Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2012-2013 Sezonu Genel Tartışma - 2

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Rew ve Blue, bir noktayı kaçırıyorsunuz yalnız,

Hakkı olan parayı vermemeye kasmıyor bizim yönetim, diyor ki açtığın dava ile koydurduğun faiz ve mahkeme masraflarından vazgeç diyorlar. Faiz ve masraf dediğimiz zaten yaklaşık 2 milyon dolar yanılmıyorsam, biraz daha fazla da olabilir.

Sözü geçen ve Demirören tarafından ödenmeyen parası zaten ödenecek, bir kısmı da ödendi. Olay sadece faiz üzerinde ki bunun için çingenelik yapmaya da gerek yok. Zaten aktif olarak binlerce dolar kazanıyor ve geçmişinde de milyonlarcasını kazanmışsın. Böyle bir durumda ekstra para, ekstra para demek hiç yakışmıyor.

edit:

Nihat Kahveci'ye olan 5.2 milyon TL'lik borç faizler, harçlar ve avukat ücretleri nedeniyle 6.8 milyona çıktı. 3.9 milyon TL'lik bölümü ödendi.

olay şu yani, 6.8 yerine biz sana 5.2 ödeyelim diyorlar. Zaten 3.9 ödenmiş, 1.3 kalmış. O 1.3'ü de güzel bir ödeme planına oturtalım bitirelim işimizi deniyor. Ama yok işte, Nihat kabul etmiyor.

Şu olayı sizin takımınızdan bir adam yapsa aynı tepkileri verirsiniz. Ya da FB fark etmez. Asıl koyan yaşanan süreç değil, bu sürecin baş kahramanlarından birinin Nihat olması işte, o koyuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde Fikret Orman yönetiminin en dikkat ettiği konu bu, maaşlar.

Düzenli bir şekilde yatırılıyor ve geçmiş borçların tamamı tatlıya bağlanmaya çalışılıyor. Her ne kadar şuan bütçemiz dengede olmuş olsa da geçmiş borçlardan ötürü gelecek yılda Avrupa'ya kabul edilmeme durumu söz konusu.

Yaza kadar geçmiş borçların çok büyük bölümünün kapatılmış olması ve geri kalanlarında karşılıklı olarak bir ödeme planına oturtulmuş olması gerekiyor.

Bu süreçte bir tek sorun var aslında o da Ferrari davası. Zaten o da kanayan bir yara ya, normal şartlarda avukatsız bile çıksak o mahkemeye bizim kazanmamız gerekiyorken herifin hayatında kazanamadığı kadar çok para kazanmasını sağladılar. Demirören'in bu takıma yaptığı en büyük kötülüktür bana kalırsa, Del Bosque falan yine hakkıydı fazlasıyla.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi de dark bu parayi bjk ödemezse Nihat ödemek zorunda. Ayrica adam asgari ücretle calisiyor suan.
Bak tekrar söylüyorum adamin sözlesmesi vardi kapi gibi fesh etmek icin sadece oynadigi sürenin parasini istedi, laf ettiginiz adam suan 30m tl ye yakin para alabilirdi bjk dan. Isin bu kismini da düsündün mü?

Adam hakki olan parayi istiyor,mahkemeye verdirtmeseydi bjk
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Rew ve Blue, bir noktayı kaçırıyorsunuz yalnız,

Hakkı olan parayı vermemeye kasmıyor bizim yönetim, diyor ki açtığın dava ile koydurduğun faiz ve mahkeme masraflarından vazgeç diyorlar. Faiz ve masraf dediğimiz zaten yaklaşık 2 milyon dolar yanılmıyorsam, biraz daha fazla da olabilir.

