıysa illa ki fastfooda yöneliyorum.

Misal bugün, düşündüm düşündüm, döner yesem eti belli değil, burgerkinge gitsem patatesi, yağlı hamburgeri, içecekteki şekeri fln, direk diyabete balıklama atlayış. Yakında düzgün lokanta yok. Lokanta olsa bile yemek seçiyorum ben, o günkü menü uyacak mı bana fln filan.

Gittim 2 tane karışık tost yedim. Eşek eti girdi vücuduma.
Sosyal ağlarda paylaş

Frostbite said:

ya şu amerikalı yönetmen vardı bi ara tombili bişey ismini unuttum onun super size me (türkçe ye şişir beni diye çevrilen) si vardı.bu konu (başlı başına gıda terörü bence) hakkında belgesel niteliği taşır izlemenizi öneririm..
birde insanlar niye burger,mc falan giderler anlamam hemen hemen aynı paraya (belki 1-2 tl fazlasına) daha kaliteli ve doyurucu hamburger yapan yerler var..

morgan spurlock diye dandik adamla karıştırmışsın, senin dediğin michael moore ama onun gıdalı filmi yok.

bir de karalama kampanyası bence. içinde her türlü bok püsür olur inanırım ama yoldan geçen vatandaşı soğutmak için anlayacakları dilden karalamışlar sdfs.

hiç bişey olmasa böcek falan yiyor abi, böcek dediğin çeşit çeşit kimyasal içeren kuşe kağıdı yiyor, az katkı maddeli köfteyi mi yemicek.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Ya fastfood yemeyelim de, bazen ne yiyeceğini şaşırıyorsun abi.

Ev yemeği yiyeyim desen, iyi malzeme kullanan kaç tane yer bulabileceksin civarda o an. İyisini bulsan fiyat/performansta nasıl?

Ben stajda ya da okulda olmadığım zamanlarda öğlen yemeği seçimi için mini kriz yaşıyorum hep. Okulda yemekhanede en azından dengeli sayılabilecek yemek yiyiyorsun. Stajda da yine çok düzgün menüler çıkıyor yemekhanede. Gel gelelim yemek işi bana kaldıysa illa ki fastfooda yöneliyorum.

Misal bugün, düşündüm düşündüm, döner yesem eti belli değil, burgerkinge gitsem patatesi, yağlı hamburgeri, içecekteki şekeri fln, direk diyabete balıklama atlayış. Yakında düzgün lokanta yok. Lokanta olsa bile yemek seçiyorum ben, o günkü menü uyacak mı bana fln filan.

Gittim 2 tane karışık tost yedim. Eşek eti girdi vücuduma.

her konuya böyle detaylı yaklaşman bizi sevindiriyor seagle
Sosyal ağlarda paylaş

bunu bilmem ama dominos'un pizzalarını mutfakta bırakınca bir şey olmuyor. biraz pasaklı bir insan olduğumdan kutuları istemsizce istifliyorum mutfakta. kutuların içerisinde kalan pizza dilimleri olursa bozulmuyor hiç. öyle aldığım günkü gibi duruyor. beni yemekten alıkoyuyor mu bu durum? hayır. daha sevimli, daha içten, daha sıcak, ev yemekleri yapan ayşe anne'nin mutfağı'ndan ev yemeği yesem de içim rahat etmeyecek. mutfağında hamamböcüğü geziyor mu, tuvaletten çıkınca elini yıkıyor mu, yemeği yaptığı ellerinin tırnakları uzun mu, arasında pislik var mı, salatayı yaptığı marulu yere düşürdü mü bilmiyorum. bunları düşüneceğime gidip dominos'tan yiyorum. pisse bile, ayşe ana's'tan daha lezzetli.
Sosyal ağlarda paylaş

abi gidip köylü stayla kendi tarlanda sebze'ni yetiştirmedikçe, deden yımırtayı kendi elleriyle toplayıp getirmedikçe, yediğin şeyler çoook büyük ihtimalle bu gösterilen örneklerde ki gibi.

2 kere 2 dört gibi bir durum işte, gıda sıkıntısı var dünyada para kazanmak için her türlü alengiri yapmaktan çekinmiyor insanlar.

hadi bunu geçtim, organik diye 8 milyona 1 elma satılıyorsa istanbul'da ayda 1000 lira maaşla ev geçindirecek insan ne yapsın?

"seve seve" yiyoruz, yiyeceğiz boyle skimsonik sağlıksız besinleri yada gidip arazi marazi kapatacağız, gerçi ona da gübre mübre bişeyler hep sağlıksız ilaçlama ürünleri kullandırtırlar bu da çözüm değil...

kendim çözüm ürettim sonra çözümümü çürüttüm :(
Sosyal ağlarda paylaş

köylü stayla da çok zor gibi ama imkansız değil tabi.

çevrem seracı köylü dolu. en azından benim çevremdekiler doğal tohumlara değil, özel tohumlara yöneliyorlar mecburen. amaç, çok ürün alıp, para kazanabilmek. bunun dışında, ilacı var, gübresi var. gübreler de doğal değil. yani, ev yemekleri yapan ayşe teyze'nin mutfağına gelen ürünün de kadar sağlıklı olduğu tartışılır.

köylülerin çok ama çok az bir kısmı, doğal bahçe domatesi yetiştiriyor, yerel pazarlarda çok zor bulunuyor doğal biber, domates, patlıcan.
Sosyal ağlarda paylaş

köyde ufal bir bahçemiz var bizimkiler yazın köye kaçıyorlar orada uğraşıyorlar fln kışın da yetişenleri yiyoruz ama anca işte meyveydi bir kaç tür sebzeydi bunları yapabiliyoruz. köy yakın olsa ineğin fln olsa peynirini, yağını, yoğurdunu da kendin yaparsın hayvancılığı geliştirmedikçe çok zor bu organik muhabbetleri özellikle et yalan oluyor her türlü.
Sosyal ağlarda paylaş

dedemin 40*40 veya 30-30 bağı var ve miras olayından dolayı bakan eden yok. Hiç kimse girmiyor falan filan. Öyle güzel meyveler yetişmiş ki. Hormon- ilaç katsan öyle olmaz. 2,500 tl ye almadığıma eşşşekler kadar pişmanım. Ahanda buraya yazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

Gün gelmiyor ki şu meşhur fastfood lara yeni bir haber eklenmesin.

Ortalama bir fast food tüketicisi, yılda 12 kasık tüyü yiyor. Aranızda yemeğinden saç/kıl çıkmayan olmamıştır ama ilginçtir ki fast food restoranlarında karşılaşılan kıllar genellikle kasık bölgesine ait oluyor.

Tavuk nuggetler ise ....
siz okuyun
http://fotogaleri.haberler.com/tuyler-urpertici-gida-gercekleri/resim-3/
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Burger'da yerken bir arkadaşın hamburgerinden kıl çıkmıştı gidip söyledi ve yenisini verdiler. Ondan 2 ay önce de yine aynı arkadaşın lahmacununda 1 parmak boyutunda kıl çıkmıştı. Ya bu arkadaş yediği şeylerde kıl olduğunu fark edebiliyor biz fark edemiyoruz ya da sürekli bu arkadaşa denk geliyor. Sosis olayını biliyordum ama fıstık ezmesi ve nugget olayını bilmiyordum. Gıda terörizmi apayrı bir dünya..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...