Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audiophile'lığa giriş ve gerekli ekipmanın temini

Kojiroh

Öne çıkan mesajlar

Bu arada courserada Introduction to music production kursu başladı martın birinde ben önceden kayıt olmuştum ama sanırım forumlara ve videolara kayıt olmadanda girilebiliyor aklınızda bulunsun.

Konular

•Audio Basics: Propagation, Amplitude, Frequency, and Timbre.
(you can do a broad overview or focus on a single parameter of sound)

•Microphone Basics: Type, Frequency Response, and Polar Pattern
(you can do a broad overview or focus on a single aspect of microphones)

•Visualizing Sound

•Type and Usage of Important Studio Cables.

•Typical Recording Signal Flow Using Your Own Equipment

•How To: Recording Spoken Word

•How To: Recording an Acoustic Instrument

•How To: Recording an Electronic Instrument

•How To: Recording an Electric Guitar or Bass without an Amplifier

•How To: Recording an Electric Guitar or Bass with an Amplifier

Sosyal ağlarda paylaş

A5+ audition ettim Mavi Hi-Fi'da. Gayet böyle 192 kbps olan mp3'lerimi Lumia 920'den dinledim. Muddy dedikleri bass'lar, frekanslar karışıyor yea denilen spektrum falan inanılmazdı. Bir de 15 günlük falandı cihazlar, çok fazla burn-in de edilmiş değildi. Velhasıl felaket etkilendim, alıverdim. Alacak olanlara da tavsiyem gitsinler audition etsinler, çok da ilgiliydi Mavi Hi-Fi sahibi Demir Bey.

Bugün yarın kurmayı planlıyorum işte. Altlarına mermer kaide yaptıracağım sanırım, DS2 bulamadım. Ortaya nasıl bir şey çıkacak merak ediyorum.

Bu arada iki sorum var;

1- Double male minijack almak istiyorum. Tavsiyeler? Kalite çok fark eder mi?

2- Ath M50 kablosuyla bina boyu ölçülür gibi gözüküyor. Bu kablo keşmekeşini en iyi nasıl idare edebilirim?
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

1- Double male minijack almak istiyorum. Tavsiyeler? Kalite çok fark eder mi?

2- Ath M50 kablosuyla bina boyu ölçülür gibi gözüküyor. Bu kablo keşmekeşini en iyi nasıl idare edebilirim?

Double male icin pro bir cozume gerek var mi bilmiuorum ama masturbasyon seviyesinde urunler mevcut. Extremeaudio da gormustum sanirim.

mesela

Sahibinden.com da ucuza ikinci el bi kablo almak daha mantikli geliyo bana. Cunku fiyatlar cok dusuyor.

M50 icin yapacak bisi var mi ki? Modifiye edip kablosunu degistirebilirsin belki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...