Sözü geçen ve Demirören tarafından ödenmeyen parası zaten ödenecek, bir kısmı da ödendi. Olay sadece faiz üzerinde ki bunun için çingenelik yapmaya da gerek yok. Zaten aktif olarak binlerce dolar kazanıyor ve geçmişinde de milyonlarcasını kazanmışsın. Böyle bir durumda ekstra para, ekstra para demek hiç yakışmıyor.

edit:

Nihat Kahveci'ye olan 5.2 milyon TL'lik borç faizler, harçlar ve avukat ücretleri nedeniyle 6.8 milyona çıktı. 3.9 milyon TL'lik bölümü ödendi.

olay şu yani, 6.8 yerine biz sana 5.2 ödeyelim diyorlar. Zaten 3.9 ödenmiş, 1.3 kalmış. O 1.3'ü de güzel bir ödeme planına oturtalım bitirelim işimizi deniyor. Ama yok işte, Nihat kabul etmiyor.

Şu olayı sizin takımınızdan bir adam yapsa aynı tepkileri verirsiniz. Ya da FB fark etmez. Asıl koyan yaşanan süreç değil, bu sürecin baş kahramanlarından birinin Nihat olması işte, o koyuyor.

Neden çingenelik olsun? O parayı zamanında alıp da yatırımda kullansaydı (ki Nihat kafası sağlam çalışan az sayıda futbolcudan biri, parasını yatırımda kullanır gayet) bugün daha yüksek para elde edecekti, faize koysa yine o parayı elde edecekti. E adam mahkemeyi de keyfinden devreye sokmadı, onu buna iten mecbur bırakan yine BJK, tabii ki o masrafları da isteyecek, cebinden niye ödesin?

İster Nihat olsun ister Ahmet ya da Hamdi, o para hakkı.

Adam o kadar para kazanmışsa ve hala milyonlar kazanıyorsa bu kendi başarısıdır, kazanmış olduğu paradan feragat etmesiyle alakası yok ki? Zaten dediğin gibi milyonlar kazanan bir adam olmasaydı şu anda böyle bir davası ve alacağı da olmazdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hacı hak ettiği para hak ettiği para diyorsunuz sürekli, ben hak etmedi demiyorum. Hiç dava açmasaydı da demiyorum. Süreçten ve bu süreçteki rolünden bahsediyorum.

Nihat'ı bu yola sürükleyen Demirören yönetimidir. Nihat'la sözleşme fesih bedelinde anlaşıp, sonra o parayı bile ödemeyen bu yönetimdir. Dava açıldı, faiz koyuldu ve hemen üstüne yeni seçimler oldu.

Yeni yönetim geldi. İlk işlerden bir tanesi de Nihat'la görüşmek ve ödeme planı çıkarmak oldu. Yapılanmadan bahsedildi, faizden feragat etmesi istendi. Üstte de dedim, burada sıradan bir futbolcu olsaydı ve faizden vazgeçmeseydi koymazdı. Çünkü niye, bu süreçte onun kaybedeceği hiçbir şey yok, hakkı olan parayı alıyor.

Nihat'ın yaptığı niye koyuyor. Çünkü Beşiktaş'ın çocuğu olarak adlandırılan bir adam, gelip o parayı alıp hiçbir şey vermemesine rağmen hep sevildi, desteklendi. Ama ne oldu, yeni yapılanma da o paraya ne kadar çok ihtiyacımız olduğu ona anlatılmış olmasına rağmen o vazgeçmedi.

Buradan ne çıkarıyoruz. Demirören yönetimine atar yaptı, hırsını komple yeni yönetimden ve dolaylı olarak Beşiktaş'tan çıkarıyor.

O parayı yine alacaktır. Nitekim vazgeçmeyecek gibi gözüküyor. Ödeme planı yapılacak, faizi ve mahkeme masraflarını biz ödeyeceğiz. Dosya kapanıp gidecek ama yaşananlardan sonra Beşiktaş taraftarı Nihat'ı nasıl benimseyebilecek?

Efsane oyuncular, kulübe mal olmuş adamlar yaptıkları fedakarlıklar ile hatırlanırlar. Bu yüzden efsanedirler. Nihat durumuna düşüp bu fedakarlığı yapan onlarca adam sayabilirsin.

