Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

10 sene oldu hala über shit tier balance. zaten bir oyunda ban oylaması yapılıyorsa ciddi sorunlar vardır.

ban oylamasında bi sorun yok ki balance la
kendi düşündüğün taktiğin antisini banlıyosun
gidip phantom lancer main carry alırken karsı takıma mesela earthshake aldırmassın yada ne biliyim mesela medusa aldırmassın outworld destroyer aldırmassın (outworld zaten alan kimse gormedim su gune kadar turnuvada)
belirli herolar var pro oyunlarda cidden çok iyi
mesela bat rider gang açısından çok iyi olduğundan alıyolar genelde
karşıda mesela tidehunter yada magmus varsa rubic alıyosun kesin felan falan
sende ona göre banlıyosun işte
magmus alırsan adam rubic banlıy
rubic banlarsan adam direk magmus pickliyo felan işte oda bi strateji öğesi
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ayyy abi sanki oyunu 7/24 über-pro oynamak zorundaymışız gibi bi kere kötü oynamayagör. NOOB RETARDED REPORTED öf öf öf vallahi gına geliyor. ya kardeşim ben noobsam retardedsam, bu oyun seni benimle neden aynı takımda eşleştiriyor? herkes über pro herkes turnuva oyuncusu amekü. sigien gidin publicten o zaman teamplay oynayın teyallam.

aslında valve şu kötü oynadığın için reportlayanları cezalandırsa ya ne güzel olur.

Aslinda sistem öyle dizayn edilmis de basetmek mümkün degil. Kasitli beslemek ve büyülerle pislik yapma disinda bi rapor sebebi yok. Yani being bad is not a crime for dota 2.

Bu sadece kitlenin lesliginden. Herkes kötü ama sorsan 4 iyi arkadasi olsa international kazanicak adamlar. Burda bile var iste en iyi oldugunu zanneden tipler.

Dün gece oyunun birinde bir dayak yedim bi hosuma gitti anlatamam, adam pucknorris nickiyle puckla dövdü beni gittim rakip oyuncuyu commendledim. Iyi oynayan adam belli ediyor zaten kendini :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya mesela nubluk bende tamam kabul ediyorum, necrolyte ile oynuyodum işte (o da all random zaten, kendim seçmedim yani) karşıda anti-mage var, necro'nun ultisinden anti-mage kaçabiliyomuş, bilmiyordum. hay atmaz olaydım o ultiyi anti-mage'e, ne laf yedim sonrasında belli değil. reported diyen adam gerçi bikaç kere retarded falan dedi keşke text abuse'dan ben reportlasaydım lol
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

ya mesela nubluk bende tamam kabul ediyorum, necrolyte ile oynuyodum işte (o da all random zaten, kendim seçmedim yani) karşıda anti-mage var, necro'nun ultisinden anti-mage kaçabiliyomuş, bilmiyordum. hay atmaz olaydım o ultiyi anti-mage'e, ne laf yedim sonrasında belli değil. reported diyen adam gerçi bikaç kere retarded falan dedi keşke text abuse'dan ben reportlasaydım lol

necronun ultisinden nasil kaçıyor abi? Çok vurmaz o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

oyuna girdiğin anda ağzını açan olursa tüm takımı reportla zaten.

Aynen geçen biri bana lölö yaptı lanede, lag vardı kaçak oynuodum salağı gittiler tower dibinde kestiler sonra bana pussy mussy dedi. Küfürsüz trolledim bunu feedliosun ölüosun felan diye, (suç bende ama) neyse bu iice gaza geldi saydırmaya başladı, sonra oyun lanelerden çıkıp takıma dönünce bu mal konuşmaktan oyundan koptu takımdan diğer elemanlarda buna sövmeye başladı bu iyicene dellendi.

Oyunu verdik ama bir iki oyun sonra raporladığınız için eyvallah yazısı geldi.

Tüm takım rapor çaktı herhalde gitti velet.

Hemen yapıştırıcan raporu sonra gogo.

400 winim oldu olcak, epeydir -ar oynuorum sadece, arada 1-2 inanılmaz bayık oyun dışında epey keyifli.

Evet 1 kere quit attım kafayı yememek için bide o var -ar yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

sırf hard counterlar banlanmıyor ki oyunu kıracak kadar dengesizler de banlanıyor. mesela dediğin phantom lancer gibi bir hero varken istediğin kadar meta ile açıklamaya çalış, dengenin Dsinden haberdar olan güler.

abi pl hep ilk ban değil ki
seçildiğinde de counterını alarak yada dust alarak counterlanıyo
pub oyunla pro oyun ap ayrı şeyler tuna
pub oyunda mesela bloodseeker la 100-0 sıfır bile yapmak mumkun
ama proda picklenen hero değil
Sosyal ağlarda paylaş

xieon said:

Xenocide said:

hm ben anti-mage'deki magic resistance olayını unutmuşum mesela. o yüzden artistik yapmışlar da durum şu, karşı takımdan anti-mage fazla kasmış, başa bela olan tek hero o gibi bişey. bizim base'in içine girmişler, combat başlamış herkes tabi anti-mage'e odaklanıyor, diğer heroların hepsinin hp'si full, anti mage'in %60 falan. e haliyle ona kullandım. kullanmayıp geride öyle beklesem bu sefer de niye saldırmıyosun diye atar yapacaklar. beğendiremezsin hiçbi türlü kendini. illa ultra kill falan yapıcaksın ki o zaman da fucking ks'er falan diyorlar asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada millet hep şunu unutuyor, nedense turnuva oyunlarında setuplar çok kill almaz üzerine değil oyunu kazanmak üzerine.

