Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prison Architect

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Hehe hapishane işi tutmazsa kiliseye çevirirsin.

Elektrik kapama tuşunu kullanmadım. Ama teorik olarak şöyle olması lazım. İki farklı elektrik kaynağı açıkken bu ikisinden gelen kablolar birbirine temas ederse kısa devre yapıyor ve iki kaynağın elektriği de kesiliyor. Bu durumda elektrik kaynaklarını yeniden açman lazım.

Tuşlar da büyük ihtimalle kabloların kesişeceği bir inşa yaparken(eski kaynak yerine yenisine geçiyorsundur) kısa devre olmasın diye birini kapamanı sağlar belki.

kzpmaza said:

intelligence ne işe yarıyo tam olarak. kimin ne haltlar yediğini görüp ceza veriyoruz dimi?

İnt. tabı önemli. Bu tabı tam olarak kullanabilmen için chief gibi bazı stafflarının olması gerekiyor. Tabda önce danger sekmesi var. Buradaki demand mahkumların o maddelere ihtiyacını gösteriyor. Supply ise hapishanedeki kaynaklardan bu maddelerin ne kadar çalınabileceğini gösteriyor.

7 ve 24 butonları sırayla 7 ve 24 gün içinde bulduğun kaçak maddeleri gösteriyor. Bu maddelerin üzerine tıklayıp nerelerden geldiklerini ve ne yol izlediklerini görebilirsin. Böylelikle bazı maddelerin bir iki kaynaktan çok sık geldiğini tespit ettiğin bir noktada o kaynaklar için ek önlemler alman gereklidir. 24 ve 7'yi karşılaştırıp hapishanedeki kaçak ürün trendinin artıp azalma durumlarını belirleyebilmen mümkün.

Informants butonu muhbir yapmayı seçtiğin adamları security room'a çağırıp bilgi almana yarıyor. Aynı zamanda muhbirin deşifre olup olmadığını ve riskini de görebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dün baya bi uğraştım oyunda, şu anda 50 kişilik yerim var 50 prisoner alınca ortalık karışıyo genelde, 35-40 arası sakin herkes kendi işiyle uğraşıyor. 8 high, 8 med, 15-20 arası da low prisoner tutuyorum, aklıma bunları duşa yemekhaneye falan ayrı ayrı sokmak geldi, bir de akabinde aa ben bunları workshopa da ayrı ayrı sokarım hem daha iyi income gelir herhalde dedim baya güzel oldu.programı hep ayırdım min-med-max securitye göre, atölye harıl harıl çalışıyor :D hem sürekli yemekhanede millet yemek kapmak için kapışmıyor duş kavgası olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hangi search ile duşları vs ayırıyorsun. dün ilk defa uzun uzun kurcaladım ve ilk büyük hapishanemi yaptım da sonra sıkıldım kontrolü kaybettim.

daha doğrusu oyunu kurcalarken yeni yeni mahkumlar geliyor o ara bok oluyor. mahkum alımını durduramıyor muyuz kafamıza göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

hangi search ile duşları vs ayırıyorsun. dün ilk defa uzun uzun kurcaladım ve ilk büyük hapishanemi yaptım da sonra sıkıldım kontrolü kaybettim.

daha doğrusu oyunu kurcalarken yeni yeni mahkumlar geliyor o ara bok oluyor. mahkum alımını durduramıyor muyuz kafamıza göre.

abi durdurcaksin zaten o hiza yetisilmez. Sag alttan reports a gel prisoner a bas open yazan yeri close yap tamamdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ayırmadım hepsi aynı duşa giriyor ama ayrı zamanlarda giriyor böylece karışıklık çıkmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...