Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Redhack üniversitelerdeki yolsuzluk belgelerini yayınladı!

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Tuor_annare said:

oha oha oha yalnız. ilk belgeyi okudum biraz da giresun üniversitesiyle ilgili olanı.

---kurulumu yapılmamış cihaz için 664.340,00 TL ödenmesi,
----Kalkınma Bakanlığı tarafından 83
kalem makine teçhizat alım için tahsis edilen 2.832.000,00 TL lik ödeneğin tamamının sadece 9
kalem makine teçhizat alımı için kullanılarak, geri kalan 74 kalem makine teçhizatın alınmaması;

gibi şeyler var. yuh. bir de hep proflar filan dümen çevirmiş. laboratuvar inşaatı bitmeden göstermelik olarak bir kaç tane makina kurmuşlar. sonra paralar cukka.

gariplerim 2-2,5 milyoncuk indirebilmiş ancak cebe, böyle vurgunları da anca yılda 1 kere becerebiliyorlardır, artık eğitim tamamen paralı olsa da 2-3 milyon için orta burjuvalar mağdur olmasa.
Sosyal ağlarda paylaş

tam anlamadığım bir kaç nokta:

-halen devam eden soruşturmalar mı bunlar yoksa sonuçlanmışlar mı? her ikisinden biraz mı?

-halen devam eden soruşturmalarsa bu belgelerin medyada yayınlanması yasal mı?

-bu yolsuzluk soruşturmaları sonuçlandıktan sonra mı davalar açılıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kotu bir olay degil bence, hepsine bakmadim ama baktikarim sorusturmaydi. Sahte ogretim gorevlisi davasi da aci gidiyor ilgililer icin.

Yolsuzluk yapmis ve yakalanmislar benim anladigim kadariyla. Eee? Korkunc olan nerede? Hepsine bakmadim ama ortpas edildigi zaman buradaki tepkiler hakli olur, oyle bir olay var mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Redhack'in tek reel faydası devlet sitelerinin aptalca yönetildiğini göstermesi oldu şimdiye kadar. Dışişleri bakanlığını hacklediler belge diye sundukları yurtdışındaki elçiliklerde çalışanların listesi ve Türkiye'deki yabancı misyon elemanlarının listesi.

Reel fayda sıfır. Siyasete etki sıfır. Bu belgeler güzel gözüküyordu ilk basta ama hepsi zaten yetkili kurullar tarafından yapılmış veya yapılmakta olan soruşturmalar. Adamlara sorsalar zaten biz işlem yapmisiz baska ne istiyorsunuz diyecekler olayların üstü kapanacak. Veya zaten olması gereken olmuş olacak.

Ha böyle iste insanları mutlu ediyorlar, romantik bir tarafları var. Yakalanmıyorlar, komünistler. İnsanlarin hoşuma gidiyor ama siyasete etkileri hic yok maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar üstten bakıyorsunuz olaylara ya

Şurada açıklanan belgelerden çok redhack eleştirilmiş. Eleştirilere de bakıyorum yok hack yeteneği yokmuş, yok basitmiş, yok siyasete etkisi 0'mış. Adam kalkmış bi de bunları arkasında "ministiri of wör" reklamı olan oyun forumunda anlatıyor.

Tam Türk kafası, kendisi üretmez aynı zamanda üretene çalışana da b.k atar
Sosyal ağlarda paylaş

Murray said:

Ne kadar üstten bakıyorsunuz olaylara ya

Şurada açıklanan belgelerden çok redhack eleştirilmiş. Eleştirilere de bakıyorum yok hack yeteneği yokmuş, yok basitmiş, yok siyasete etkisi 0'mış. Adam kalkmış bi de bunları arkasında "ministiri of wör" reklamı olan oyun forumunda anlatıyor.

Tam Türk kafası, kendisi üretmez aynı zamanda üretene çalışana da b.k atar
Sosyal ağlarda paylaş

Devlet belgesi- çok gizli
Bakanım parayı bölüştük yolsuzluğa göz yumuyoruz
İmza bürokrat- aslı gibidir

şeklinde bir belge mi bekliyorsunuz?

Sefahat ağlarına(bürokrasi) bi ucundan girmiş adamlar merkezden habersiz çok ileri gidince hırsızlıkta ve yaptıkları ciddi rahatsızlığa ve şikayetlere yol açınca soruşturma geliyor ancak, soruşturmanın sonucu da torpil-kamusal rahatsızlık-kadrolaşma vs faktörlere göre belirlenir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...