Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lanet Olsun / Hatay- Otobüs şoförü cinayeti

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Bu ulkenin dogusu niye boyle yav,sorun sadece egitimsizlik olamaz.Simdi bazilari alinacak ama bu tur olaylara buyuk oranda dogu kokenliler karisiyor.Sinirlari asmadan elestirmek serbest olmali bence forumda.

defalarca söylendi defalarca cevaplandı gayet basit eğitimsizlik ve yoksulluk gibi sebeplerden dolayı Türkiye'nin doğusunda yaşayan insanlar böyle, tüm dünyada da bu durum böyle. olay ırksal boyutta olsaydı bugün dünyanın en sakin en yaşanabilir yerleri norveç ve isveç gibi yerler olmazdi.

Xenus said:

abi yanlız bir tek yav dikkat etmiş, otobüs şöföründe de bıçak var bence adamın heriften pek bir farkı yok şimdi o bıçağı gözüne soksa keşi öldürse kahraman mı olacaktı yani, o bıçağı görünce zaten keş iyice kuduruyor. bıçak taşıyorsan günün birinde ya katil yada böyle maktul oluyorsun işte.

Bu arada bu da doğru sanırım. Videoyu tam izlemedim ama okuduğum haberlerde böyle belirtiliyordu
Sosyal ağlarda paylaş

ırksal değil tabiki, bir hepimiz insanız sonuçta. :)

bunun sebebi doğu da yoğun olan eğitimsizlik, yoksulluk sorunu ve kabaca bunların yol açtığı eziklik duygusu başka da birşey değil.

ayrıca ben bir otobüs şöförünün bıçak taşımasını kesinlikle kabul edemem. bıçakla kendini koruyamazsın, tek amacın birilerine diklenmek olur, portakal falan soyuyorsa bilemem tabi. sana bıçak çeken adama bıçak çekmek kadar salakça bir şey olamaz, karşındaki cidden psikopat mı bilemezsin bi kere sen o bıçağı çekene kadar hamleyi yapıp, sokuverir bıçağı. burada da sanırım bıçağı görünce tekrar geri dönüp, saldırıyor yamulmuyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

.......... hiçbir şey diyemedim yani... Allah kahretsin..

bıçaklandıktan sonra adam da önemsiz birşeymiş gibi mi hissediyor nedir acaba, bıçak yaralanmalarında çok geç farkedersin falan derler yara sıcak olduğu için, onla mı alakalı acaba bilemedim. yazık ya tek kelimeyle yazık.

çok alakalı diil ama dün bunu anımsatabilecek bir potansiyel vardı metrobüste

yanıma buram buram bali kokan biri oturdu (midem bulandı 2 saniyede o kadar yoğun kokuyordu) bi de arkadaşı var yanında ayakta duruyor, abuk subuk muhabbetler falan. Metrobüs kalabalık, ineceğim durağa da 4 durak falan var şimdi benim ineceğim durağa kadar metrobüs boşalacak falan bunlarla başa baş kalacam diye, 4 durak kala pardon geçebilir miyim diye kalktım oturduğum yerden kapının orada bekledim ne olur ne olmaz.

bir sürü kişi yapmazdı bu yaptığımı ama bazen fazla dikkatli olmak yararlı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz turkiyedeki su on kapidan inilmez muhabbeti cok sacma.

lan otobuste koca gotlu danalar bikere arkaya gitmiyolar, on tarafa yigiliyoz, diyelim 1 durak sonra inicez, sofor onden inilmez diyo.. arkaya gidene kadar canin cikiyo, hayir durakta binende yok..

bi tek bizde var heralde onden inilmez muhabbeti niyeyse
Sosyal ağlarda paylaş

Irkla falan alakasi yok. Egitim, refah seviyesi vs. onemli iste. Benim kaldigim yerde 10 senedir cinayet islenmemisti. Violence act sayisi da 4'tu sanirim. Ama buyuk sehir degildi. 100000 nufuslu falandi muhtemelen. Ivy league okulu vardi iste oranin ogrencileri, okula yakin olmak icin acilmis buyuk sirketlerin arastirma merkezlerinin calisanlari ve buyuk sehirlerden kacan emekliler.