Durum böle olunca millet imba carry pickliyim farmlıyım onu supportlayım stratejisi biraz yalan oluyor.

PUB oyun atarken hep aman şu herif kasmasın kastırmayalım felan gibi yaklaşıyor millet. Ama aslında biz biraz en evvel içeri girelim onlar def düşünsün daha mantıklı.

Banlama sürecide işte senin oyun kurguna göre eğer rush düşünüyorsan ona göre pickleyip counterlaman lazım gibi.

Turnuva düzeyinde bu yüzden hiçbir heronun kesin oyun kırıcı bir yanı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

lol nuub
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

arcane said:

sırf hard counterlar banlanmıyor ki oyunu kıracak kadar dengesizler de banlanıyor. mesela dediğin phantom lancer gibi bir hero varken istediğin kadar meta ile açıklamaya çalış, dengenin Dsinden haberdar olan güler.

abi pl hep ilk ban değil ki
seçildiğinde de counterını alarak yada dust alarak counterlanıyo
pub oyunla pro oyun ap ayrı şeyler tuna
pub oyunda mesela bloodseeker la 100-0 sıfır bile yapmak mumkun
ama proda picklenen hero değil

ben pl hep ilk banlı demedim ki. pl dengesizin bayrak taşıyanı diyorum. sırf o yüzden de banlanabilir diyorum. pl dengeli diyebilecek misin? hadi kazanalım diyip onu picklemiyor musun? daha da sayayım mı broken heroları? çok var çünkü :)

pub ile pro oyun farklıymış. YOU DONT SAY. pvp oyunu diye geçinen bir oyun için inanılmaz dengesiz. en of rine. meta demagojisi yapmayın bana ;) blizzard yapmış hesabını koymuş düzgün itemlar, abilityler. eline editorı alan türk lirasına ekler gibi sıfırları eklemiş. öyle doğdu bu mobalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

xieon said:

Xenocide said:

hm ben anti-mage'deki magic resistance olayını unutmuşum mesela. o yüzden artistik yapmışlar da durum şu, karşı takımdan anti-mage fazla kasmış, başa bela olan tek hero o gibi bişey. bizim base'in içine girmişler, combat başlamış herkes tabi anti-mage'e odaklanıyor, diğer heroların hepsinin hp'si full, anti mage'in %60 falan. e haliyle ona kullandım. kullanmayıp geride öyle beklesem bu sefer de niye saldırmıyosun diye atar yapacaklar. beğendiremezsin hiçbi türlü kendini. illa ultra kill falan yapıcaksın ki o zaman da fucking ks'er falan diyorlar asdf

Bence necro ultisini anti ye atmak mantıksız değil doğru anda atılırsa killi rahat getirebilir çünkü ulti damagenini koyduğu stunın sonunda vuruyor yani %60 hpli antiye atsan o sirada millet 1-2 nuke atsa ultinle kesebilirsin resiste rağmen bu yüzden adamların verdiği tepki çok saçmaymış. Sen kafana takma.

reampage said:

Bu arada millet hep şunu unutuyor, nedense turnuva oyunlarında setuplar çok kill almaz üzerine değil oyunu kazanmak üzerine.

Durum böle olunca millet imba carry pickliyim farmlıyım onu supportlayım stratejisi biraz yalan oluyor.

PUB oyun atarken hep aman şu herif kasmasın kastırmayalım felan gibi yaklaşıyor millet. Ama aslında biz biraz en evvel içeri girelim onlar def düşünsün daha mantıklı.

Banlama sürecide işte senin oyun kurguna göre eğer rush düşünüyorsan ona göre pickleyip counterlaman lazım gibi.

Turnuva düzeyinde bu yüzden hiçbir heronun kesin oyun kırıcı bir yanı yok.

Ya aslında önemli olan karşı takımı ve kendi takımının potansiyelini bilmek. Karşı takım Full carry ise push oynayıp 30.dk da 1-2 yeri yarmak lazım aksi takdir de oyun gidiyor. Defalarca böyle oyun verdik ve turtling yaparak oyunlar kazandık. Aynı şekilde karşı takım full pushsa ona göre takım seçeceksin strateji uygulayacaksın eğer yapmazsan 19.dk da mega creep görebilirsin :((
Sosyal ağlarda paylaş

Na'vi nin bir maçı var bulamadım şimdi, hatırlayan varsa koyabilir, adamlar bütün team fighları kaybediyorlar anlıolar durumu hemen 3-4 teamfight verince arada ki var 20 lere çıkıyordu sanırım.

Hemen stateji değiştirip furion var takımda bide oyala pushla oyala pushlaya dönüolar.

Çok çevik pickleri var teamfightlardan kaçıp takım halinde olmadan hiçbirşey yapamayan rakibe karşı kaçak oynayıp pushlayarak oyun alıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...