2010 yılıydı yanılmıyorsam, Riquelme sakatlığından dolayı 6-7 ay adam gibi forma giyememişti. O dönem Boca maddi sorunlar yaşıyordu ve tesisleri de berbat durumdaydı. Riquelme alacaklarından vazgeçip parayı, maaşları ödenmeyen altyapıdaki çocuklara dağıttırmıştı. Ne oldu? O adam sezon sonu gücüm kalmadı diyip takımdan ayrılmak istediğinde taraftarlar önüne set kurdu, sahada olmayacaksan kulüp içinde yine de görev al bizi bırakma diye.

Bu tip bir davranış istiyor adam kendi çocuğundan, değer verdiği futbolcusundan. Sıradan bir futbolcu davranışı görmek değil. Aslında olay maddi açıdan çok biraz da manevi beklentidir.

Bu yüzden Nihat benim gözümde artık efsane falan değildir. Zamanında Beşiktaş'ta oynamış sıradan bir oyuncudur. Benim olaya bakış açımda budur. Yoksa Nihat'ın almaktan vazgeçeceği para ile şampiyon olunmayacak ya da takıma transfer yapılmayacak. Başka bir borca gidecek, tahminen Ferrari'ye ödenecek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misal Ferrari'de de aynı olay var. Nihat'a neden atar yapıyoruz da Ferrari'ye yapmıyoruz? Çünkü burada senin dediğin olay karşımıza çıkıyor Rew, hakkıyla kazandığı para (değil bence de dava sonucu işte sdfs) ve Beşiktaş adının Ferrari için hiçbir değeri yok.

Nihat niye koyuyor. Onun da hak ettiği para işte kimse hak etmedi demiyor. Ama içinden çıkmış ve bu kadar sevildiğin, efsanesi olduğun camiiaya bunu yapıyor olman taraftara koyar, bunu kaçıncı kez yazıyorum ama koyuyor işte... Bu olay çıkıp birebir GS'de veya FB'de yaşansa aynı hırsı bu takımların taraftarları da duyacak.

Olay işte tamamen kulüp efsanesi olmasından kaynaklanıyor. Yediremiyor taraftar olanları, bende yediremiyorum doğruya doğru.

edit: Misal Ernst'e de mahkeme kararı ile ödeme yapıyoruz. Ernst'i de köpek gibi seviyorduk kaç yıldır, halen gitmesine ağlayanlar var ama çıkıpta Ernst'e Nihat'a yapılanlar yapılmıyor. Çünkü hooop ilk paragraf, Ernst sadece profesyonel bir oyuncu ve Beşiktaş'ın onun gözünde bir değeri yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adam kendi geleceğini ve çocuklarının maddi güvencesini senin benim gözümdeki yerine göre değil elindeki paraya göre sağlıyor.

Milyon TL cinsinden bir paradan bahsediyorsun, kolay mı o kadar büyük paradan vazgeçmek? Aynı oranda ortalama bir insana göre uyarlasık ben sana şu anki halinle BJK'ya 20.000 TL alacağından vazgeç, ya da gidip BJK'ya 20k TL bağışla desem desem gözün kapalı yapar mısın?

Büyük futbolcu olarak anılacam diye niye kassın adam? Sen çalıştığın şirkette iyi anılmak için maaş almadan zam almadan çalışır mısın?

Gel faizden vazgeç demezsin adama, "şöyle bir ödeme planı yapalım" dersin, uzlaşırsın, hadi dedin bi kere önerirsin olmaz dedim mi olmaz, bitti.

Adam dediğini yaparsa ne güzel, çok büyük insanmış dersin, ama kimseyi öyle olmadığı için suçlayamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Iyi de dark adam zaten Fedanin kralini yapti giderken bundan niye bahsetmiyosun ki?
Bak simdi o parada menejer yüzdesi var Nihat alsa da almasa da ödemek zorunda. Mahkeme masraflari desen yine BJK ödemezse adam cebinden ödemek zorunda kalicak sen bir de adamin euro sözlesmesini tl ödeyip faizini vermiyim diyosun...

