Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kar Dpt. Devam

Absolut

Öne çıkan mesajlar

winter is coming
peki siz buna hazır mısınız ?

salı öğlen saatlerinde anadolu yakasında 18:00'a kadar avrupa yakası sahil kesimlerinde ve tüm istanbulda kar yağışı bekliyorum.

Yağış nem yüzünden kky olarak başlayabilir ancak yıldızın karayel etkisi ile birleşmesi ile kara dönüşücek ve soğuma iyi olursa eğer cumaya kadar aralıklarla kar yağışı olacak.

Salı 18:00' istanbulun her yanında kar bekliyırum.
Çarşamba çok yoğun bir kar var istanbulda.
Perşembe aralıklarla devam edicek, kar yenilenecek.
Cuma örtü kalkmaz soğuk devam eder DEK bile olabilir.

ps: sabaha karşı anadolu yakasında kar başlayabilir gece yani.
Sosyal ağlarda paylaş

GFS Diagramı istikrarli bir şekilde sistemin atmosferi soğutacağını belirtiyordu ancak, karayel ve yldız rüzgarlarını hesaba katmadıgından soğumanın yeterli olup olamıyacagını bilmiyorduk lakin soğuma yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi rüzgar kuzeyden doğrudan yıldız rüzgarları vardır, ve bu havayı soğutan ardından sevdiğim karayele dönmekle veya birleşmekle beraber havayı buz kesicek ve o kar soğuğu havasını alıcaksınız ( o bazen havada kar kokusu olur böle ciğerlerinizi yakar onun sebebi ( kuzey yönlü esen rüzgarlardır ( yıldız ) )

En büyük korkumuz ingiltere üzerindeki Azor Yüksek Hava Basıncının bizim sistemi ha babam doğuya ittirip durmasıydı, bu geçen cumartesi pazarki sistemin yarısı sırf azor yüzünden her gün doğuya kaydı, bu sebeple samsun sinop ankara deli gibi kar alırken istanbul birşey alamadı.

Ancak 00Z güncellemeis ile ki akşam güncellemeleri daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum gidiş onu gösteriyor çünkü, Azor ılıkçısı batıya kaymış ve bize gelen sistemi doğrudan üstümüze indirmiştir bu saatten sonra doğuya kaydırma şansıda kalmamıştır artık.

http://www.upmatik.com/mht/C6QiW.gif

Resimde görüldüğü gibi kar yağışın ülkemize yüksek kesimlerde 06:00 - 12:00 gibi girmesini iç kesimlerde 12:00-17:00 gibi girmesini kıyı kesimlerinde ise akşam namazından sonra girmesini bekliyorum, gece havanın iyice soğumasından sonra salı akşamı yerde kar örtüsü görmeyece başlamamız gerek.

---

Yağış Modellemeleri

Salı Öğlen 12:00 Bunda tek sorun soğumanın yeterli olmuyacağı için kar yağışının bu saatlerde kıyı kesimlerde tutmama ihtimali ama bana göre tutacaktır.

Salı 18:00 Gogogo.

Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

GFS Diagramı istikrarli bir şekilde sistemin atmosferi soğutacağını belirtiyordu ancak, karayel ve yldız rüzgarlarını hesaba katmadıgından soğumanın yeterli olup olamıyacagını bilmiyorduk lakin soğuma yeterli olacaktır.

Gördüğünüz gibi rüzgar kuzeyden doğrudan yıldız rüzgarları vardır, ve bu havayı soğutan ardından sevdiğim karayele dönmekle veya birleşmekle beraber havayı buz kesicek ve o kar soğuğu havasını alıcaksınız ( o bazen havada kar kokusu olur böle ciğerlerinizi yakar onun sebebi ( kuzey yönlü esen rüzgarlardır ( yıldız ) )

En büyük korkumuz ingiltere üzerindeki Azor Yüksek Hava Basıncının bizim sistemi ha babam doğuya ittirip durmasıydı, bu geçen cumartesi pazarki sistemin yarısı sırf azor yüzünden her gün doğuya kaydı, bu sebeple samsun sinop ankara deli gibi kar alırken istanbul birşey alamadı.

Ancak 00Z güncellemeis ile ki akşam güncellemeleri daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum gidiş onu gösteriyor çünkü, Azor ılıkçısı batıya kaymış ve bize gelen sistemi doğrudan üstümüze indirmiştir bu saatten sonra doğuya kaydırma şansıda kalmamıştır artık.

http://www.upmatik.com/mht/C6QiW.gif

Resimde görüldüğü gibi kar yağışın ülkemize yüksek kesimlerde 06:00 - 12:00 gibi girmesini iç kesimlerde 12:00-17:00 gibi girmesini kıyı kesimlerinde ise akşam namazından sonra girmesini bekliyorum, gece havanın iyice soğumasından sonra salı akşamı yerde kar örtüsü görmeyece başlamamız gerek.

---

Yağış Modellemeleri

Salı Öğlen 12:00 Bunda tek sorun soğumanın yeterli olmuyacağı için kar yağışının bu saatlerde kıyı kesimlerde tutmama ihtimali ama bana göre tutacaktır.

Salı 18:00 Gogogo.

Cok keyifle okudum. Tam anlamadim ama anladigim kadariyla cok guzeldi. Tesekkurler eline saglik. Bundan sonra onemli bisi oldugunda sana sorarim ama :P
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

Gfs ecmwf ve moddeler 7 gecesi kar gösteriyor istanbulda son ecmwf modelidetamam bu iş dedi up olsun başlayalım sezona

%100 kar var pazar günü ama bu kar yağışının 5-6 gün sürme olasılığı var sürer mi salıya kadar kar bırakır gider mi yarın akşam kesinleşicek

Bak burdada yanarlı dönerli fotolar koyup 100% kar yağcak demişin yağmadı hatırlatırım.
Sosyal ağlarda paylaş

izmire kar yağdı da şey ha, bütün facebook twitter falan İZMİRDE KAR falan diye spamlendi. herkes cama çıktı, o sırada üç tane uçuşan beyaz şeyi gördük. sonra o havada eridi ve cam kapandı.

bütün olay bu.

evka mağarasında yaşayanlar bütün dağdaki karı tolayıp bir kar topu yapabilmişlerdir belki. ona bişey diyemem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...