Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

PastorOfMuppets

Öne çıkan mesajlar

Polygonda ki review puan vermemiş mesala 30 saat oynadim daha acamadigim skill vardi detaylarla pek ugrasmama ragmen main story anca %25 gösteriyordu demiş. Mither base e ugramadan tüm cutscenleri atlayarak yalniz main story ile anca bitirebilen oldu demiş. O adamlarda çıkıp story e yorum yapamaz yani.

Detaylar öyle bòyle değil deniyor. Customizationun b.kunu çıkarmış kojima. Benim gibi her ayrıntıyı kurcalamayı seven adam icin bitmez heralde bu oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah bi bakayım dedim bütün mainstream siteler "ama microtransactionlar evil değil kiiii" diye haber yapmışlar. Çünkü neymiş, para verip aldığın ve pvp de yaptığın oyunda grindla elde edilecek itemlar koymak kadar, bunları ek parayla grindsız olarak satmak da makulmüş.

Şu oyunu bi alayım hazır pc versyonu güzel görünyor falan diyordum ama kalsın artık pilis. Oynayanlara da allah sabır versin, artık invasionlarda para verenleri yendim! falan diye sevinirsiniz sdşlfksşds
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunun pvp sinden nolucak ya sacmalamayin ki izledigimiz vidlerde saglam sp grindinden sonra ise yaramiyacak kadar in game currency toplanicagini görebiliyoruz.

Rainbow six gibi dedicated pvp üzerine kurulan oyun bile oynanmazken mgs nin pvp si kac gün oynancak sanki.

Şu oyuna pvp üzerinden yorum yapmak gamer cahilliginden baska bir şey degil. He d3 te pvp bekliyen de var dimi asdf
Sosyal ağlarda paylaş

D3te pvp bekleyen kimse yok geçelim onu, mgs pvpsinden souls pvpsi gibi bi beklenti var invasion mekaniği yüzünden. Souls pvpcileri burda da var, onlar ne düşünüyor asıl bunu merak ediyorum.

Asıl sıkıntı grindla bişey elde edememek değil grindın miktarı önemli ve p2w featureların çekiciliğini arttırmak için grind gereksiz uzatılıyor. Herkes herşeyi elde edemesin mi istiyorsun, uzun grind koy zaman yatıranları ödüllendir. Sistem daha mı kolay olsun istiyorsun grindı kıs. Parayla item satmak nedir ya weapon dlcnin yeni boyutu resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun sitelerindeki yorumlara bakınca o tip dlclere inanılmaz bir destek olduğunu görüyorsun ya. Şimdi mgs'yi oynayıp "bunlar yüz metreden beni görüyorlar ya T_T" diyen veya "3 vuruşta ölüyorum ;_;" diye ağlayan herkes silaha, zırha ve kamuflaja parayı gömer. 30 yaşında da olsa 10 yaşında da olsa "Biz çalışıyoz oyunu oynayacak vaktimiz yok" diye bahaneyi de çakıyorlar. Şirketlerde grind yapmamak için para yapıştıran noobları görünce grindı basıyor haliyle :F
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunun pvp si extra feature, bonus. Gta5 in online modu gibi.

Bir oyun bf4, cs, rocket league vs vs gibi pvp amaçlı hazırlanmıyorsa pvp de başarılı olması çooooooooooooook düşük ihtimal. Çünkü sırf pvp için hazırlananlarda bile oyun mekaniglerinden tut balance a hatta en az bunlar kadar önemli iyi bir teknik altyapıya zor sahip oluyor.

Bknz gta online da dev loadingler ve rubberband laglar. Bknz souls gibi pvp kasmaya calisanlarin yasadigi dedicated server olmamasindan dolayi laglar vs..

Bf4 te bile netcode yüzünden oyun 1 sene zor oyurtuldu

Tl : dr mgs5 tpp icin pvp konuşulacak son şey. Hani atın kuyrugunda bozuk poligon var fln konusulduktan sonra konuşulcak bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

beni de öyle NOLUYO LAHN diye etkilemedi pek. gta online da da para alıp baya silah milah takılabiliyorsun. o yüzden öyle devasa etkileyeceğini sanmıyorum. bunlara para veren yetolar oldukça koyacaklar hacı. millet almasın koymazlar zaten. ben ömrümde dota 2 hariç (o da compendium durun bashlamayın beni) microtransaction a para vermedim. vermem de.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi msg'nin olayi storytellingdir, mekaniktir odur budur. 25 senelik seriyi efsane yapan seyleri goz ardi edip yeni cikan online modunda begenmedigin bir sey var diye meh almam ben bunu demek koyluluk lan resmen.

Sevgili axedice, klavyeni ve mouseunu kaldirip hemen bir konsol alip tuplu televizyona bagla lutfen. Vizyonsuzlugun ve cehaletin seni pezanlarin arasina mahkum etti.

2015 senesinde logoyla excelle is yapan adamdan da bu beklenirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim son console um ps2 di o zamanlar konsol oyunları pc oyunlarının kulvarına burunlarını sokmuyordu mgs3 snake eater gibi bir efsaneyi ps2 de oynadığıma hiç gocunmadım.

Ancak günümüzde ve ps3 ten itibaren konsolların communtysinden dolayı ve her köylünün eline düşmesinden dolayı ne hale geldiğini bilip, gaming sektörünün nasıl içine ettigini bilip exclusive oyunlar hariç pc si oldugu halde tv karsinda oyniycam diyip dumbed down oyunlari destekleyen karma peasentlar var. Adam gidip konsoluna d3 aliyor ya ahahahhahaahahah
Sosyal ağlarda paylaş

görmedim abi. d3 konsolda gameplay olarak çok keyifli. hatta pc'den daha keyifli eğer sezon kasmıyorsan ki ben 2 haftada 1 açıp 2 saat oynuyorum diabloyu belki de bana ondan konsolda daha keyifli geliyor. tek dev ekranda 4 player olayı, köşe takımında malak gibi yayılırken bana çok cezbedici geliyor, içe sıça oynuyorsun işte pc koltuğuna kakılmadan. roll mekaniğidir, breakable ile mov. speed bonusdur, kill streak ile exp bonusudur falan olmuş baya baya.

http://www.youtube.com/watch?v=314dmwER-dY
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...