Herkes egitimliydi; herkesin kafasi rahat, refah seviyesi yuksekti. Din konusu da gecmis, alakali bulur musunuz bilmiyorum ama kiliseler genelde bostu.

Gerizekali her yerde gerizekali, yasama amaci olmayan her yerde ayni iste. Bizde biraz daha fazla sadece. Ulke olarak basarisiz oldugumuz icin boyle seylere veriyoruz kendimizi iste. Bi amacimiz yok cunku. Gururunu ezdirmedi herif, buyuk basari.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen twitterda da yazmıştım dönemin ortalarına doğru.
Chemical'ın bahsettiği stand effect çok etkili bir yöntem. (İlkyardım zaten bilinmeli. Ben kabin memurluğundan dolayı öğrendiğim ileri düzey ilk yardım ile toplu taşıma/toplumsal alanda belki 10'a yakın hayat kurtarmışımdır.)

Konuya dönecek olursak, bizim EGO otobüsüne arkadan sürttü bi kamyonet, bizimki bildiğin 10km/saat sabit kendi şeridinde bu hızla giderken, şöförümüz fark etmedi, bitek arkadakiler hafif bişey duyduk felan.

Neyse, bağır çağır birileri otobüsü kovalamaya başlayınca anladık. Durdurdular otobüsü 5 tane dallama ağzı bozuk adam, daha konuştuklarının Türkçe bile olduğundan şüpheliyim.
Neyse, şöför ben duymadım görmedim zaten siz arkadan çarptınız felan dese de adamı indirdiler zorla dövecekler, otobüsten 20 erkek bi indik aşağıya hayırdır birader yanlız mı sandınız şöförü böyle 5 kişi ne ayaksınız diyip pata küte herifleri konserve gibi yapınca, s*****ip gittiler.

O yüzden "Namuslular da namussuzlar kadar cesaretli olmalı" sözüne kalbimden inanıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

bu tipler heryerde var büyük şehir veya doğu batı farketmiyo üstlerinde emanet dolaşıyolar her yerde, her an herkezin başına gelebilir, araya girmeye kalkarsın saniyede döner sana saplar öyle kolay olmuyo müdahele etmek burdan izlemekle yaşamak farklı oluyo benzer vakadan tecrübeyle sabit.

buna benzer durumların en aza indirgenmesi için çözüm belli ağır ceza uygulanması gerekli, ama ne gerek var yargımız gaztecileri yazarları içeri tıkmakla meşgül oluyo genelde, halkın can derdiyle kim uğraşır şimdi.

ya benim anlamadığım bıçak darbesiyle karın o bölgesinden bi kaç dakika içinde ölebiliyor, kan kaybından olsa 8 kurşun isabet eden ler var karaciğeri akciğeri bağırsakları parçalanıyo, böyle vakalar hayatta kalırken direk ana damarlaramı gelmesiyle alakalı nedir?.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Ben kabin memurluğundan dolayı öğrendiğim ileri düzey ilk yardım ile toplu taşıma/toplumsal alanda belki 10'a yakın hayat kurtarmışımdır.)

yuh. peki ileri düzey ilk yardım eğitimini nereden alabiliriz ? size şirket vermiştir muhtemelen yalnız sıradan bir insan nereden öğrenebilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi böyle adamları yaşatmanın devlete/topluma/insanlığa bi faydası yok. 26 yaşından sonra bu şerefsizin sıçtığından bi bok olmaz, eğitsen eğitilmez dövsen dayaktan anlamaz.

Vericeksin iğneyi atıcaksın kimsesizler mezarlığına. Ailesi varsa ona da teslim etmeyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

.......... hiçbir şey diyemedim yani... Allah kahretsin..

bıçaklandıktan sonra adam da önemsiz birşeymiş gibi mi hissediyor nedir acaba, bıçak yaralanmalarında çok geç farkedersin falan derler yara sıcak olduğu için, onla mı alakalı acaba bilemedim. yazık ya tek kelimeyle yazık.

