Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Custom ROM'ları

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

HTC Sensation için,

Elegancia Sense 4.1 3.5.0 Beta başladı. Birkaç güne release olur.

Bu sürümde PYD kernel yanında, Faux,sebastian ve Bricked opsiyonel olarak geliyor. Yani S-OF Unlocked'saniz bunlardan birini AROMA'da seçip ROM'u kullanabilirsiniz.

Chrome browserların sense arayüzlerindeki glitch problemine de fix gelmiş.

Changelog

Xda said:

BT Download page is working (received files)
Captive backlight setting in tweaks app is working (Reboot needed to change)
Fixed MusicBox EQ, all sound eq's should be working now
Fixed poping sound when selecting next or previous songs in music app
Fixed some system errors and this means more battery life
Chrome working without glitches
WiFi Hotspot working on PYD 4.1.9
Fixed SuperSu issues
Batt calibration added to init.d script
Bricked kernel v1.4 added as optional
Faux 01b9 added as optional
SebastianFM v1.5.2 added as optional
Reintroduced the Aroma config backup (Needed testing)
Fixed wrong low mem config, kernel overrides init.d settings (thx axetilen for helping)
Fixed Spanish IME which wasn't installed, Aroma typo
Updated SuperSU to v1.0.0
more to come...

By fixing the lowmemory config means a lot of users who play heavy games won't see reboots or reloading Rosie.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1429953
Sosyal ağlarda paylaş

halp!
Custom rom yüklü Galaxy S2 var. buna CWM ile stock rom yüklemek istiyorum. nasıl yapmam gerekiyor? internette hep odinden bahsetmişler ama benim USB de problem var bilgisayara bağlayınca sadece şarj ediyor.
o yüzden sadece rootlu/rootsuz nasıl olursa artık stock rom u yükleyip o şekilde garantiye gönderecem.
Sosyal ağlarda paylaş

garanti kapsamına sokmak istiyorsan cihazı stock rom'u cwm ile kurman fayda etmez. Rootlu olduğu anlaşılır.

Samsung tarafında bu nasıl oluyor bilmiyorum ama HTC'den bahsedeyim. Belki aynıdır, ya da bi fikir verir.

Bir cihazda CWM olması demek o cihazın recovery'sinin değiştirildiği anlamına geliyor. Bu da müdehale ettiğini ortaya çıkarır. bootloader'ın da orijinal değildir. Bu da garanti dışı bırakır.

HTC'de mesela stock rom'ların Rom Update Utility'leri var. Cihazı USB ile fastboot'ta takıyosun RUU.exe'yi çalıştırıyorsun. O cihaz da bootloader, recovery, radio, rom ne varsa defaulta çekiyor.

xda'ya baktım. Bi tuto var. Okumanda yarar var.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1650919

edit. Stock rom'unu TR için olanı kur da anlaşılmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

sağol link için. yalnız ben telefonu USB ye takınca sadece şarj ediyor. bilgisayarda göremiyorum. download moda aldığımda telefon görecekmi şüpheliyim. gerçi görmezse odin zaten flashlayamayacak telefonu, çakılıp kalmamış olacağım.

müsait bi zamanda deneyeyim bunu, çok sağol.
Sosyal ağlarda paylaş

Custom ROM kurmak farklı, rooting farklı şeyler.

Custom ROM'u flashlamak için uygun bir recovery gerekmekte (4ext, cwm gibi) ya da flashlayacagin ROM'u update.zip olarak SD card'ta atıp stock recovery ile belki flashlayabilirsin. Hiç denemedim. Bu işler vendordan vendora değişiklik gösteriyor. Her zaman CWM yada 4Ext kullanmak daha sağlıklı. Hem daha fonksiyonel.

Rootlamak demek root hakkı vermek. Windows'larda Administrator hesabı gibi düşünebiliriz. Stock ROM/kernel çalışırken de Root hakkı edinebilirsin.

Garanti konusunda da her cihazın "back to stock" threadleri xda'da mevcut. Garantilik bir durum olduğunda o threadlerdeki guideları uygulayabilirsiniz.

Garantiye yollarken cihaza stock ROM'u kurmak yeterli değil. Eğer bootloader, recovery, radio'sunu da değiştirdiyseniz bunları da TR'ye özgü olanlarını uygulayıp yollayın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ikisinin farklı şey olduğunu biliyorum da. şöyle anlatayım

xda'da galaxy s development bölümünde root istemeyen thread yok. yani cm yüklerken bile önce root edin diyor. ben de o yüzden rootsuz denemedim hiç. kafama göre yapmayayım diye.

ayrıca ics ve jb için kullanılan kernellerde (i9000 için semaphore, devil gibi) root default olarak geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• MrLevie unpinned this konu
  • Yeni Oluştur...