Ayip bisey varsa Besiktas yönetiminin yaptigi...
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Büyük futbolcu olarak anılacam diye niye kassın adam? Sen çalıştığın şirkette iyi anılmak için maaş almadan zam almadan çalışır mısın?
Gel faizden vazgeç demezsin adama, "şöyle bir ödeme planı yapalım" dersin, uzlaşırsın, hadi dedin bi kere önerirsin olmaz dedim mi olmaz, bitti.
Adam dediğini yaparsa ne güzel, çok büyük insanmış dersin, ama kimseyi öyle olmadığı için suçlayamazsın.

Rew haksızsın.
Bunlar bordrolu memur değiller, camialar sayesinde taraftar sevgisiylen varolan büyüyen kıymetlenen kimseler. Bu sevgi sayesinde böyle anormal paralar kazanıyorlar, Nihat bitik halde geldi TRye ve Bjk yinede onu sahiplendi bonservis verdi uzun kontrat yaptı, oysa Nihatın hali ortadaydı.
Bugün Nihat camiasız ortada kalmış biridir Türk futbolunda ve bu tamamen kendi açgözlülüğünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Abi adam kendi geleceğini ve çocuklarının maddi güvencesini senin benim gözümdeki yerine göre değil elindeki paraya göre sağlıyor.

Milyon TL cinsinden bir paradan bahsediyorsun, kolay mı o kadar büyük paradan vazgeçmek? Aynı oranda ortalama bir insana göre uyarlasık ben sana şu anki halinle BJK'ya 20.000 TL alacağından vazgeç, ya da gidip BJK'ya 20k TL bağışla desem desem gözün kapalı yapar mısın?

Abi Nihat'ı sıradan Anadolu topçusu konumuna sokarak sürekli karşılaştırma yapıyorsun. Bu adam Beşiktaş'a gelene kadar sürekli ödemeleri geciktirilmiş veya alacaklarına karşılık sözleşmesi feshedilmiş bir adam değil.

Beşiktaş'ta ilk oynadığı dönemde de en yüklü kontratlardan birine sahipti, ödemeleri hep yapıldı. Sociedad ve Villareal'den de çok iyi paralar kazandı. Yanılmıyorsam Villareal'den 2 alıyordu, gerçi vergiyi vs. düştüğünde 1.700 falan ediyor yanılmıyorsam.

Nihat parası olmayan bir adam değil, 1.5 milyon euro ile de hayatını garantiye alacak konumda değil çünkü hayatı zaten garanti altında. Kariyerinde çok iyi paralar kazandı, çıkıpta malikaneler, lüks spor arabalar alıp parasını da bitirmedi. O tip bir adam değil çünkü, maddi durumu çok iyi ve düzenli olarak kazanabilecek durumda.

Ya birde normal şartlarda alacağı olan para lüks bir yaşam sürmek için o kadar fazla ki, faiz sadece işin sosu oluyor. 5 milyon TL ile kendi ve çocuklarının hayatını zaten garantiye alırsın normal şartlarda. Her ay 500.000TL harcamayı, ultra lüks mekanlada 50.000TL'ye şampanya patlatmayı planlıyorsan ayrı,

Bana fedakarlık yapar mısın diye soruyorsun. Gelip dertlerini anlatırlarsa ve o paranın gerçekten kulübe faydası dokunacağına inandırırlarsa yaparım evet, bir anda düşünmem. Ha çıkıpta hiçbir şey anlatmadan, sadece alma o parayı derlerse inat yaparım. Nihat'a herşey anlatıldı, anlatılmasına da gerek yok yeni yönetimin nasıl bir belanın içine girdiğini kendisi de biliyor. Çünkü o beladan en çok çeken adamların başında geliyor.

Ayrıca Nihat, İspanya'da şuan asgari ücretle çalışıyor ama zorunluluktan çünkü stajer konumunda bulunuyor. Bu sezon sonu Prolisans alabilecek ve İspanya'da kontrat ile takım çalıştırma hakkı kazanabilecek. O zaman da iyi kontratlar alabilecek.

