Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

doktorların sitesinde fişleme deşifre ediliyor

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Cipetpet said:

Zamanında yaptınız abi,lamı cimi yok ..
Nur serter geçen çıkıp meclisdekileri ikna etmeye çalışıyordu ikna odasını icat eden şahıs asdssdass

Zamanında yapıldı evet, çok da normaldi, yapılması gereken birşey hatta.

Sonuçta örnek vermek gerekirse üniversiteye birini alırken cahil cüheyla adamı elersin, ama cahil cüheyla adamın "çağdaş" adamı elemesi kusturucu derecede iğrençliktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Hastane işlerine girdiler ya. Şirket gibi para hortumlamak için bütün hastaneleri şirketlere çeviriyorlar. Çalışanları da kendi köyünden yapmak için kasıyorlar. Sağlık işinde cehalet adamı öldürmese de süründürür. İmanlı gençler şu kadarını algılayabilse yeterli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Cipetpet said:

Zamanında yaptınız abi,lamı cimi yok ..
Nur serter geçen çıkıp meclisdekileri ikna etmeye çalışıyordu ikna odasını icat eden şahıs asdssdass

Zamanında yapıldı evet, çok da normaldi, yapılması gereken birşey hatta.

Sonuçta örnek vermek gerekirse üniversiteye birini alırken cahil cüheyla adamı elersin, ama cahil cüheyla adamın "çağdaş" adamı elemesi kusturucu derecede iğrençliktir.

o gün yapılanı hoş gören bugün yapılana da razı gelir. gelmem dese de getirtiyorlar görüldüğü gibi. etme bulma dünyası.

haksızlık yapıldığını gördüğümüz yerde karşı çıkmayı öğrenmediğimiz sürece hep böyle devir daimlerle yer gideriz birbirimizi. sonra da "bakın ben haksızlık yaptım ama sorun bi niye yaptım" tarzı safsatalarla kendimizi aklamaya çalışırız.

Sosyal ağlarda paylaş

uzaya uydu fırlattınızda başörtüsümü engel oldu arkadaş? bankaları hortumladılar,atatürkçülüğü kullanan ordu rütbelileri,vatan hizmeti diye giden gariban askere,eşinin bilmem ne cinsi köpeğini taşıttı.lan bir daha o zihniyet hayat da gelmez bu ülkenin başına,dua edinde sağ salim yaşıyorsunuz toprak kabul ediyor böyle düşünenleri ve yapanları asdasdasdasd

elimde kristal vişne suyu dolu kadehimle izliyorum ne güzel ne güzel oh oh oh
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

cemaatçi kardeşlerimiz son dönemlerde tıp'a fena şekilde sarmış şekilde ya, çok fazla başıörtülü, muhafazakar vs. var. Benim birebir duyduğum bir olay da cemaatin TUS dershanelerine giden kendi adamlarından para almayıp karşılığında diğer öğrencileri fişlettiği. adamlar neredeyse alenen yapıyorlar artık ama bu ülkede olay olmuyor.

hukuk bitti şimdi sıra doktorlarda. gerçi başbakanın açıklamalarından sonra "BÖÖNÖN BÖN SÖZÖRYÖN YÖPMÖM" diyip bebeği zorla çıkarmaya çalışırken şurasını burasını zedeleyen beyin özürlü bir kaç doktordan ötürü bu durumdan kıllanmaya başlamıştım. ülkede kutuplaşma son hızla devam ediyor bir 10 sonra falan 1960lara kesin dönüş yapıyoruz. Hem de tek kutuplaşma değil bu sefer en az 2-3 tane.
Sosyal ağlarda paylaş

tekila da haklı. bu ülkede ne yaratıldıysa karşılıklı yaratıldı. bir avuç insan sürekli ajitasyon yarata yarata herkesi birbirine düşman kıldı aman anlaşma ve uzlaşma ile sorunlara çare bulunmasın diye. her ajitasyon yaratan olaya da "BUNLARIN HEPSİ BÖYLE ZATEN TOPUNU" diye tepki veren insanlara sayesinde sistem kaynama noktasına geldi. Hiç böyle olaya dışardan bakıp da "cık cık ne hale getirdiler ülkeyi" demeyin hepimiz kendi payımıza düşeni yaptık heh.

