Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO (Kitaplardan sıpouylır yasak)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Sparkcaster said:

said:
Benim şikayetim spoiler mevzusu discussion öldürüyor, muhabbet köreltiyor. Kimse tek tek spo açıp okumak istemiyor.

şu çok doğru

onun yeri burası değil
o zaman gidicen spoiler free bi topik bulucan bi forumda orda tartışıcan.

ya da herkesin izlediğini bildiğin daha küçük bi circle ile yapıcan muhabbetini. random insanlarla muhabbet ediyim ama hepsi bölümü ben izleyene kadar izlemiş olsun diyosunuz. yok öyle bi dünya ama
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu yüzden şu bölüme girip okumuyorum.Senin kafanda adamın biri gelip kitaptan spoiler verir.Savunan taraf az duyarlı ol diyen taraf 50 mantıklı argüman söyler spoilerı veren banane umrumda mı muhabbetti öldürüyon bikbik der haklı olur.

Yazma kardeş işte ne olacak pipin mi düşecek.Senin spoiler a tıklama zahmeti sırasında çekeceğin çile başkasının seyir zevkine sıçıldıktan sonra çekeceği çileden daha az.Yap gitsin işte burası internet falan demeye gerek yok şurda biz bizeyiz.Burda ki adamların çoğunu zaten tanıyorsun, 4chan de dediğini yap.Burda yapmana gerek yok ki.
Sosyal ağlarda paylaş

ben spoiler a koyarım 2. biri koyar 3. su koymaz ve seni umursamak zorunda degil o 3. kisi. onun yaptıgı senin gozunde ayıp olabilir ama spoiler yiyip yememeyi bu kadar onemsiyorken gelip 2 geyige bakıp gulucem diye bu riski alırsan ve agzında patlarsa bu risk kendi aptallıgın oluyo. Spoiler yemekten mutsuzsan internette bakmıycaksın boyle seylere baska biri senin duygularını hesaba katmıyor yazdıgı seylerde sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Xaenin said:

Jim_E_Rustler said:

Hala daha izlememiş insanın topicte ne halt yedigini anlayabilmiş değilim. Soru sormak ne demek, sorunun cevabı ya dizide, yada wikisi var, google var. Ve sorunu soruyorsun, biz alıntılayıp cevaplıyoruz.

Cruiselarsan spoil yersin, internet burası ana okulu değil.

Ben ekmekin spark hala kitap daha iyiydi diye gelmemiş hayret postunu previewdan gördüm güldüm, sonra araya mesaj falan girmiştir spark cevap vermiş mi diye açtım spoiler yedim.

Ben bütün gün işteyim, akşam eve dönünce izleyebiliyorum kusura bakmayın öğlen açıp izleyip spoiler tagi koymaya üşenecek kadar hayvan olabileceğini düşünmedim insanların. İzlemeyen topiğe girmesin diyene kadar biraz daha anlayışlı olabilse herkes, kritik infoysa bi spoilera alsa böyle olmaz yani. Aynısı başınıza gelse derinizden ağlarsınız, üste çıkmaya çalışmayın yani. Burası internet diyorsun, paşam spoiler istemiyor diyorsun da, biz de SPOILER taginin yaratılma sebebi olan bölümde biraz daha duyarlı olunmasını istiyoruz.

Millet film eleştirisi yaparken anlatır anlatır detaya girecekse girmeden SPOILER OLABİLİR AMAN DİYİM diye uyarır okuyucuyu, bu film vizyona gireli 1 hafta oldu senin filme gitmeden eleştirmenler beğenmiş mi, milletin yorumları nasılmış bunlara görmeye hakkın yok demez kimse.

Herkes aynı anda oturup izlemek zorunda değil, azıcık duyarlı olun atarlanacağınıza.

İşte bu senin şikayetin.

Benim şikayetim spoiler mevzusu discussion öldürüyor, muhabbet köreltiyor. Kimse tek tek spo açıp okumak istemiyor.

Redundant oluyor bu yüzden her post. Topigin içerigini, original content potansiyelini öldürüyorsunuz yani. Kısacası spoilera koymak sohbet öldürüyor, geyik öldürüyor.

Ve o geyige güldüm, spo yedim hikayesi de büyük trajediymiş.

Halbuki akşama kadar bekleyip izleyip girsen ne kadar akıllı bir hareketmiş, ekmegin ayarı hep orada çünkü.

ps: Hayvan sensin, angut.

