Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

HTC Sensation'lar için

Yeni bi mod var. TURBO BOOST adinda. ICS'den sonra pek de kullanılmayan cache partition'u daha verimli kullanılması adına 114 mb'lık cache partition'u swap space olarak kullanıyormuş. Internal memory'de bi alanı swap olarak kullandığımızdan diğer swap metodlarindan çok daha hızlı olduğu iddia edilmiş. AOSP akıcılığına yaklaşmış.

Halihazırda elegancia 3.6.0 beta sürümü ve Viper ROM releaselerine eklemişler. Çoğu kernel ile çalışıyormuş.

Faux, sebastian, PYD, Bircked'da falan test edilmiş. AOSP kernel olan Sultan'da da calisiyormus.

Deneyin isterseniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2145133
Sosyal ağlarda paylaş

HTC Sensation'lar için,

Elegancia 3.6.0'ın betasını kurdum. Turboboost'u da aktif ettim. %10 %20 hızlandı cihaz sanki. 3.6.0 changelog'u aşağıda. 10 gün sonra normal sürümü çıkacak.

Bu arada 2 gündür beta sürümü kullanıyorum. Herhangi bir problem yok. turboboost ile arada sırada oluşan laglar ortadan kalktı. Kullanmanızı öneririm.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1429953

changelogu

xda said:

Rebuild the rom from scratch
Inserted Hidden PowerSaving Settings in Settings.apk
Reintroduced the good old Elegancia 4ext Recovery theme
Adjusted ADJ/OOM (memory) settings to hopefully a average setting
Reverted Bravia Engine to v1
Edited android.policy.jar (Set ADJ/OOM back to default HTC Sense settings)
Deleted a hidden Tell HTC string
SuperSU Delay on Grant has been solved
Zygote sudden kill has been solved (should solve sudden lag and reboots)
Changed the init.d script folder behaviour
Added TURBO BOOST as experiment (Use at your own risk!!!) thx to delta-roh & Harbir
Added more TurboBoost option in Aroma (Swap to Cache,Data & System)
Fixed bootloop on DeSening Elegancia
Updated all Market app
Zipaligned with the latest SDK

Main concern is that the sudden reboot, lag and memory issues are over

Rom'un bilinen minor bugları,

xda said:

Auto Brightness & Captive Backlight issue in tweaks app
Native powersaver settings fc on the brightness level (HTC fault, wrong link somewhere)
HDMI OUT
Cam Burst mode (Hardware issue)
Uncheck face detection in camera or it wil fc
Uncheck fastboot in Settings or reboot will fc
mksh needs to be granted or you get proximity sensor issue
Sosyal ağlarda paylaş

HTC Sensation'lar için,

ROM geliştiricisi V6 telefonunu suya düşürdüğü için geliştirme durmuştu. yeni telefonu daha alamamis. Bu update blindeving olmuş.

Elegancia Sense 4.1 3.6.1 (OTA)

changelog said:

Elegancia Tweaks app updated
Autobrightness tweak fixed
Captive backlight tweak fixed
Infinite Rosie scrolling added
Wallpaper scrolling toggle added
Rosie image bg added
Added Long Press Search button remap options
Long Press Menu remap options fully working incl custom app
Logcat enable/disable toggle added
Streaming video reboot issue fixed (Thx xXxPachaxXx)
Added Elegancia additional rosie & battery icons theme to Aroma (Thx ChrisBanks for the HD icons)

3.6.0 kullanıyosanız sistem güncellemelerinde update edebilirsiniz. OTA için 4Ext recovery gerekli bu arada.

3.7.0'ın da daha bitmemiş changelog'u aşağıda. Bir iki haftaya çıkıyormuş.

