Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeşil ışık yanma anında kornaya basmak

KenshinHimura

Öne çıkan mesajlar

bourbon said:

O dilde bana türk milleti yüz yıllar geçsede sağa dönüşte yayalara yol vermeyi öğrenemicek gibi geliyor,millet yeşili görünce kırmızı görmüş boğaya dönüyor bir anda.

türkiye'de ne uygulanıyor ki?

yaya geçidinden geçiyorsun, adam yaya geçidi üstünde olduğunu görüp gaza basıyor kasten.
sana yeşil ışık adama kırmızı ışık yanıyor, adam on-onbeş saniye daha geçmeye devam ediyor.
sana kırmızı ışık yandığı an adama kırmızı ışık yansa da gene kasten üstüne sürüyor.

şöförlerin çok büyük çoğunluğu bilinçsiz, bakkaldan alırmış gibi ehliyet alınca öyle oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu işi yapan götün arkasında bir araba yoksa eğer, ben gitmiyorum abi. dikiz aynasına elimle şöyle afilli bir hareketle açı verip, gözlerimi dikiyorum ibneninkilere.

trafikteki agresif totoroşlara çok zıttım, alenen kendileri ile kavga arıyorum. sopa, sallama çeken oldu bugüne kadar ama ateşli silah görmedim henüz.

bizim de kendimize göre psikopat hallerimiz var netekim; ama hep anlık olaylar. yoksa şu an düşünüyorum da, siktiri boktan bir mevzuda asfaltın üstünde can vermek de var işin içinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün ara sokakta giderken yol ağızlarında yavaşlıyorum diye korna-selektör yaptı andavalın biri, yanımda da arkadaş vardı durdurdum arabayı indirdim el frenini. arkadan yine kornaya basmaya devam etti 10 saniye daha bekledim götü yiyip de inecek mi arbadan diye en son sustu sonra ben de devam ettim.

3-4 yıl önce ehliyetini yeni alan bir arkadaş vardı, insanlar niye sürekli korna çalıyor niye böyle agresifler lay lay diye gezinen geçen arabasına bindim o da başlamış her köşe başında sövmeye tamam dedim bizde bir acayiplik yok.

Türkiyede trafiğe çıkıyorsan haydarı bir köşede tutacaksın, sinir minir dayanmıyor hakkaten. en relex adamı bile çileden çıkarırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

KenshinHimura said:

yapmayın bunu

olm adamlar nerden bilsin senin acemi şöför olduğunu

abi öyle diyorsunda ben acemiyim, zaten üzerimden atamadığım bir
ışıklarda arabayı söndürme korkusu var :( bir de adam yeşili gördüğü anda yüklenince telaşlanıyorum haliyle, biraz anlayış süresi istemek çok mu
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo said:

_Rave said:

Abi avrupada trafikte 10 dakka geçirsen veya herangi bi yaya geçidinden falan geçsen bizi neden ab ye almamalılar diye 10-15 madde rahat çıkarıyosun ya.Çok acıklı ama gerçek.

italyayı yunanistani niye aldilar onlar bizden cok mu farkli,

ayrica cok zevkli ısıkta korna calmak. elim kornada bekliyorum biri gec kalsin da basayim diye.

Yunanistan ı bilmemde şu deneyimleri İtalya tabanlı olarak söyledim.En azından kuzeyinde durum böyle.Güneyde farklı olabilir gerçi.
Sosyal ağlarda paylaş

lan amerikada yaya geçidinde araçların geçmesini bekledim diye duran bir araçtaki azarlayarak geç hareketi yaptı.

aynı şekilde kaldırımdan yürürken bir araç da sağa dönecek. adam durdu geçtiğim için. ben de hızladım biraz çok beklemesin diye. camı açıp teşekkür etti adam.

hey gibi bizim ayılar dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...