Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayat şartlarımız çok iyi lan

Chemical

Öne çıkan mesajlar

300 lira doğalgaz geldiği içi artık komple açmıyoruz kombiyi, arkadaşla odamızda oturuyoruz kapılar kapalı tek bi oda sıcak bilgisayar saolsun fakat evin devamını kullanamıyoruz, mutfağa gidemiyoruz mesela çünkü evin içi 15 dereceydi bugün.

niye?
çünkü kombi dolandırıcılığına kimse karşı gelmemiş zamanında, ev 1. katta, oy birliği ile apartman ısınma masrafının yarısının ilk 3-4 kattan çıkmasını emir buyurmuş, böyle olmuş.
Malum üst katlarda 30-40 lira geliyor fatura.
Sosyal ağlarda paylaş

yasa buna nasıl izin verir, bir apartman oy birliği ile çatır çatır nasıl alt katları soyar nasıl olur falan diyorsun, sonra öğreniyorsun ki aslında YASAL OLARAK zorunluluk çıkmış, herkes kullandığı kaloriyi ödeyecekmiş KALORİMETRE OLACAK HERKES HARCADIĞINI ÖDEYECEKMİŞ HAK BÖLEYMİŞ.

ya apartman oylamasıyla mühendislik mi olur lan. nasıl saçma bir mantık. benim evimdeki ısıtma masrafı, benim evimi ısıtmaya gitmiyor ki, üst katlara gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Isi payolcer sistemi de mantiksiz. Bireysel isinma sistemi zaten komple sacma ve verimsiz sistem. Her cihaz icin ayri ayri verim kaybini yukleniyorsun kafadan.

Onun disinda isinma da verimsiz oluyor cunku kacak kayiplari cok fazla. Isinmada temel olay sinirlarin tamamini mumkun mertebe ayni isida tutabilmek ve sinirlari daha iyi yalitmak. Yalitimi zaten yapmiyoruz da ilkini de yapmiyoruz. Dusunun bi alaniniz var, ic bolgesinde isi kaybi yaratacak alanlar olusturup ustune verim bekliyorsunuz. Halbuki isi transferi olan alan miktarini ne kadar azaltirsaniz o kadar iyi.

O yuzden merkezi ve surekli rejimde bi isitma lazim ama o da calisanlarin isine gelmiyor. Bunda aidatlari cebe atan apartman yoneticilerinin de sucu var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

çünkü kombi dolandırıcılığına kimse karşı gelmemiş zamanında, ev 1. katta, oy birliği ile apartman ısınma masrafının yarısının ilk 3-4 kattan çıkmasını emir buyurmuş, böyle olmuş.
Malum üst katlarda 30-40 lira geliyor fatura.

hacı nerde yazıyor böyle bişi, yanlış anlamışsındır sen.
bu kalori hikayesi senin peteklere takılan bir sayaç. altta 1+1 adamda 2 petek varken sen yukarda dublex 5+2 evde 8 petek kullanıp aynı parayı ödemeyin diye gelen bir düzenleme.
Sosyal ağlarda paylaş

2 kat alttaki komşunun balkonda içtiği sigara evin etrafında 2 tur atıp pencerenden giriyor mu peki hala chem :(

Birincisi 15 derece ?

İkincisi 2 sene önce arkadaşların merkezi sistemli apartmanda (4 katlı) yönetici sağolsun cayır cayır kombi yakıyordu o kadar ikaza rağmen, evin içinde şubatta kolsuz tshirtle dolaşıp daire başı 600-700 doğal gaz ödüyorlardı.

Saçma hani, ben soğuk havayı seviyorum kışın evin içinde tshirtle gezicekseniz ekvatora yerleşin sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...