çok alakalı diil ama dün bunu anımsatabilecek bir potansiyel vardı metrobüste

yanıma buram buram bali kokan biri oturdu (midem bulandı 2 saniyede o kadar yoğun kokuyordu) bi de arkadaşı var yanında ayakta duruyor, abuk subuk muhabbetler falan. Metrobüs kalabalık, ineceğim durağa da 4 durak falan var şimdi benim ineceğim durağa kadar metrobüs boşalacak falan bunlarla başa baş kalacam diye, 4 durak kala pardon geçebilir miyim diye kalktım oturduğum yerden kapının orada bekledim ne olur ne olmaz.

bir sürü kişi yapmazdı bu yaptığımı ama bazen fazla dikkatli olmak yararlı bence.

hayırdır birader, niye kalktın, yanına yakıştıramadın mı bizi diye tribe girip saplasa sana daha mı iyiydi ? dua et kafaları başka şeyle doluymuş :p
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlık bakanlığının yılda 3 kere açtığı bu tür bir kurs var. Ücretsiz, hatta sertifika bile alıyorsunuz. O'na gidebilirsiniz. İl sağlık müdürlüklerinde oluyor kurslar.

Akito said:

Rotweiler said:

Ben kabin memurluğundan dolayı öğrendiğim ileri düzey ilk yardım ile toplu taşıma/toplumsal alanda belki 10'a yakın hayat kurtarmışımdır.)

yuh. peki ileri düzey ilk yardım eğitimini nereden alabiliriz ? size şirket vermiştir muhtemelen yalnız sıradan bir insan nereden öğrenebilir ?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

abi yanlız bir tek yav dikkat etmiş, otobüs şöföründe de bıçak var bence adamın heriften pek bir farkı yok şimdi o bıçağı gözüne soksa keşi öldürse kahraman mı olacaktı yani, o bıçağı görünce zaten keş iyice kuduruyor. bıçak taşıyorsan günün birinde ya katil yada böyle maktul oluyorsun işte.

Benim gördüğüm kadarıyla herif bıçaklıyınca bıçak şöföre saplanıyo onu çıkarıyo şöför.Daha sonra herif cebinden bi bıçak daha çıkarıyo.

Kanım dondu mk.Kendi mideme saplanmış gibi oldum.

Şu ülkeye idam olmazsa olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şöförde erkekliği bok etmeyecek. İndi gitti işte boşver yoluna devam et. Böyle her manyakla ilgilenirsen ne kafa kalı ne sinir. Deli olur insan.

Şimdi adamın deli raporu varsa ne olacak. Adam elini kolunu sallaya sallaya çıkabilir. vs vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kimse ön kapıyı açmak zorunda değil.
Her serserinin dediğini yapıcaksak daha beter bela olurlar.

Mevzu ön kapı arka kapı değil. Kapıyı açsa niye geç açtın deyip yine bıçaklardı bu herif.

Asıl sorun, bunun gibi adamları caydıracak bi ceza sistemimiz yok. Hadi onu geçtim, lan cezalandıramıyoruz, üretimini de durduramıyoruz. Günümüz endüstri meslek liseleri bunların lvl 1 lerini basıyo. Sokaklarda bunların ufak halleri dolaşıyor.

Cidden toplum olarak büyük bi çöküşe gidiyoruz bu konularda ama şimdilik sadece toplumun belli kesiminin canı yanıyor. Ayda bir tv ye çıkıyor işte, 2 gün konuşuluyor unutuluyor. Bugün bu şöför, yarın taksici keserler, sonra hastanede doktor döverler fln.

O genç doktor öldürüldü, o kadar yaygara oldu eylem yapıldı, kaç kişi sağlık çalışanlarına karşı şiddete tepki veriyor şu an. Unutuldu gitti. Yeni bi sağlık çalışanı şiddet görmeden de aklına gelmeyecek kimsenin.

Yarın öbür gün şu an ortaokulda lisede olan asalaklar büyüyp insanları daha çok tehdit eder hale geldiklerinde, her mahalle bi fikirtepe olduğunda tepkiler işe yarar seviyeye gelecek ama iş işten geçmiş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...