Dediğim gibi olaya tamamen endüstriyel futbol çerçevesinde bakıyorsunuz. Ben ise biraz eski kafalı olarak önce takım diyorum. Görüş farklılığı dersin, klasik kafa dersin fark etmez. Bazı adamlardan ben fedakarlık istiyorum, çünkü ben aynı konumda olsam o fedakarlığı yaparım. İçinde bulunduğum maddi pozisyonda da elimden geldiğinde yapmaya çalışıyorum, kulübe direk, %100'ü gitmese de Store'lardan vs. her ay önemli ölçüde alışveriş yaparak.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha birde paraya ihtiyaçtan bahsediyorsunuz da sezon başında takımın malzemecisi Süreyya, lazımsa ben maaş almam düzlüğe çıkana kadar diyebilecek kadar Beşiktaş'lı, o adam yüzbinlerce TL kazanmıyor her ay. Hayatımı Beşiktaş'a adadım diyor, demeye de devam ediyor.

İbrahim Üzülmez, takımdan haksız ve hayvanca kovulmuş olmasına rağmen yeni yönetim geldikten sonra ortaya çıkan durumda bütün alacaklarından vazgeçmedi mi? Benim de kulübe böyle katkım olsun demedi mi? Çok mu ihtiyacı vardı paraya? Ömründe Nihat kadar kazanmış mıdır?

Efsaneler bu tip adamlardır işte, diğerleri kulüp için sıradandır.
Sosyal ağlarda paylaş

Darkrider çok güzel yazmışsın da, artık endüstriyel futbol devrinde bitti aga onlar. Bu konseptten tiksinen birisi olarak yine de Nihat'a hak veriyorum. Beşiktaş katrilyonluk bir kulüp, ferrari'ye "havadan" neredeyse 10 milyon avro vereceğiz, del bosque aynı şekilde... E Nihat mı ödesin abi senin salaklıklarının bedelini? Ayrıca koskoca Beşiktaş, Nihat'tan gelecek 2 milyon Avro'ya kaldıysa ohoo, kapatalım kulübü gidelim biz.

Ayrıca hele şu durumda Nihat'ın yerinde olsam 1 alacaksam 5 almaya bakarım. Adam zaten fedayı, delikanlılığı yaptı. Adamın peşinden koşarak getirdik, sonra yuhalayarak gönderdik (tamam performansı kötüydü fln ama yine de), ki kendisi kontratı feshetmeyi kabul etti, quaresma gibi yatmadı paramı alam da yatam kafasıyla. Ondan sonra Fikret Orman çıksın vay efendim kulübün kapısından giremez, yok efendim Nihat şöyle, böyle. Hele geçen şöyle bir açıklaması var ki:

said:
'Batuhan bizim çocuğumuz'-
Futbolcuları Batuhan Karadeniz'in kulübün çocuğu olduğunu vurgulayan Fikret Orman, 'Batuhan bizim evladımız. Beşiktaş'ın her sporcusu bizim için çok önemlidir. Batuhan'ın aldığı ücretleri konuşmayı doğru bulmuyorum. Beşiktaş'ın yetiştirdiği çocuklarla alakalı eleştirileri doğru bulmuyorum. Kendi çocuklarımızı yetiştirmek için azami gayret göstermeliyiz' diye konuştu.

Nihat ne çocuğu peki? Batuhan kim abi Batuhan kim ya?! Yemişim kulübün çocuğu mantığını afedersin. Bu adam Beşiktaş'tan her gittiğinde de Beşiktaş hakkında atıp tutan bir adam yani bir de..

Nihat'ın yerinde olsam 1 alacaksam 5 değil 10 almaya bakarım şu iki farklı açıklamadan sonra (Nihat vs. Batuhan)...

Üstteki mesaja dipnot: İbrahim Üzülmez de, "ula bunlar benim futbolcu olmadığımı anladı, bütün verdiklerini geri alacaklar galiba. kaç kaç kaç!!!" kafasıyla istememiş olabilir alacaklarını.

safhjafafa
Sosyal ağlarda paylaş

Ya kardeşim olay o değil, futbol kulübü dediğin beleşe mi dönüyor? Bildiğin zor günde işçiden medet uman "patron" modeli şu dediğiniz. Demirören saçma salak işlerle cebini doldurdu, kulübün içini boşalttı, bedelini niye Nihat ödesin yahu? Çok delikanlıydın da Fikret Orman Demirören bu kadar sene kulübün içini boşaltırken neden gık demeden oturdun? Sonra da elim taşın altında, Beşiktaş sana canım feda.

