Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnci Profiterol Kapandı!

BonePART

Öne çıkan mesajlar

İyi reklamları oldu valla her kanalda onar dakkadan, başka dükkan bulurlar ordan ne var yani.
zaten on yıl önce satılmış mülk, adamlar on sene sonra anca polis zoruylan çıkıyorlar bide haber verilmedi diyorlar asdf

Ağlayan şişman kadınlar çok komikti ama recep ivedikin deyimiyle zaten yemiş bi ton olmuşlar hala tatlı pasta lol
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden çok daha lezzetli ürün çıkarıyolardı pekde üzülmedim, fiyat lezzet karşılığını alamadığım için zaten çok uzun zamandır gitmiyordum belki 10 sene diyebilirim, hatta kadıköy bahariyedeki inci bile daha iyi (adliyenin ilersindeki)

not : kapatmalar, yıkımlar, yasaklamalar, akp ve tayfasının ne ilk nede son icratı alışın bence.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

E napıyım abi dükkan sahibi bağırıyordu arkadaşlar dükkanın önünü kapatın tezgahları çıkaramasınlar diye. Zabıta gelmiş polis gelmiş ne yapsaydım polislere taşla sopayla girse miydim? En son çevik kuvvet koşuyordu meydandan oraya doğru.

abi dükkan sahibini gören de el koyuyorlar sanacak, sana onun karşılığı tahmini bir rakam üzerinden zaten ödenecek, ödenmek zorunda, ödenmezse fazlasıyla tazminat alırsın. Devletin sevmediğimiz zilyon tane yönü var ama çıkıpta böyle mafyalık yapamaz.

Biraz bakındım da olay tamamen şov amaçlı, gider şimdi daha lüks bir semtte iki katlı daha lüks bir yer açar, hipsterlara oradan hizmet vermeye devam eder. 3 liraya sattığı profiterol veya rastgele bir tatlının fiyatı da olur 6 lira, TARİH BU TARİH
Sosyal ağlarda paylaş

Tarih tarih diye sizlanmayin abi, icinde yasanmislik yoksa kimsenin umrunda bile olmaz. Bizim koydeki ev de 1800'lerde yapilmis. Kimsenin umrunda mi yikilmasi? O da zamaninin etkilerini tasiyor. :)

Inci'de bircok insanin bircok anisi vardir. Eskiden 30 tane "cafe" yokken insanlar Inci'ye gidip oturup muhabbet ediyormus. Haliyle insanlar tepki gosteriyorlar. Baska yere tasinmasi isi cozmeyecek, cunku insanlarin anilari o mekanda, Inci'de profiterol yerken yasandi hep.

Salas mekanlarin duvarlarina asilan fotograflar oldum olasi sacma gelmistir bana. Ama simdi anliyorum ki insanlar o mekanin icinde bir sicaklik oldugunu gostermek icin bu fotograflari koyuyorlar. "Bu kadar insanin bunca anisi var burada" diyerek, mutlu anlari gelen herkesin yasayabilecegini pazarlamaya calisiyorlar. Bu "yasanmislik" kavrami, her ne kadar klise olsa da, 2012'de acilan bir yerle, 1944'te acilan yerin arasindaki farki tanimliyor.

Profiterolu oyle ahim sahim degildi ama temizdi vs. vs. Kisacasi isim yapmisti adamlar. Yemediyseniz, bilmiyorsaniz sizin ayibiniz. Ha bundan 2 sene once sokaktaki masalar kaldirildiginda gonul isterdi ki Mandabatmaz icin de insanlar ayni tepkiyi gostersin ama is biraz da sova kaciyor. Belli ki adam biraz para koparma derdinde, yaygara kopariyor. Hakkidir. O mekanin, bu noktaya gelmesinde en onemli rollerden birini oynamis sonucta. O orada oldugu icin orasi degerlenmis.

Yasal olarak parasini alir falan demek, baskasinin isine karismak gibi geliyor bana. Zira 2 senedir devlet, bana vermesi gereken kosgeb destegini vermemisken, "alirlar abi, catir catir parasini alir, devlet mafya degil" soylemleri cok komik geliyor. Ama tabi yukarida soyledigim gibi, isin icinde kamu bilincliligi yaratma cabasi da var. Inci'nin kapatilacagini aylar oncesinden soylemislerdi, herkes duymustu. Son dakikada cikan bir sey degil.

Uzun lafin kisasi, kimin elindeki sekeri alsan aglar. Ama aglamasina da tepki duymamak lazim, malum seker tatli.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten kalabalık da "aman allahım tarihi bina gidiyor!" derdinden çok
"uu beybi, starfucksa gitmek artık çok bayık beeea, daha entel olduğumuzu göstermemiz için emek sineması, inci profiteröğl falan demeliyiz ki entelliğimiz gözüksün" derdinde olunca bina kimsenin umrunda olmuyor.

60yıllık inci pastanesi kapandı!!!
bina kaç yaşında? bilgi yok
binalar hakkında fazla bilgi bile geçilmedi hani. inci pasdanesi ve pöfütölö önemli keza
gerisini salla gitsin.

entel gözükülmüyor, prim yapılmıyor onların üzerinden
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...