Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beslenme

Killer

Öne çıkan mesajlar

@elma haklisin plan program yapmaktan daha onemli aksiyona gecmek. en azindan soyle dusunuyorum, aletlerimi alarak, beslenme programimi yaparak gorevlerimden ikisini yerine getirdim. simdi en zoru olan antrenmana baslamak kaldi. basladiktan sonra surekli foto cekip ve getmotivated quote lariyla odami dolduradak motivasyonumu kaybetmemeye calisicam. onceki salona yazilmalarimda talihsiz olaylar oldu. ilk ay duz kosu sinav mekik yaptiran hocam sonra askere gitti falan yarim kaldi hersey. asil programda cok az birlikte olduk ve antrenmanda cok yoruluyordum. gozlerim karariyordu, bayilacak gibi falan oluyordum. simdi beslenmeyle ilgili dokumanlari okuyunca farkettim seker konusundaki hatalarimi. bu sefer evde farkli olacak ins

@forgiver o kolay dedigin tarif bana cok zor geliyor ya. zaten gunde 3.5 saatim yolda geciyor eve zar zor geliyorum falan. mumkun oldugunca pratik seylere yonelmem lazim. kuruyemis konusunda ceviz findik vs ile cesitlendirmeyi dusunuyorum ben de. yogurt ve meyveyi programa eklerim sagol. kilo alirsam buradan yazarim, before fotolari da cekicem eklerim ilgili topice :)
Sosyal ağlarda paylaş

güzel pampa devam, nasıl motive oluyosan iyidir farketmez nasıl olduğu.

Bir tavsiye daha, yeni başladığını düşünürsek. 1 yılın sonunda geldiğim noktada yeni yeni anlıyorum beslenmenin ciddiyetini. işin 70-80% i doğru beslenme. Bunu ne kadar çabuk kavrarsan o kadar hızlı ilerlersin. Beslenme noktasında çeşitli yemeklerde ustalaşma, saklama kapları ve mikrodalga en büyük yardımcın olacaktır. Youtube'dan "bodybuilding batch cooking" videolarıyla fikir edinebilirsin.

Durmak yok yola devam.
Sosyal ağlarda paylaş

yumurta pişirici sabah yumurta hüpletiyorsan çok pratik çözüm.

Bir de multicooker öneririm. Pilav ve tavukları bunda kolayca pişirebilirsin. Zahmeti az, bulaşığı az, tecrübe gereksinimi az.

Bir de bu kadar ciddiysen bir tane mutfak tartısı edinebilirsin. Hangi öğünde kaç gr alıyorsun vücuduna tam olarak hangi makrodan ne kadar giriyor bunu kontrol etmek ve hesaplamaların için kolay olur.

İşin mutfak kısmı salon kısmından daha önemli. Saklama kaplarının pratikliğinin yanında psikolojik olarak da faydasını görürsün. 1-2 günlük yemeğini hazır edip kutulayınca insan ister istemez dışarda yemek istemiyor kutuda hazırladığını yiyorsun, iradeyi zorlamadan.
Sosyal ağlarda paylaş

önerdiğin sinbo çok fonksiyonlu pişirici bende var.

Bulgur pilav vs çok kolay oluyor ölçekle atıp suyunu koyup düğmeye basıyosun bitince alarm veriyor tam kıvamında oluyor. Opsiyonel olarak et ya da tavuk suyu eritip atabilirsin yemeyi kolaylaştırabilir sade pilava göre.

Tavuk ve et içinse slow cooking yap güveç modu var. At 2 kilo tavuğu içine keyfe göre soya sosu köri sosu barbekü sosu hangisini seviyosan, sonra çıkar didikle 3 günlük protein kaynağın hazır =)

benim yorumlamam bu kadar. Hadi hayırlı işler
Sosyal ağlarda paylaş

sinbo multicooker 99 tl market fiyatı var.

Benim favorilerim:

Bulgur & pilav: 1 bardağa 2 bardak su. son bardak suyun içinde tavuk ya da et bulyon eritilip eklenir. pilav moduna basılır ve 20 dk sonra tam kıvamında hazır. İçine ekstra olarak bezelye mısır vs ya da o brokoli, brüksel lahanası falan atabilirsiniz hepsi kıvamında pişiyor pilavın içinde.

Tavuk & et: 2 kilo tavuk göğsü olduğu gibi atılır, üstüne tavuklar içinde kalacak kadar seviyede su eklenir, sıvı soya sosu ya da barbekü sosu atılır. güveç modunda 3 saate ayarlanır. Çıkarılır suyu süzülür borcam ya da geniş kaseye alınıp çatalla didiklenir. Pamuk gibi tavuk eti. Sonra saklama kabında bulgurun üzerine gramaja göre ekle. Ayrıca ekonomik olması açısından bütün tavuk alınıp içine atılabilir, kaba sığıyor. Yine aynı yöntemle 3 saat slow cooking yapılıp çıkarılıp eti kemikten buttan ayırılır. Bu ucuz tavuk eti için en iyi yöntem gibi.

başka tarifler uydurabilirsiniz kendi keyfinize göre, alet muhteşem her işi görüyor. Her fitnesscıda olması elzem.

Fikir vermesi açısından:
https://www.youtube.com/watch?v=BZIPWhJ5rC4
Sosyal ağlarda paylaş

Hacılar benim kardeş ek besin olsun diye GNC'nin bir ürününü almış ama aldığı yer Alibaba.com. Haliyle sahte mi bu nasıl anlarım? Sitesinde bulamadı GNC'nin nette Walmartta bile sahtelerinin yazıldığı haberi var ama nasıl ayırtedileceği yok.