Kusura bakmayın ama, yemezler...
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ha birde paraya ihtiyaçtan bahsediyorsunuz da sezon başında takımın malzemecisi Süreyya, lazımsa ben maaş almam düzlüğe çıkana kadar diyebilecek kadar Beşiktaş'lı, o adam yüzbinlerce TL kazanmıyor her ay. Hayatımı Beşiktaş'a adadım diyor, demeye de devam ediyor.

İbrahim Üzülmez, takımdan haksız ve hayvanca kovulmuş olmasına rağmen yeni yönetim geldikten sonra ortaya çıkan durumda bütün alacaklarından vazgeçmedi mi? Benim de kulübe böyle katkım olsun demedi mi? Çok mu ihtiyacı vardı paraya? Ömründe Nihat kadar kazanmış mıdır?

Ee, efsane oldu da ne oldu peki? Kulüpten yaka paça dışarı atılmadı mı? Üstelik de 10+ sene hizmetten sonra. Koskoca kaptanken bir jübile maçı bile çok görülmedi mi? Yıllarca sol beke yüzlerce adam alınmışken bir şekilde hepsinden daha iyi oynayıp yine sol beke kendi ismini yazdırmışken "adam" değildi de kulüpten alacağı parasını istemeyince mi "adam" sayıldı?

Efsane olmak dediğiniz duygusal bir şey, gözünüzde çok büyütüyorsunuz.

Takımın malzemecisi öyle bir laf ettiyse kendi insiyatifidir, Nihat da söylese kendi insiyatifi olurdu, ama demezken başkası zorla dedirtmek istiyorsa kendi bileceği iştir.

Demirören'e kızın, onun yönetimine kızın.

Bugün Quaresma'ya yapılan şey "mobbing", profesyönel iş hayatında şirkette deneseniz dava üstüne dava yersiniz. Bu adamlar keyiflerinden futbol oynamıyorlar. Aynı şekilde arada tek tük birkaç tanesi hariç "efsane olmak" için de oynamıyorlar, efsane olmak ya da taraftar sevgisi sadece bu işin ekstra getirisi.

Nihat camiasız kaldıysa bile (ki sanmıyorum, en kötü Sociedad var, Villareal var, oralarda gayet seviliyor) ne farkeder adam için? 2008'de milli takımı sırtlamış, Avrupa'da ilk defa Türk futbolcu inancı genişletip bizi temsil etmiş, üstelik de kendisi hiç istememesine (ve bu yüzden vazgeçirmek için çok yüklü bir kontrat istemesine) rağmen takımına geri dönmüş bir adam.

calimero'ya katılıyorum ben.

Ha, bi de başka bir topicte yüksek maaşı yüzünden haksız yere kesilen Quaresma ve Baros gibi adamlara uygulanan politikayı da eleştirecem bi ara konu denk gelirse.
Sosyal ağlarda paylaş

BiTcH_oFBaT said:

Nihat ödemesin. parası neyse verilir. Ama bu takımdan yetiştiysen önce gelin konuşalım, deyip sabırlı savranması gerekir. 1 olmaz 2 olmaz 3 te istediğini alırsın. hemen mahmekeye gitmek filan.. istenmeyen adam olursun

Nihat ayrilali kac sene oldu daha ne oturup konusmasi allaniseversen?
Sosyal ağlarda paylaş

Quaresma ve Baros konusunda bende çok kızgınım, Fikret Orman yönetimini en ağır eleştirdiğim nokta da o dur zaten. Yapılan tamamen ayıptır, üstüne üstlük adam takımdan ayrılmayı kabul etmişken Türkiye'de oynamasını engelleyecek bir madde koyarak fesih sözleşmesine, TR'de oynamasını yine engelliyorsun. Madem kurtulmak istiyorsun, kurtulduğuna sevineceğine rakibe giderse patlama yapar diye korkmayacaksın.

