Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gece yarısı ölüm ve cenaze işleri?

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

normalde cenaze 1 gun bekletılmesı lazım morg dısında cunku kalbın tekrar calısma sansı var basıma 2 kere geldı bılıyorum adaman bırısını morga koyuyorlar ertesı gun almaya geldıklerınde kapagı acınca adam dıyorkı nıye benı bu buzdolabına koydunuz dıyor oburu ıse oldukden 6 7 saat sonra sabah kendı kendıne kalkıp kahvaltı yapmıs cenaze evınde aklınızda olsun eger olen ınsanı dırek morg degılde 1 gun evınde bekletın tekrar canlanma sansı var
Sosyal ağlarda paylaş

iarwain said:

ben biliyorum mevzuatı başıma geldi.
öncelikle adli olmayan ve otopsi gerektirmeyen hiç bir ceset morga alınmaz.ambulansın yaptığı doğru.
sabaha kadar beklicekler ardından cenaze işlerini arayıp araç isticekler 1 saat içinde geliyor.
daha sonra cesedin refaketçisi ile cenaze işleri falan filan merkezine gidiyor.orda yıkıyorlar.yıkarken senden bir kaç şey istiyorlar.hemen mezarcı esnafı var oralarda alıyosun.
gömülceği tarihi bildiriyosun ,ceset onlarda emanet kalıyor.
veya memelektine gömülcekse gerekli ilaçlama yapılıp cenaze sana veriliyor.mezar olayını bilmiyorum ama o aştaki kişiler mezarlarını genelde önceden alıyor.

Adli tip morgu başka hastane morgu baska. Hastanede dava ne arar otopsi ne arar.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

Cipetpet said:

goldbären said:

of içim buruldu :(

Her nefis ölümü tadacaktır...

içimin burulması yakınlarımızı sevdiklerimizi gömecek olmak gerçeğiydi. öyle soğukkanlıyım diye her nefis ölümü tadacaktır deme. çocğun hastalanınca yaşadığın paniği düşün.

Cok dusunme lan, oyle oyle panikatak oluyo insan sonra =
Sosyal ağlarda paylaş

112 canlı ile ilgileniyor.
hastanede ölse de pek ilgilenmezler gene. hastanenin morguna kaldırırlar en fazla.
ölen birisi var ise alo 188'i arayacaksınız. ölü var diyeceksiniz onlar ilgileniyor gerisiyle. mezarlığa doğru götürüyolar. mezarlık arsa filan işleriyle orada uğraşıyosunuz gasasane de orada var filan...
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

bir de tanıdık ölmüştü. benzer bir durum, fakat doktor rapor yazamam demiş. çünkü yatakta değil yerde ölü bulunmuş. polisin gelip normal ölüm olduğuna dair rapor tutması da gerekiyordu. evet çok saçma...

ya şu aslında saçma değil aksine gerekli bir uygulama bence. Sonuçta orada adli bir durum olsa doktor rapor yazsa adamın başı yanacak.

Bir de böylesi durumlar için doktor vs tanıdığı olanların kullanabileceği bir bug abuse var, onu da yazayım allah göstermesin ihtiyacınız olabilir.

Meftayı ambulansla hastaneye götürtrüp ölü duhul olarak gösterme işi var. Babaannem öldüğünde biz de böylesi bir "napacaz lan şimdi" havasına girmiştik, babam (doktor) sonradan bak hiç aklımıza gelmedi böyle yapabilirdik falan demişti. Gerçi en üstteki durumla çelişebilir çoğu zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Ölüp ruhun bedenden çıkması,bütün planlarının yarıda kalması,başka bir gezwgene geçer gibi olmak ne acı birşey lan insan düşündüğünde:s Allah insana ölümün de hayırlısını versin,Anadoluda bir söz vardır;sıralı ölüm diye ,zor gerçekten .ben abimin eşinin son nefesinde yanındaydım çok zor ama hayat devam ediyor işte yalancıkdan..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...