Ben de lisedeyken bir gerizekalı gibi türbanlılara karşı boş bir tepeden bakma hali içersindeydim, konular üzerine düşündüğümden de değil sırf çevremin tepkilerine takılıp gidiyordum. Hayatında 2-3 türbanlı tanımadan insanların içlerinde biriktirebildiği nefret gerçekten şahane hehe. O kadar uzun süredir biriktiriyor ki insanlar bu nefreti 30,40lı yaşlarına geldiklerin onların sorgulanamaz, organik bir parçası haline geliyor. en fazla bu duyguları ya kontrol ediyorlar yersiz yersiz ortaya çıkmasın diye ya da salak yerine konmamak için mantıkla destekleyeme çalışıyor. Söylediklerimin aynısı da birebir zaten sevgilisiyle el ele tutuşana, öpüşene, içki içene ya da oruç tutmayana "cık cık pis heriflere bak kovacaksın bunları ülkeden" diye bakan bir gram beyni olmayan insanlar için de geçerli. her şeyi karşılıklı yürüyor bu ülkede, manasız seviyelerde karşılık olmasa bu kadar kızışması mümkün olmazdı zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

tekila da haklı. bu ülkede ne yaratıldıysa karşılıklı yaratıldı. bir avuç insan sürekli ajitasyon yarata yarata herkesi birbirine düşman kıldı aman anlaşma ve uzlaşma ile sorunlara çare bulunmasın diye. her ajitasyon yaratan olaya da "BUNLARIN HEPSİ BÖYLE ZATEN TOPUNU" diye tepki veren insanlara sayesinde sistem kaynama noktasına geldi. Hiç böyle olaya dışardan bakıp da "cık cık ne hale getirdiler ülkeyi" demeyin hepimiz kendi payımıza düşeni yaptık heh.

Ben de lisedeyken bir gerizekalı gibi türbanlılara karşı boş bir tepeden bakma hali içersindeydim, konular üzerine düşündüğümden de değil sırf çevremin tepkilerine takılıp gidiyordum. Hayatında 2-3 türbanlı tanımadan insanların içlerinde biriktirebildiği nefret gerçekten şahane hehe. O kadar uzun süredir biriktiriyor ki insanlar bu nefreti 30,40lı yaşlarına geldiklerin onların sorgulanamaz, organik bir parçası haline geliyor. en fazla bu duyguları ya kontrol ediyorlar yersiz yersiz ortaya çıkmasın diye ya da salak yerine konmamak için mantıkla destekleyeme çalışıyor. Söylediklerimin aynısı da birebir zaten sevgilisiyle el ele tutuşana, öpüşene, içki içene ya da oruç tutmayana "cık cık pis heriflere bak kovacaksın bunları ülkeden" diye bakan bir gram beyni olmayan insanlar için de geçerli. her şeyi karşılıklı yürüyor bu ülkede, manasız seviyelerde karşılık olmasa bu kadar kızışması mümkün olmazdı zaten.

türbanlı insanları tanımadan nefretle dolmak, onlara tepeden bakmak nedir yahu? insanın neresini örtüp neresini açacağı insanların kişisel tercihidir. türbanlılardan bir tanesinin bile bu söylediğimi kendisi gibi düşünmeyen kadınlar için kabul etmeyeceğini adım gibi biliyorum. burada üzerinde düşünülmesi gereken konu türbanlının kafasını örtmesine neden olan bilince nasıl sahip olduğudur. insanın örtünmesine saygı duyalım, eyvallah. ama yaptığı örtünme şeklini onaylama, doğru bulma zorunluluğumuz yok. sonuç olarak benim türbanlı birini ya da dünya görüşü olarak akepe-feto karışımı islam'ı seçmiş adamı-kadını tanımam neden gerekli olsun ki? zaten tanıyoruz gereğinden fazla şekilde.

bu işin sorumlusu türbanlıyı fişleyenlerdir yaklaşımına kesinlikle katılmıyorum. fişlemişler de ne olmuş? abartıldı her şey. eğer bugün şu an akepenin ya da cemaatin yaptığı fişlemenin onda 1ini cumhuriyetçi kadrolar yapmış olsalardı,yapabilmiş olsalardı şu an ne tayyip erdoğan iktidarda olurdu,ne de bu ülke fetullah gülen diye bir adamın varlığından haberdar olurdu. bunlar hep "bizi ezdiler, bize dinimizi yaşatmadılar" diye ağlayan koronun propagandasının sonuçları. kazın ayağı öyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...