Patlama yapmasından korkacağın bir adamsa o zaman takımdan bu şekilde kesmeyeceksin. Neyse konu bu değil, rezillik bu ama. Gerçi son dönemlerde moda bu, Llorente ve Sneijder'da aynı dertten muzdaripler vs. vs.

İbrahim Üzülmez'de bu takımın efsanesidir. İbo ile çok dalga geçtik ama her zaman saygı duyduk. Çıkıpta son 4-5 yılda Deli İbo'ya saygısızlık eden birkaç kendini bilmez grup dışında kimseyi göremezsin. İbo'nun parasını bıraktığı Beşiktaş camiiasında çok konuşulan birşey değildir, hatta az bilinir. Ona rağmen büyük kaptan deriz halen, çünkü adamın bir duruşu vardı ve kulübü sahiplenmişti. İçinden yetişmediği halde o duruşu sayesinde sevilmişti. Parasını bırakmadan önce de Beşiktaşlılar seviyordu. Eleştirilen ise yeteneksizliğiydi, ama adamlığıyla kapatıyordu. Zaten yıllarca bu takımın demirbaşı olmasının sebebi de oydu.

Olay burada onun para alıp almaması değil, tamamen gösterdiği duruştur. Her kulübün bu tip değerleri olmalı, bunları da dışarı vurduğu figürler olmalı. O figürler bu olaya değer katıyor.

Bugün Bülent Korkmaz gelip benzer bir olayda, buraya yazdığımız süreci GS ile yaşıyor olsaydı şuan hissettiklerimizin aynısını hissedecektiniz, belki aynı şeyleri yazacaktınız. Olay maddi değil, his ve değer meselesi her şeyden önce.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

said:
'Batuhan bizim çocuğumuz'-
Futbolcuları Batuhan Karadeniz'in kulübün çocuğu olduğunu vurgulayan Fikret Orman, 'Batuhan bizim evladımız. Beşiktaş'ın her sporcusu bizim için çok önemlidir. Batuhan'ın aldığı ücretleri konuşmayı doğru bulmuyorum. Beşiktaş'ın yetiştirdiği çocuklarla alakalı eleştirileri doğru bulmuyorum. Kendi çocuklarımızı yetiştirmek için azami gayret göstermeliyiz' diye konuştu.

Nihat ne çocuğu peki? Batuhan kim abi Batuhan kim ya?! Yemişim kulübün çocuğu mantığını afedersin. Bu adam Beşiktaş'tan her gittiğinde de Beşiktaş hakkında atıp tutan bir adam yani bir de..

Nihat'ın yerinde olsam 1 alacaksam 5 değil 10 almaya bakarım şu iki farklı açıklamadan sonra (Nihat vs. Batuhan)...

Üstteki mesaja dipnot: İbrahim Üzülmez de, "ula bunlar benim futbolcu olmadığımı anladı, bütün verdiklerini geri alacaklar galiba. kaç kaç kaç!!!" kafasıyla istememiş olabilir alacaklarını.

safhjafafa

Ya Batuhan halen kazandırılmaya çalışılıyor. Hani kimse birşey beklemiyor ama ya olursa deniyor. Çıkıpta böyle durumda onu savunan ve moral kazandıracak bir açıklama yapıldı diye suçlamamak gerek yönetimi.

Nihat, BJK'nin kapısından giremez açıklaması da çok talihsizdi. Sen taraftar değilsin, taraftar böyle düşünebilir ve düşünüyordur da çoğunluk ama sen çıkıp böyle açıklamalar yapıp sonra gidip adamla anlaşma zemini arayamazsın. Başkanlığının ilk haftalarında çok saçma açıklamalar yapıyordu. Taraftar kafası ile Aziz Yıldırım olmadığın sürece iş yapamayacağını anladı, şimdi çok doğru ve mantıklı şeyler söylüyor ama iş işten geçti bu konuda.