çok basit bir analoji ile anlatıyorum, anlamayacaksın veya klasik aykırılık taslayarak "zaten o da yanlış" diyeceksin ama olsun deneyeyim.

sigara var ya bildiğimiz sigara. nasıl arkadaş ortamında arkadaşın senden rica ederse onun yanında içmezsin veya özellikle dumanı uzağa üflemeye çalışırsın, aynı şekilde burada da spoiler'a alman lazım. olay senin inconvinience yaşaman değil (sigarayı 1 metre uzakta içmen/dumanı uzağa üflemen mesela) olay arkadaşını veya arkadaşın bile değil tanımadığın birini rahatsız etmemek, onun zevkini bozmamak. spoiler da aynı şekilde sen ufacık bir inconvinience yaşıcan diye başkasının seyir zevkinin içine etmene gerek yok.

her türlü forumda bu şekilde bir adap vardır, ekşisözlükte de var örneğin. ha özellikle dizinin/fimin forumuna girersin (konusu demiyorum, onlara özel forumlar) onlarda zaten 03x07 diye konu açılmıştır orada dümdüz yazar herkes her şeyi... bunun benzetmesi de nedir, restoranın sigara içilen kısmıdır bu tür konular, adam oraya girerse baştan kabullenmiş olur sigara dumanına maruz kalacağını.

şaka maka baya iyi bir benzetme oldu lan.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

ben spoiler a koyarım 2. biri koyar 3. su koymaz ve seni umursamak zorunda degil o 3. kisi. onun yaptıgı senin gozunde ayıp olabilir ama spoiler yiyip yememeyi bu kadar onemsiyorken gelip 2 geyige bakıp gulucem diye bu riski alırsan ve agzında patlarsa bu risk kendi aptallıgın oluyo. Spoiler yemekten mutsuzsan internette bakmıycaksın boyle seylere baska biri senin duygularını hesaba katmıyor yazdıgı seylerde sonucta.

Ya kimse kimseyi umursamak zorunda değil.Ama öküz değiliz ya işte umursuyoruz.Burası internet herkes böyle diye her türlü hayvanlığı yapmanıza gerek yok.Sanki sokakta vicdan zoruyla değil de baskı yüzünden sosyopat değilsiniz de internette bi anda anonimler dolunca net sosyopatıymış gibi şovlara da gerek yok.O kadar anonim bile değil burası.Yapmayın işte ya ne gerek var.

Siteyi yapanların da umrunda olmayabilirmiş ama olmuş.Öyle bir seçenek koymuşlar.

Ben bölümü izlemedim iki espri görücem diye buraya giriyorum.Geçen haftayı izlemişimdir.Ben genelde 2 3 hafta biriktirerek izliyorum, daha çok hoşuma gidiyor.Zaten böyle dingilliker olacağını tahmin ettiğimden girmiyorum bile bu topiğe.Şimdi hepsini izledim girdim ne var ne yok bi bakayım diye.Tut ki iki hafta önce ki bölümle ilgili yorumları görmek istiyorum, son postta son bölümle ilgili spoilersız bişeyler var.Hadi senin umrunda değil de, spoiler a almamak o kadar mı mühim oldu, zor oldu.Sırf münazara olsun da haklı çıkıp en birinci olalım diye ufacık tefecik şeyleri tartışıyorsunuz ya.

Yapma işte, koy şunu spoilera.Dünyanın en haklı insanı ol bir tane tık yapacaksın.Sokakta yüz yüze konuşmuyosun ki foruma girip yazıyorsun, saatler sonra cevap alıyorsun belki neyin konuşmasını geyiğini bölecek spoiler.

Çok basit şeylerle istediğimizi yaparıza getiriyorsunuz.İnsanların liderlere ihtiyacı olduğunu düşünmeme sebep olan şey kuzular değil, süper zeki olup birşey yapmak zorunda olmadığını düşünüp keyfince hareket edenler.Biri hayır bu yasak yapamazsın demedikçe durmayı bilmiyorsunuz sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

ben cogunlukla dikkat eden taraftayım oyle cok spoiler vermem verirken de dikkat ederim arkadaslarım cok spoiler karsıtı adamlar oldugu icin ama herkes boyle olmak zorunda degil. Internette anonim bi ortam oldugunuzu karsınızdakilerin sizin duygularınızı zerre umursamadıgını ve umursamak zorunda olmadıgını farketmediginiz surece spoiler tartısması yıllarca surmeye devam eder.
Sosyal ağlarda paylaş

tekrar soruyorum başlığın son sayfasında ne görmeyi umuyorsunuz dizinin son bölümüyle ilgili yorumlardan başka?