Varsa bir yolu yorda mı help pls ?
Sosyal ağlarda paylaş

bir kaç aya hollandaya taşınıyorum beyler. Temiz hava cardio koşu, her yere bisikletle gitme, aylık 10 euroya son kalite gymler, testo booster dişiler ve open minded seks kültürü.

Kırmızı et 1 kilo 5.5 euro. MMMhhhh her açıdan gainss!

http://www.ah.nl/producten/vlees-kip-vis-vega/rundvlees

tamam vurmayın sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

bilgili arkadaslar cevaplarsa sevinirim:

normal spor salonundan hem motivasyon olarak hem de ortam olarak verim alamadım...

şimdi haftada 3-4 crossfit'e gitmeye başladım.

complex protein + gainer mı kullansam yoksa sadece protein mi kullansam bilemedim?

boy 1.70 // kilo 59
yağ oranım oldukça düşük, yesem de kilo alan biri değilim
ve genel olarak vücudumda hacim yok.

mass istiyorum tabi ki, ama bulk yapmama gerçekten gerek var mı?

_

gainer kullanmakla ilgili bir sıkıntım yok ama 3 CF / 3 yüzme olarak devam etmek istiyorum...?

tavsiye alabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

bilgili arkadaslar cevaplarsa sevinirim:

normal spor salonundan hem motivasyon olarak hem de ortam olarak verim alamadım...

şimdi haftada 3-4 crossfit'e gitmeye başladım.

complex protein + gainer mı kullansam yoksa sadece protein mi kullansam bilemedim?

boy 1.70 // kilo 59
yağ oranım oldukça düşük, yesem de kilo alan biri değilim
ve genel olarak vücudumda hacim yok.

mass istiyorum tabi ki, ama bulk yapmama gerçekten gerek var mı?

_

gainer kullanmakla ilgili bir sıkıntım yok ama 3 CF / 3 yüzme olarak devam etmek istiyorum...?

tavsiye alabilir miyim?

bence o kiloda crossfit yapma abi. uzak dur enerjik şeylerden.

ben olsam stronglifts 5x5 yaparım.

3 gün yap, gerisinde sadece yemek ye ve dinlen. at gibi olursun 6 ay sonra.
http://stronglifts.com/5x5/

crossfit yaparsan bence en fazla 60kg olursun şu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Allahsızlık çok harika bişi gerçekten.
Hele bir de evde iyi yemek yapan eşiniz, anneniz varsa harika oluyor.
Dün 500 gram tavuk üstüne, 2'şer havuç ve kabak rendesinin eşlik ettiği üstü kaşarlı beşamel sosu 350 gram makarnayla gömdüm.
Pişman mıyım, hayır.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

bence o kiloda crossfit yapma abi. uzak dur enerjik şeylerden.

ben olsam stronglifts 5x5 yaparım.

3 gün yap, gerisinde sadece yemek ye ve dinlen. at gibi olursun 6 ay sonra.
http://stronglifts.com/5x5/

crossfit yaparsan bence en fazla 60kg olursun şu durumda.

CF'e inandım ya, parasını da verdim vs.
ilk idman

2.0km row
30 pull up
40 box jump
40 push up
+ bişiler
200 rope jump (ip atlama neyse işte)

yaptım, fazla zorlamadı
ama 5 kere falan kusmaya ramak kaldı...

ilk antremanlar diye ağırlıksız fln şu an çoğu..

biraz güç toplarsam direk halter'e giricem zaten,
halterci baya var...

tavsiye üzerine şunları aldım:
gainer-http://www.amazon.com/Dimention-Nutrition-Hardcore-Supplement-Chocolate/dp/B009P6X6ME
complex pro-http://www.amazon.com/Muscle-Pharm-Advanced-Release-Chocolate/dp/B003BVI5FW/ref=sr_1_1?s=hpc&ie=UTF8&qid=1426601586&sr=1-1&keywords=combat+powder
Sosyal ağlarda paylaş

powerliftingle alakam yok,
29 yaşındayım lisanlı olarak kayak, windsurf, snowboard vs yaptım.
bb de ufak ufak yaptım...

hiç eklem veya kas sıkıntısı/sakatlığı çekmedim...

3/4 ay geçmeden lifting/powerlifting zorlamayı düşünmüyorum.

zaten CF'de ilk 3 antreman, starter antremanıymış.
ben arkadaştan gaza gelip duvardaki WOD'lardan birini yaptım...

hayatımda hiç kilo/excess yağ almadım, ama bu sefer uyku sorununu çözüp doğru beslenicem. inançlı girdim...

61kg askerde // 6 ay önce

Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün beslenemiyorum, vaktim yok çok param yok vs bahaneler üretenlere gelsin.

Şimdi tavuğu yağlarından sıyırıp azcık barbekü sosu ile alete atıcam güveç modunda 3 saat, sonra çıkarıp didikliycem. Kabı temizleyip bulgur bezelye mısır kombosunu atıp pilav modunda 20 dk da hazırlıycam. Sağ üstteki sarı kaba ufak bi salata yaparım. Bu akşam, yarın ve sonraki günün yemekleri hazır bitti gitti. Toplasan maliyeti de bir şey etmez, zaman olarak da hepsi total 30 dk sürmez =)

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...