Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kapı Kırmak

imamizer

Öne çıkan mesajlar

imamizer said:

bu olay yıllardır aklımı kurcalıyor. hatta dün tüm gece buna kafa yorarak uykuya daldım.

olay şu;

hani filmlerde, dizilerde yıllarca, yüzlerce kapı kırma sahnesi izledik. hep merak etmişimdir benim hayatımda hiç kapı kırmamı gerektirecek bir durum olacak mı? ve bu durumda o kapıyı sürekli izlediğimiz gibi depiği koyup çtank! diye kırabilecek miyim? ya da omuz atarak işte.

var mı la ciddi ciddi kapı kırmış aramızda. nasıl bi duygu, nasıl bir an, nasıl bir gereklilik gerekiyor bunun için?

hani bi tuto bile olabilir bunun için. ciddi olay abi. anan bacın kitli kalsa nasıl kurtarcaksın mesela?

Ortaokul yıllarıydı 23 nisan çalışmalarından döndüm, evde anneannem kalıyor normalde açması lazım. Kapıyı çalıyorum açan yok çalıyorum açan yok, komşulara gittim sizde mi nenem diye tüm komşular yok görmedik, evdedir herhalde diyorlar karşı apartmana gittim oraya sordum tanıdıklara gören duyan yok. Bir an bir tırsma geldi dedim kadına bir şey oldu yoksa mümkün değil açmasın bağırıyorum bağırıyorum ses yok.

Kapı da kilitlenmiş birde, kartla vs. açmayı denedim yok, okul arkadaşım da üst katta, gittim Muharrem gel lan dedim anneannem içeride yığılıp kaldı çabuk açalım şu kapıyı. Muharrem de zebellah gibi 90 kiloya yakın üç kere omuz attı, sonra beraber omuz attık yok, tekme atıyoruz beraber bir şey olmuyor.

Ben iyice telaş yapıyorum, kadına bir şey olacak diye bir koşu kömürlükten gidip baltayı aldım. Baltayla 4 - 5 kez çakınca kapı pert oldu haliyle, içeri bir girdim ki evde anneannem yok.
15 dakika sonra anneannem geldi, meğer akrabalar gelmiş götürmüş,gezdirmiş bana da haber vermek için okula gelmişler ama okulda değil stadyumda olduğumu anneannem unutunca herhalde dersi var deyip geçmişler. Neyse geldi bunlar sarıldım buna, ama kendisi gülüyor tabii sevindirik oldu bu onu kurtarmaya çalıştım diye, canım olur öyle vs. diyor sonra babam geldi kapıya baktı bana baktı, gözler kan çanağı, bende yine bir korku durumu var, derin bir sessizlik oldu sonra birden aferin lan dedi. O gün ömrümden ömür gitti ama sonu da en azından benim için güzel bitti.
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

hani filmlerde, dizilerde yıllarca, yüzlerce kapı kırma sahnesi izledik. hep merak etmişimdir benim hayatımda hiç kapı kırmamı gerektirecek bir durum olacak mı? ve bu durumda o kapıyı sürekli izlediğimiz gibi depiği koyup çtank! diye kırabilecek miyim? ya da omuz atarak işte.

kapı kırmadım, kıranı da görmedim.

ancak topicte herkes direk "çelik kapı" üstüne konuşmuş. çelik kapıyı (kolay kolay) kıramazsın zaten, amacı o.
normal apartman kapıları (çelik kapı takılmış olmayanlar) rahat kırılır. saeros koymuş resmi. en mantıklısı da zaten kilidin yanından güç uygulamaktır, en zayıf kısmı orası. çift kilitli kapıysa kırmak biraz daha zorlaşacaktır.

kale kapılar ne kadar dayanıklı bilmiyorum, ama illa kırmak gerekirse ram işe yarayabilir, birden çok kişinin güç uygulaması da gerekebilir:

http://i.imgur.com/IocUy.jpg

http://i.imgur.com/7itLs.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde kapı kırdık fakat bizim kapı dandik amerikan kapılardandı.
SAbah kalktık ev arkadaşımla,üniversiteye gittiğimiz ilk sene.Mutfakta bişeyler yapıyoruz herhalde koku gitmesin içeri diyede kapıyı kapatttık.
Ve bingoooo, kapı açılmıyor.Tüm telefonlar vs de salonda kaldı.Kafayı yicektik resmen.Kıracaz dedik başka türlü yol yok.Yumrukla kırmıştık,orasını delip dışarı çıkmıştık sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Kapı kırmak diyince;

Bi gece içerken bi hatun arkadaş tuvalete gidicem dedi, 10dk falan gelmedi, sonra kapıyı çaldık ettik ses çıkmadı. Ben de kafam bayağı güzeldi, korktum, başladım kapıda beklemeye, 20dk falan ses çıkmayınca kırarım ben bu kapıyı diye ayağa kalktım. Tam yüklenecekken içerden "iyiyim ben yok bişey" diye ses geldi.

Meğer hatun yere uzanmış, ayağa kalktıkça kusuyormuş; sonra da paspasın üzerinde sızmış ahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Kapı kırmak diyince;

Bi gece içerken bi hatun arkadaş tuvalete gidicem dedi, 10dk falan gelmedi, sonra kapıyı çaldık ettik ses çıkmadı. Ben de kafam bayağı güzeldi, korktum, başladım kapıda beklemeye, 20dk falan ses çıkmayınca kırarım ben bu kapıyı diye ayağa kalktım. Tam yüklenecekken içerden "iyiyim ben yok bişey" diye ses geldi.

Meğer hatun yere uzanmış, ayağa kalktıkça kusuyormuş; sonra da paspasın üzerinde sızmış ahahahah

bunu bana reelde biri anlatmıstı kimdi lan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...