hayır başka birşeyin spoilerını yerseniz tamam eyvallah, ama her dizinin başlığında bu saçmalık yaşanıyor. son sayfaya girip postları okuyor paşam son bölümü izlemeden sonra qq.
spoiler yemek istemiyorsanız girmeyin yani bu kadar basit.

ben iron man 3 ü henüz izlemedim ve başlığına girmedim 2 haftadır. gayet basit, herhangi bir uzvum da düşmedi girmedim o başlığa diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Kimseyi direkt hedef alarak söylemedim herhangi bir şeyi.Yine saçma şeylerle tartışmalar uzayacak belki valla cevapta yazmayacağım ne derseniz.Lütfen yapmayın.Lütfen spoiler a alın.Hiç spoiler yemedim, emin olmadıkça yemeyeceğime yine bakmayacağım bu topiğe ama lütfen spoiler a alın yazacaklarınızı.Hiç sevmiyorum şu forummda ciddi tartışmayı.Eskiden bi gayret bi heves vardı tamam boşmuş gördük.Rica ediyorum spoilerı kullanın.

Abi onu diyorum işte.Paticikteyiz.Çoğu insan birbirini tanıyor zaten.Ben heralde en anonim insanlardan biriyim şurda ki.Yüzyüze bakmıyoruz ama burda ki kişi sayısı 3 aşağı 5 yukarı belli artık.Ben girip bilmediğim abuk sabuk sitelerde demiyorum spoiler a alın.Oralara bakmıyorum bile.Ama burda o kadar anonim bir ortam yok tadını kaçırmaya gerek yok işin.

Ayrıca konuya tıkladığımız zaman zaten son posta geliyoruz direkt güncelden.
Sosyal ağlarda paylaş

Jim_E_Rustler said:

Abi ama neden redundant olsun, şurada ekstra yapman gereken şey okurken bir şeye tıklamak ve beyaz background içinde okumak yani. Bunun karşılığında forumdaki herkesin aynı şekilde spoiler-free olması söz konusu, istenilen şey çok zor bir olay değil ki. Topicte kitaptan spoiler yasak deniyor, ben diziden spoiler yiyorum ama girip. Dediğin gibi redundant olmasından endişeleniyorsak o zaman genel bir duyuru geçilsin ve bundan sonra dizi ve film topiklerinde spoiler tagi kullanılmasın, izlemeyen girmesin ama. E bu da bütün muhabbeti öldürüyor abi hak verirsin ki. Ben belki işyerindeyken buraya girip muhabbet olsun diye "abi geçen haftaki bölüm çok iyiydi, eve dönsem de bu haftakini izlesem" ya da "sokayım saatler geçmiyor, eve gitsem de göt izlesem" demek istiyorum, benim bu hakkımı elimden almış oluyorsunuz.

screwy said:

Spoiler yemekten mutsuzsan internette bakmıycaksın boyle seylere baska biri senin duygularını hesaba katmıyor yazdıgı seylerde sonucta.

Burası internet değil abi, burası paticik. Millet loose cannon ortada dolaşabilseydi internet olurdu. Senin "burası internet" diye savunabildiğin herhangi bir foruma girip spoiler yeseydim olurdu. Burada millet birbirinin bazı haklarını elinden alamasın, film ya da dizi keyfinin içine alelade sıçılamasın diye bazı "nezaket" kanunları koyduk. Bir diziyi amerikayla aynı anda izleyip sokağa çıkıp arkadaşların arasında konuşurken dikkat ediyorsan, "abi şimdi sağdan soldan geçen biri duyar, izlememiştir kızar, ayıp olur" diye dikkat ediyorsan bu topic de aynı sohbeti yapan bir arkadaş grubunu temsil eder, insanlar özgür oldukları için topikte neler konuşuluyor diye spoiler tagine güvenip bakabilir, spoiler tagi de senin arkadaşların arasında hassas konuları fısıldayarak ya da sessizce konuşmanı temsil eder.

Göt istemedik, kendinizi düşündüğünüz kadar başkalarını da düşünün dedik sadece.

Ayrıca ahmet o spoilerın içindeki şey allahtan spoiler değildi quotelayayım derken onu da gördüm yemin ederim burun deliklerini genişletirdim sdfj.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten kadrolu haksızlar Spark ve Screwy ile aynı argümanı destekliyorsunuz yani.

Neymiş Iron Man topiğine girmedim çünkü izlemedim çüküm de düşmedi. Ben Iron Man topiğine girip insanlar ne düşünmüş merak ediyorum abi, kimse bana forum kuralı olarak merak edemezsin burası sadece izleyenlerin yeri demiyor.

Salak salak argümanlarla gelmeyin artık ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...