Birde şöyle diyeyim. Kavgalı ayrıldı diye daha çok para alsın olayı çok saçma. Eto'o, Inter'e transfer olurken 3 milyon euro mu ne alacağını istiyor. Sen git yollarız diyorlar ama fesih anlaşmasında şimdi unuttuğum açık bir maddeye dayanarak Barcelona yatırmaktan vazgeçiyor. Eto'o dava açıyor, bu madde yüzünden İspanya'da kaybediyor. CAS'a falan gidiyordu yanılmıyorsam, faiziyle birlikte istiyor.

Sonra ne oluyor, 1.5 yıl önceydi yanılmıyorsam. Barcelona affını istiyor Eto'o'dan ve büyüklük yaparak vazgeçmesini istiyor. Pek göz önüne getirilen birşey değil ama Barcelona maddi olarak çok kötü durumda. Bu jenerasyon yakalanmamış olsaydı şuan büyük ihtimal küme bile düşmüş olabilirlerdi. Her neyse, henüz Katar'lıların eline de düşmediklerinden ötürü şube kapatmadan da para gelmeyince bu tip davaları düşürmeye kasıyorlar. Eto'o ne yaptı? Yıldızının parladığı kulübü kıramadı ve davayı geri çekti.

Ha davayı geri çekmesinin en büyük sebeplerinden biri Anzhi'de yılda 20 milyon euro kazanıyor olmasıdır büyük ihtimal :) , Barça'nın parasına kalmadı ama takımdan nasıl ayrıldığı da ortada. Çıkıpta sırf hırs yaptı diye sonuna kadar gitseydi ve dava sonuçlansaydı Barça'nın kasasından haybeye çıkacak para ufakta olsa zarar yaratabilirdi ki ufak zarar yaratmazdı o dönem. Şimdi biraz rahat olmalarının tek sebebi Arap sermayesinin kulübe giriş yapmış olması, o da yetmiyor ama

Olay bu, kötü ayrılmak ve sonuçta hırs yapmak sömürme hakkını birlikte getirmiyor. Endüstriyel futbolun bu kadar kölesi olmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

DarKRideR said:

Ee, efsane oldu da ne oldu peki? Kulüpten yaka paça dışarı atılmadı mı? Üstelik de 10+ sene hizmetten sonra. Koskoca kaptanken bir jübile maçı bile çok görülmedi mi? Yıllarca sol beke yüzlerce adam alınmışken bir şekilde hepsinden daha iyi oynayıp yine sol beke kendi ismini yazdırmışken "adam" değildi de kulüpten alacağı parasını istemeyince mi "adam" sayıldı?

Eksik bilgi ve yanlış yorum var. Üzülmez'in sözleşmesi özellikle feshedilmedi, sırf jübile maçı yapabilsin diye. Ama Üzülmez TVye çıkıp "benim sözleşmemi feshedin ben başta takımda çalışıcam, madem kovdunuz neden sözleşmem fesheidlmiyor" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

neyse sen benim dediğimi tersten anlayıp yazıyorsun, herkes yazacağını yazdı sanırım, uzatmaya gerek yok.

DarKRideR said:

İbrahim Üzülmez'de bu takımın efsanesidir. İbo ile çok dalga geçtik ama her zaman saygı duyduk. Çıkıpta son 4-5 yılda Deli İbo'ya saygısızlık eden birkaç kendini bilmez grup dışında kimseyi göremezsin. İbo'nun parasını bıraktığı Beşiktaş camiiasında çok konuşulan birşey değildir, hatta az bilinir. Ona rağmen büyük kaptan deriz halen, çünkü adamın bir duruşu vardı ve kulübü sahiplenmişti. İçinden yetişmediği halde o duruşu sayesinde sevilmişti. Parasını bırakmadan önce de Beşiktaşlılar seviyordu. Eleştirilen ise yeteneksizliğiydi, ama adamlığıyla kapatıyordu. Zaten yıllarca bu takımın demirbaşı olmasının sebebi de oydu.

Abi bir de ben adamın hasıyım, boş mukaveleye imza atarım. yıllarca beşiktaşın kaptanlığını yapmak istiyorum pls..

Bu kafayla bizden bir halt olmaz aga..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...