Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Philips Hue

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

alalı 1,5 sene fln oldu. hala ilk günkü şevkle kullanıyorum abi. benim gibi evde çok vakit geçiren biriysen ve ışıklara, ambiyansa meraklı biriysen bir saniye durma.

ama olabilir kiminin hiç ilgisini çekmez o ayrı. ama benim eve gelip gören çok kişi bastı parayı sonradan fghj.

bence sen seversin ya jnms.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

http://www.hepsiburada.com/philips-hue-v3-akilli-led-lamba-2-li-ozel-baslangic-paketi-p-HBV000006GH9B?magaza=Hepsiburada

400 tl

sadece ampül mü bu? bridge resmi de var

starter kit diyor onlarda var bridge zaten açıklamada da bridge var diyor ama 2'li paket bu ondan ucuz. normalde 3 lamba çıkıyor starter kitlerden. almışken 3 alın. arkadaş 6 aldı kesmedi fln. benim ev 30 m2 ondan 3le idare ediyorum ama yatak odasına da alıcam bi tane v3'e geçtiğimde. ;)
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

ampulleri abajurla mi kullaniyosunuz, o konuda secim nasil olmali peki? odanizdan, evinizden ornek fotolar atsaniza bakalim. youtube'da da var gerci ornekler ama, erisilebilir olsun en azindan gorduklerimiz.

3. ve 4. sayfada var bi kaç foto. yeni de atayım bi kaç tane akşam. sonradan abajurdakini çıkarıp koltuğun arkasına koydum güzel setup oldu. enseden enseden veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi peki salonda tepede benim yuvarlak bir avize var, şekil olarak buna benziyor böyle şıkır şıkır bişi değil

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB18kwSLpXXXXXDXVXXq6xXFXXXv/Yeni-lüks-yuvarlak-tavan-avize-kristal-LED-avize-i%C5%9F%C4%B1k-modern-ayd%C4%B1nlatma-için-uzaktan-kumanda-ile-dükkan%C4%B1.jpg

mesela buna 1 tane taksak yetiyor mu ampulden? yoksa illa eşit biçimde 3 tane dağıtmak mı gerekiyor? yoksa 1 tane bu avizeye, 1 tane odanın başka yerindeki bir abajura gibi dağıtmak mı gerekiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

bişey sorucam, şu hue bridge ampullerden ne kadar uzakta olabiliyor? modem yan odada, 30mt kablo alıp uğraşmak istemiyorum. evin her yeri ethernet kablosu oldu zaten. wireless'ı da yokmuş. yiyor mu yan odadan?

http://www2.meethue.com/en-us/support/faq-categories/product/hue-bridge/
The ZigBee signal range of the round-shape Hue bridge and the square-shaped Hue bridge are approximately 30m.The range can vary depending on obstacles in-between the bridge and the nearest Hue light. In order to extend the signal range of the system, each Hue light acts like a range extender by relaying the ZigBee signal.

şurdan anladığım range'i 30 metre ama duvar muvar çok abartmayın diyor. pratikte nasıl? hesaplarıma göre ampulle brigde arası 10 metre falan olacak ama arada duvar var, duvarın da her iki tarafı gömme dolap. duvarlı dolaplı kıyafetli 1 metrelik bir engel sözkonusu.

odama 3. ethernet kablosunu çektirmeyin pls, olur deyin :)
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

horonzbu evi havası vermek ve apaçi stayla janjan haricinde harbici göze hoş gelecek veya göz sağlığı için daha iyi vs gibi bi olayı var mı?

Reading mod guzel, bir de uyabdirma olayi.
Jan jan kismini ben neredeyse hic kullanmiyorum. Bazen arada film izlerken philips tv ile ambilight+hue yapiyorum o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

abi peki salonda tepede benim yuvarlak bir avize var, şekil olarak buna benziyor böyle şıkır şıkır bişi değil

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB18kwSLpXXXXXDXVXXq6xXFXXXv/Yeni-lüks-yuvarlak-tavan-avize-kristal-LED-avize-i%C5%9F%C4%B1k-modern-ayd%C4%B1nlatma-için-uzaktan-kumanda-ile-dükkan%C4%B1.jpg

mesela buna 1 tane taksak yetiyor mu ampulden? yoksa illa eşit biçimde 3 tane dağıtmak mı gerekiyor? yoksa 1 tane bu avizeye, 1 tane odanın başka yerindeki bir abajura gibi dağıtmak mı gerekiyor?

kardeşim alamancı mısın sen? bu nasıl zevk
Sosyal ağlarda paylaş

Vicissitude said:

Liebe said:

kardeşim alamancı mısın sen? bu nasıl zevk

Gardaş şekli benziyor sadece dedim, yuvarlak ve ampuller aynı şekilde ortasında =( öyle taşlı falan değil benimki ayrıca ebet almancıyım adssdf
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

sabonis said:

horonzbu evi havası vermek ve apaçi stayla janjan haricinde harbici göze hoş gelecek veya göz sağlığı için daha iyi vs gibi bi olayı var mı?

Reading mod guzel, bir de uyabdirma olayi.
Jan jan kismini ben neredeyse hic kullanmiyorum. Bazen arada film izlerken philips tv ile ambilight+hue yapiyorum o kadar.

reading mode nası bişi? uyandırma dediğin de sarı ışığı 1 saat içinde ufaktan arttıra arttıra mı oluyo mesela?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...