Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

call center dedikleri hep yalan söyledikleri

beatifulmind

Öne çıkan mesajlar

çağrı merkezi işi çok dandik bir iş. en yakın arkadaşlarımdan biri türk telekomun iş ortaklarından birisi olan "net call center" isimli bir şirkette çalışıyor.1 yıl kadar işsiz kaldıgı için mecburiyetten girdi ama anlattıkları falan kötü tabi. sabah 11:00,akşam 20:00 çalışıyorlar.bir agent günde 300 kişi arıyormuş ,ne bogaz ,ne ciger kalıyormuş,faranjit olmak kaçınılmaz son. aldıgı parada asgari ücret.

kullandıkları malzemelerde saglık açısından baya kötü bir durumdaymış. mesela kulaklıklar falan pislik içinde ve hergün farklı kişiler takıyormuş.klavye mause olayına girmeyim bile! düşünün işte bir operasyon alanında ortalama 150-200 arası insan çalışıyor. okadar insanın arasında.o gürültüde ve o kokuda nekadar saglıklı bir çalışma ortamı olabilirki :)

bir de unutmadan sürekli bir küfür yeme durumu var. bazı adamlar bildigin düz gidiyorlarmış. cidden sinirleri saglam olmasını lazım insanın.millete ttnet ve türktelekomdan gına gelmiş artık. cidden pazar günü beni kim olursa olsun böyle,kampanya,tarife vs.. için arasa sanırım bende düz giderdim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yapmak istediginle alakali ama bence calis. Sindir. Ogrenecegini ogren. Sonra cikarsin. Daha isin basindayken ayrilmak mantikli gelmiyor.

Sadece dogru soyleyerek is yapabildigin bir yer ben bilmiyor. En iyi ihtimalle insan kendi kendine yalan soyluyor; hatta soyledigine inaniyor da. Sonra cikip "ben isimde yalan soylemiyorum" oluyor. Bahanesinden bilmem nesine kadar herkes yalan soyler -ki satis isi kulliyen yalan. Telefonda degil de baska bir sey satiyor olsan yine yalan soyleyeceksin; cunku karsindaki sana itiraz ettiginde farkli bir bakis acisiyla yaklasman, karsindakini ikna etmen gerekli. Sahsen hayatimin bir noktasinda ben de call center'da calismak isterdim. Dusunsene surekli birilerini ikna etmen lazim. Eline gunde 300 500 neyse bir yigin denek geliyor. Hepsi farkli bir acidan yaklasiyor. Pratik zeka ve cevap verme kabiliyetin tavan yapar. Hizli dusunmeyi ogrenirsin. En onemlisi de cevrendeki insanlara bakarak ikna etmeyi ogrenirsin ki bence bu baya onemli.

Kufur olaylari da yalan. Sonucta karsindakini insan veya arkadasin veya tanidik birisi olarak degil de, musteri olarak gormen gerekiyor sadece. Sonuc odakli oldugun surece kim ne derse desin yahu..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...