Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bankalar ve performansları

GERGE

Öne çıkan mesajlar

garantiyi sevmiyorum, yani her banka çakal ama garanti extra bir çakal. param her an gidecek gibi geliyor, eski bir hesabım vardı öğrencilikten kalma bir gün bir arkadaş birine para yollamak için garanti hesabına ihtiyaç duydu. ben de parayı hesabımdan alıp teslim edicem gerekli kişiye. para yattı, çat bir anda 25 tl eksik. nedir falan derken meğerse yıllık hesap işletim ücretiymiş. yuh dedim yıllardır kullanmadığım hesapta bi anda para gelse de sebeplensek diye bekliyorlarmış çakallar. bu olayın üzerine kapattım tabii. şu an eski çalıştığım yer nedeniyle uzun süredir kullanmadığım bir hesabım ve bir kredi kartım daha var. muhtemelen ilk bankaya uğradığımda sol böbreği alırlar artık.

hsbc favorim değil ama kredi kartı ücretini iadeside çok uğraştırmadığı için takdirimi kazandı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi banka para calmaz sizden merak etmeyin
o hesap ucretlerinin tarihleri vs hepsi belli
adam 12.ayda cekerim 25tl diyor, cekiyor.

ben de burayi anlamiyorum, sozlesmeyi okuyorsun kabul ediyorsun sonra banka parami aldi.
la adam zaten alcam demis.

bugun arkadas vardi abi havaleden benden habersiz 2tl aldilar diye agliyordu
lan sitenin altina yazmis adamlar havale ucreti 2tl'dir diye sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

forumun kadrolu her boku bilen zeki adami olarak is bankasi ftw diyorum

ulan bi banka bu kadarmi bankaya benzemez, bas agrisi yapmaz, kanser etmez?

yurtdisina yuklu bi miktar para trasnfer edicem, HASEBECE imanimi gevretti resmen, bin dereden su getirdiler, yok usul olarak soyle olmaz, yok bu subede bu olmaz, su kadar komisyon aliriz, bu kadar bilmemne odiyceksiniz, bilmemne kagidi hemen veremeyiz, 7 gun beklersiniz vs vs vs 2 saat boku bokuna bekledim, surekli telefon caldi vs vs dogru duzgun ilgilenmedide

isbankasina gittim, bankodaki kizda daha once swift yapmamis hic, hemen amirine gitti formlari aldi filan (ogle paydosuna 15dk kala gitmistim), dedi ilk tum parayi hesabiniza yatiralim biz, su formlari doldurun biz hallederiz aksam uzeri gelin gerekli evraklari alin, dedim isim acil biraz, hemen karsi tarafa gondermem lazim, tamam efendim ogle paydosu biter bitmez gelin dedi. tam biter bitmez gittim, icerisi ana baba gunu ona ragmen kiz kostu hemen evraklarimi getirdi, ogle yemegi arasinda halletmisler butun isi

hsbc gibi surekli mail vs sms spamida yapmiyor, her isi subeye gitmeden yapabiliyorum birde uzerine apliaksyonlari filan cok iyi, canli borsa zaten sahane vs vs

cok duzgun banka is bankasi
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdısında ogrencı oldugum zaman 60 kusur liralık unuttugum kredı kartı borcu ıcın(4 aylık faiziyle) eve haciz yazısı yollatmıstı isbankası.Bankaya gidip durumu izah ettiğimde , müşteri temsilcisi ayucuk , yüzünü ekşitip artık kara listedesiniz birdaha bankamızdan kredi kartı alamayacaksınız dedi.Bende ; isabet olmuş hesabımı da kapattiracaktım zaten dedim.İşbankasına o günden berı uyuz olurum.

Garantide 6 ayda bir kredi kartı + bankamatik kartı kullanım bedeli olarak 70-80 lira civarı para alıyor.
Yakın zamanda hesap dökümü çıkarıp hakem heyetine gideceğim.Bu aralar kredi kartı kullanım bedellerini geri alanların sayısı baya arttı.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

abi banka para calmaz sizden merak etmeyin
o hesap ucretlerinin tarihleri vs hepsi belli
adam 12.ayda cekerim 25tl diyor, cekiyor.

ben de burayi anlamiyorum, sozlesmeyi okuyorsun kabul ediyorsun sonra banka parami aldi.
la adam zaten alcam demis.