"3.7.0 changelog" said:

ChangeLog for v3.7.0 Sense 4.1

- Mail Exchange security disabled
- BT Wakelock fix
- Elegancia Tweaks updated
- Rethemed colored version thx TY
- Streamplayer possible fix
- Chrome Beta added to aroma
- No wifi issue after first initial setup possible fix
- Added Elegancia additional rosie & battery icons theme to Aroma
- Fix for Facebook/Friendstream Livefeed contiues sync when not selecting friendstream in Aroma
- No reboot possible fix
- Autobrightness tweak fixed
- Captive backlight tweak fixed

Elegancia Tweaks App new features

- Infinite Rosie scrolling added
- Wallpaper scrolling toggle added
- Rosie image bg added
- Added Long Press Search button remap options
- Long Press Menu remap options fully working incl custom app
- Logcat enable/disable toggle added
- Rosie Icon theme
Sosyal ağlarda paylaş

cm9.1 kurdum sola'ya baya baya iyi oldu. hız arttı resmen ve ram kullanımı da azaldı 75mb kadar ortalama.

bikaç sıkıntım var ama, birincisi auto-brightness'ın cpu'yu çok kullanması, o kadar çok ki antutu'da 2k puan farkettiriyor yani, kullanmasam daha mı uzun gider pil bilemedim.

ikincisi yine bağlantılı, pil ömrü 20 saat civarından 10-12 saat arasına düştü. sola'da bi de standby extender vardı çok işe yarıyordu, superstamina.apk'sini buldum ama cm'de çalıştırmayı beceremedim.

üçüncüsü de ses kalitesi düştü biraz hoparlörün, eq ayarları ve bas güçlendiricisi sony'nin xloud'u kadar başarılı değil malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

calibration olayını yaptım zaten de, pil için bi battery stats app'i kurup bakıcam, deep sleep'i engelleyen bisiler var gibi.

yokmus sdfg.

vengeance kernel ile denicem bi, smartassv2 ondemand'dan iyidir diye düşünüyorum. azcik oc imkani da veriyor. sola için fazla cm9 uyumlu kernel yok zaten. su extended standby'i uygulayan hafif bir app var mi acaba? port etsinler sunu ya data'yi kendim kapatmakla ugrasmim
Sosyal ağlarda paylaş

vengeance kernel + cm9 sola'ya cuk oturdu.

smartassv2 performansı çok düşürdü önceden sorunsuz oyunlar dahi takılmaya falan başladı, ondemandx kullanmaya karar verdim bende, ekran kapalıyken frekansı 500'ün üstüne çıkarmıyor kısaca.

1150mhz'ye oc edebiliyor işlemciyi vengeance bu arada (stok 1ghz, 200-1150mhz ondemandx/sio ayarladım ben). baya bildiğin smooth oldu.

stock ics halinden 1.5-2 kat hızlı diyebilirim net bi şekilde.

sola kullanıp da denemek isteyenlere anlatırım öm atsınlar, ben çok deneye deneye yaptım baya eziyet çektim açıkçası, iki defa stock rom'a dönmek zorunda kaldım falan.

pil ömrü ile ilgili yarın konuşucam. saygılar sevgiler
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Xperia 2011 ve 2012'lerde farkli farkli kerneller denedim Cyanogen'in altinda hep, uzun vadeli bir de, bir aydir deniyorum. Hic biri Cyanogen'in kendi kernel'i kadar iyi degil.

GPS'yi actim simdi, gun boyunca acik tutacagim, 2G zaten hep acik. Eger cok goturmuyorsa GPS destekleyen bir to-do kullanmaya baslayacagim. Otobus duragima geldigidimde eve giderken postanede in abi diye uyari vermesi iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende xperia s var unlocked, rootlu değil (root yapıyorum diye unlocklamışım sdf), ısrarla Turkcell ICS çıkarmayınca birkaç ay önce kendim manuel olarak düz ICS flashladım, ama tecrübem bundan ibaret.
Bir şeyler flashlamayı biliyorum da ne flashlayayım onu bilemedim, bir şey flashlayayım. Ne tavsiye edersiniz S'e?

Şu iyidir derseniz ben kalanını XDA'dan falan bakınıp bulamadığım yerde sorarım size falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Rom degil tam olarak ama flashlaniyor. Bunu herkese siddetle tavsiye ederim: http://chautemseric.wix.com/acidaudiotechnology

bi ara görüp sonraya bırakmıştım, uplamis olayim sunu da. baya iyi bi şey tavsiye ederim.

cm9'a geçince xloud falan gitmişti bununla hem geri geldi yanında başka iyileştirmeler ile birlikte hem de. baya fark ettiriyor ses yüksekliği+kalite olarak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...