Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Emlakcinin kirayi elden almak istemesi

xetraynex

Öne çıkan mesajlar

Ilk once emlakci banka hesap numarasi verecegim ev sahibinden alip dedi, simdi hesap numarasi vermediler bana vereceksin kirayi elden ben onlara verecegim dedi.

Tabi boyle olunca vergiden kaytariyolar dimi, kira 650 lira, vergiyi dusunce 550 oluyor sanirsam (yanlissam duzeltin lutfen).

O zaman benim 600 yapalim kirayi 50 sizin 50 benim cebimde kalsin gibi bir teklifle gitmem mantikli mi? Yoksa bankadan vercem elden vermek istemiyorum derim sonucta ayni parayi vercem.

Zaten 7-8 ay bise kalcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

parayı elden alıp alıp 7 ay sonra gelip hacı hiç kira ödemedin al sana haciz demesinler sdfs

haklı, bunun için

reampage said:

makbuz felan almadan para verme kimseye

her ödediğin paradan sonra makbuz al. bir kağıda tarih, ne kadar para verdiğin, ne için verdiğin(ör: ocak 2013 kirası), parayı verenin adı-soyadı-imzası, alanın adı-soyadı-imzası olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ortada vergi kaçırılıyorsa ve sen de haberdarsan sen de suçlusun. yok öyle yani bana böyle dediler yaptım ağabey mantığı. Ben bilmiyordum diye bir özür yok hukukun içinde. Git paşa paşa bankadan yap ödemeni. O emlakçıyı da bi şikayet et olsun bitsin. götünde dolaşsın vergi memurları.
Sosyal ağlarda paylaş

vergiden kaçmaktansa emlakçıysa parayı ben alıcam diyen büyük ihtimalle ev sahibinde 600 dedi
her ay cebie atıcak 50 lirayı
bankadan yatırcam ben snein hesabına da değil
ev sahibinin diye üstüne basa basa söle
senin hesap numaranıda istemiyorum onun hesap ve telefon numarasını istiyorum diye belirt

en kötü zaten taşındıktan 1 ay soınra komşudan sağdan soldan bulursun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...