Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alkollu sürücü direk mahkemeye

Llama

Öne çıkan mesajlar

xaty said:

BonePART said:

devletin görevleri arasında insanların kendilerini kendilerinden koruması da var
amaç orda ceza ile bi yapı oluşturmak kazalarda ölüm riskini düşürmek
motorda kask takma zorunluluğu gibi
takmassan kendin dışında kimseye zararım yok ama devlet kontrol edip cezalandırarak sana taktırıyo ölme diye

intihar etmenin suç olması gibi

Aynen öle. İntahar etmenin suç olmasının nedeni aklı başında kimsenin intaaretmeyeceğinden edenlerin psikolojik desteğe ihtiyacı olacağı gerçeğinden geliyor. Yoksa köprüden atladın su kirlendi diye değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Rerore said:

olorin84 said:

o deil de emniyet kemeri cezası hala az geldi gözüme 166 tl.

bundaki cezayı anlamıyorum
arabadan uçan adam gidip yoldna geçen birine çarpar da zarar verir diye mi

sürücü koltuğundaki adamın takması zaten lazım yoksa derin bir çukura girse yada kasis görmese vs. koltugundan fırlayıp direksiyon hakimiyetini kaybedebilir. Yanında oturan da aynı şekilde sürücünün üstüne uçup buna neden olabilir.

arka koltuklarda takma zorunluluğu yok ancak arka tarafta oturanların takmaması yine önlerinde oturan insanların güvenliğini etkiliyor çünkü kazalarda öne uçuyorlar ve koltugun seviyesine göre önlerindekine çarpabilirler.

esasında en iyisi herkesin takması sdf
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

xaty said:

BonePART said:

bu arada ne üfleme nede kan kontrolü yaptırmak zorunda değildiniz en son
kaza yapmadığınız hatta yaralamalı yada ölümlü kaza yapmadığınız sürece diye bişi vardı

o hala var ama gel de anlat bunu polise

hatta bana göre o cihazların çok ciddi bir bölümü hatalı ölçüyor veya ölçmüyor.. cihazların kontrolleri ve kalibrasyonları ne sıklıkla yapılıyor, ne kadar takip ediliyor ve denetleniyor merak ediyorum

İşte uraşmanla alakalı adam üflicecen dediğinde üflemicem diyip 3 saat uraşmakla hatta gerekirse avukatını devreye sokmakla alakalı . Ama uzun işte.

öyle bi direnmede bir çok polis büyük ihtimalle konuyu başka bir yere çeker, olmadık şeyden sıkıntı çıkarabilir. bi de her durumda ne hakkın olup olmadığını bilmen çok zor, polis de bir çok şeyden emin olmadan bazı şeyler deneyebilir
en basitinden şüpheli araç diye bağlar, tutar vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Quoteler

xaty said:

BonePART said:

xaty said:

BonePART said:

bu arada ne üfleme nede kan kontrolü yaptırmak zorunda değildiniz en son
kaza yapmadığınız hatta yaralamalı yada ölümlü kaza yapmadığınız sürece diye bişi vardı

o hala var ama gel de anlat bunu polise

hatta bana göre o cihazların çok ciddi bir bölümü hatalı ölçüyor veya ölçmüyor.. cihazların kontrolleri ve kalibrasyonları ne sıklıkla yapılıyor, ne kadar takip ediliyor ve denetleniyor merak ediyorum

İşte uraşmanla alakalı adam üflicecen dediğinde üflemicem diyip 3 saat uraşmakla hatta gerekirse avukatını devreye sokmakla alakalı . Ama uzun işte.

öyle bi direnmede bir çok polis büyük ihtimalle konuyu başka bir yere çeker, olmadık şeyden sıkıntı çıkarabilir. bi de her durumda ne hakkın olup olmadığını bilmen çok zor, polis de bir çok şeyden emin olmadan bazı şeyler deneyebilir
en basitinden şüpheli araç diye bağlar, tutar vs.

Abi ona bakarsan polis herhalukarda durdurabilir. Ama sen zaten polise ben üflemicem dicek kadar sorun çıkarıcaksan diğer mevzularda da çıkarırsın. En kötü karakola gider uraşırsın. Avukatla gelince mecburen ciddiye alıyolar
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Rerore said:

olorin84 said:

o deil de emniyet kemeri cezası hala az geldi gözüme 166 tl.

bundaki cezayı anlamıyorum
arabadan uçan adam gidip yoldna geçen birine çarpar da zarar verir diye mi

sürücü koltuğundaki adamın takması zaten lazım yoksa derin bir çukura girse yada kasis görmese vs. koltugundan fırlayıp direksiyon hakimiyetini kaybedebilir. Yanında oturan da aynı şekilde sürücünün üstüne uçup buna neden olabilir.

arka koltuklarda takma zorunluluğu yok ancak arka tarafta oturanların takmaması yine önlerinde oturan insanların güvenliğini etkiliyor çünkü kazalarda öne uçuyorlar ve koltugun seviyesine göre önlerindekine çarpabilirler.

esasında en iyisi herkesin takması sdf

+olorin84

aslında haklsınız
araçtan uçması diğer yolcuları da ya da arabaları zor durumda bırakabilir, belki manevra şansı olur
Sosyal ağlarda paylaş

kırmızı ışık ihlali, alkollü araç kullanma, aşırı hız, kendisini ve çevresindekileri tehlikeye atacak hertürlü ihlal durumunda hakim karşısına çıkma zorunluluğu getirmeliler. İnsanlar sorumluluk sahibi olmayı öğrenmeli. Yok öyle polise dil döküp çorba parasına yırtmak. İlk duruşmaya gitmedin mi para cezası, ikinci duruşmaya gitmezsen para + hapis cezası vs vs vs.

İçki içiyorsan yanına içmeyen bir arkadaşını alacaksın o kullanacak aracı veya bineceksin taksiye öyle gideceksin nereye gidiyorsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet iyi ya la iste, isvecte de böyle hatta limit daha dusuk sanirsam. Hem hapis hemde direk ehliyetine el koyuyolar.

Buarada emniyet kemerininde ciddi cezasi var. Hatta öyleki otobuslerde(yolcular icin) emniyet kemeri takilmasi sart yeni cikan yasayla. 350 euro falan cezasi var asdas, kontrolu yok suan tabi o ayri.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...