Anlamaman normal cunku bilmeden yorum yapmissin. Bahsetigim olaydaki garanti hesabini unibank diye acmistim. Unibankin hesap islerim ucreti yok. Sonra uzerinden sure gecince kendilerince unibanki kapatip normal hesaba cevirmisler. Bunu soyleyen yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Yoo ben gayet haberim olmasına rağmen küfrediyorum. Bir kaç işim için garantiden hesap açmak zorundaydım ve adamlar bana hesap işletim ücreti kesilmeyen bir alternatif sunmuyor. Hoş şimdi sanal kartın içinde bekletince parayı problem olmuyor da hesapta 0.1 kuruş kalsa; ertesi gün cebe atıyolar.

Şu an sanal kart hariç Garanti hesabıma dokunmuyorum bile. Tüm parayı Yapı Kredi'ye yatırdım. Öğrenci belgesini verince hesap işletim ücreti de çekmiyolar kafam rahat. Bir de sanal kart alabilmek için illa kredi kartı alma zorunluluğu olmayaydı garanti'yi ertesi gün kapatırdım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Bitirdim hepsini; Finansbank'i kapattim, Paracard icin basvurdum.

Finansbank'ta kavga cikaracaktim ama az daha, sesimi yukselttim epey, mahkemeye giderim filan dedim.

Bankaya gittim, siraya girdim tum borcumu kapamak icin, sira bana gelince gisedeki kadin buradan ogrenemiyoruz borcunuzu, telefon edin bankaya dedi, teleon ettim, 10 dakika icinde bir temsilciye ugrasip borcumu ogrendim, tekrar siraya girdim, odedim, musteri temsilcisi sirasina girdim, sira gelince musteri temsilcisi bir buradan iptal edemiyoruz teleon edin dedi, teleon ettim, 10 dakika surdu yine ulasmam birine, iptal edin dedim, kadin soyle yapalim boyle yapalim diye saymaya baslayinca bagirdim, tamam dedi, bilgilerimi istedi, teleon numaraniz farkli guncellemeniz lazim dedi, baska birine aktardi, 10 dakika daha bekledim, artik patlamak uzereyim bu arada, yeni numarayi istedi, verdim, kimilk bilgileri filan sordu, verdim, 3-4 dakika muzik caldiktan sonra sistemlerimiz arizali subemizden degistirin dedi, yuzune kapatim, musteri temsilcisine gittim, okeden patladi patlayacak bir sekilde hafiften bagirmaya basladim, hemen halledelim, sinirlenmeyin diyip yaptilar ben mahkeme, hakem heyeti filan demeye baslayinca.

Dokunmayin bu bankaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Phoenixlin said:

Garanti iyi falan değil yau.

Ben de adamların sanal kartını kullanabilmek için bi hesap açtırdım. "Öğrenci de olsanız hesap işletim ücreti kesiyoruz; otomatik ödeme talimatı verirseniz kemseyiz" diye çakallık peşindeler hala. Bende garantideki hesapta para tutmuyorum. Hesapta para varsa direk sanal karta aktarıyorum. Ordan da çekemiyolar para =)

Ayrıca adamlar ankara içinde Yaşamkent şubesinden, ankara içinde başka bir şubesine 20 lira gönderebilmem için benden 80 lira ücret talep etmişliği var. Sonra dolmuşa atlayıp bankaya gitmiştim. Gidiş dönüş 5 lira ödedim.

Bende hesabıma para yatıracaktım 3,5 tl mi ne kestiler. garantinin bir başka şehrinden yatırdığım için. Ayrıca atm den verdikleri o makbuza 0,70 kuruş kesiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam ve garanti ile olan bütün bağlarımı kopardım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...