Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Outlast (yeni Amnesia)

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
1.5 saat falan gameplay'im var şimdilik. yok sevmedim ama. daha doğrusu sevmedim değil de, ilk amnesia ile karşılaştırılınca tırışka kalıyor biraz.

kapıları yavaş kapayamamak, her seferinde çarparak kapatmak zorunda olmak, dolap kapısı, çekmece falan bunları kendin açamıyorsun, tek tuşla saklanmak falan var ama bence bunlar havayı öldürüyor. kendin saklanmak, gerekirse kapıyı biraz açıp bakmak falan çok önemli ayrıntılardı amnesia'da.

ama özellikle kapıyı BAM diye kapaması inanılmaz rahatsız edici bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sabonis said:

kapıyı yavaş açmak varken yavaş kapamak yok zannedersem, bulan varsa söylesin. büyük saçmalık lan. resmen oyuna olan saygımı yitirdim. rezalet :D

checkpoint sistemini de pek sevmedim.

kapıyı yavaş açmak zaten hiçbir işe yaramıyor. bir yere kadar yavaş açıyodum, o da birazcık araladım arkasında adam varmış scripted event girdi, benim ekstrimly yavaş açtığım kapı LAPS diye açıldı, kapının arkasındaki adam aldı beni içeri tokatladı falan, o sahneden sonra direk açtım kapıları, kendine işkence etmekten başka bi olayı yok, lüzumsuz gerilim.

Oyunu bugün bitirdim, fena değildi genel olarak, keyifle oynadım ama bi Amnesia değil gerilim bazında çünkü olaylar çok predictable olmuş, merdiven çıkarken "kesin merdivenin sonunda bi çift göz görücem" diyorum, bi kafa çıkıveriyor, ne bilim uzun bi koridorun sonunda kapı varsa açtığımda ya arkasından biri çıkar ya da açmak üzereyken arkamdan biri gelir diyorum oluyor falan. Amnesia'da "şimdi kesin şu şu olur" diyosun yarım saat boyunca hiçbişey olmuyor onun geriliminden terliyosun ha oldu ha olacak derken, sonra beklemediğin anda vuruyor falan sdfkg bi de saklanma olayı amnesia'da daha bi senin kontrolünde, burada mekanlar hazır, o bayat gelebilir.

Sonuyla ilgili:

Walrider hostunu öldürdüğümüz için bizi güzel güzel tokatlayıp içimize giriyor orasını anladık, sonra biz ölüyoruz içimizden çıkıp bizi öldürenleri tokatlıyor da o zaman yine birinin içine girer, sonsuza kadar yaşar bu walrider. bi de walrider'ın nasıl yaratıldığı kısmını ben kaçırdım sanırım ya da oyun vermedi mi bilmiyorum. Yazılardan bi şey okumuştum, işte hastalar belli bi seviye korkuya ulaştıklarında gerekli hammadde elde ediliyor tarzından. Hastaları delirterek korkularını emişleyip ondan mı yaratıyolar walrider'ı nedir olayı?

bi de son olarak, walrider'ın hostu Billy kimin nesiydi? ben de asıl önemli noktaları kaçırıyorum hep dskfgj. Wernicke denilen adam projenin başındaki herif sanırım, Billy kim? Billy Wernicke mi yoksa?

ha yok wernicke "billy'i öldürmelisin" diyen adammış ok. billy kim

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
amnesiayla ayni oyun degil eyvallah da

birinde odaya canavar girince yarim dakika boyunca ayak sesine kitlendirecek kadar muthis bir immersion var, toplam uc kez olmusumdur ama yasattigi gerilim top notch a kalite

berikinde aydindan aydohaya da gitseniz kiciniza uhuyla yapismiscasina gelen ai
her event sonrasi kirilacagi garanti bir kapi
az daha zorlasalar super hexagona donecek seviyede sagdan degil soldan mi gittin gg retry temali twitch action

bir saatte first person adventure + qte haline geldi, iki gram geremedi.

neyse ki summer sale idi, paraya uzulmedim yine oyaladi alti yedi saat
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu oyun baya tırt değil mi ya, amnesianın hollywood çakması gibi bir şey. amnesia'nın hikayesi olsun, atmosferi olsun, çaresizlik hissi olsun ben hayatımda böyle bir oyun oynamadım. amnesiadan sonra diğer oyunlardan korkmaz oldum lan. machine for pigs biraz tırttı ama ilk amnesia benim için korku oyunu denen şeyin tanımını yaptı psikolojime sıçtı kaçtı resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu yeni bitirdim. Oyun fena degil ancak

Vana ac, 3 bilmem ne topla gorevleri ile oyun kendini cok tekrar ediyor. Bunlar disinda oyunda modelleme sayisi az geldi bana. Oyunda iki yerde korktum biri ilk bolumlerde kapiyi acinca sarkan ceset ikincisi de kamerayi dusuememizin ardindan asagi indigimizde kamerayi aldigimiz sahnede 3 elemanin cikmasi. Bunlarin disinda oyunu genel olarak off buralar nasil geciliyor diye sikilarak gecirdim. Billynin metafizik halinin karsimiza ilk ciktigi sahnede ise kuzenle eee bu ne lan batirmislar oyunu diye dusunduk direk.

Whistleblower daha iyi diyorlar bir arada ona bakicam female wardda geciyormus galiba

Ha birde her kisimda chris walker dallamasinin bizi takip edip kovalamasi da korkunc degil sikiciydi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
*starts new game*

*gets out of car and looks at asylum*

*quits game and erases hard drive*

10/10 would erase my hard drive again

ya da ne bileyim

10/10 new pants needed

Baktım böyle Steam'deki oyuncu değerlendirmelerine, bu oyun bana sıkıntı yaratamaz lan diyip aldım kurdum, oynadım. Daha baya başlardayım ama her tırstığımda quit atıp elim uninstall'a gidiyor :D 6-7 saat gameplay süresi olduğunu düşünürsek, bitirebildiğimde saçlarım beyazlar herhalde, bu nasıl bir stres yaşatmaktır lan. Amnesia'yı bitirememiştim bu arada :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...