Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yarın önemli bir gün.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Haydi community feeling.

1 seneye yakındır aile şirketinde çalışıyorum. Geçtiğimiz haftalarda bir karar aldım ve bir yere başvurdum.

Başvurduğum yer dünya çapında 25.000 çalışanı olan büyükçe bir global şirket.

Pozisyon da finans.

Yarın görüşmem var, oldukça gerginim.

Ailem biraz tepkili gibi, kurulu düzen var bırakıp gidiyorsun hesabı.

Ama biliyorsunuz herkesin kendine göre sebepleri oluyor...

İş 2-3 sene Türkiye'de eğitim, sonra 5-10 sene arası yurtdışındaki yerlerde görev verilecek. Ama Avrupa falan değil :)

Zor işler bunlar.

Büyümek sucks.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

Aile şirketi çok zor iş, ama devasa ve kurumsal bi şirkette rahatlık aramıyosundur umarım :D Tek şey, kafan eve döndüğünde daha rahat olur...

Aynen öyle. Başvurduğum işin sabahı akşamı bayramı seyranı yok. Çalışma temposuyla ilgili bir durum yok.

Benim derdim özel hayatıma yoğun müdahale olması, ve dediğin gibi sorunları arkada bırakamamak.

Hem işte hem özel hayatta aynı insanlar aynı problemler 1 senede bezdirdi açıkçası.

Biraz sürüneyim, belki iyi gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

görüşme konusunda niye gerginsin abi ? sabah kalk, traşını ol, kahvaltını yap, giy takımını çık git görüşmene. doğal olmak ve doğal olduğunu karşındakine yansıtmak en önemli husus bana göre görüşmelerde. bir de yalan söyleme, ne biliyim başka bir yere daha başvurdun mu diyince başvurduysan başvurdum de.
Sosyal ağlarda paylaş

SirWinstonPee said:

Aile ortamı zor. Avantajları olduğu kadar dezavantajı da çok var.

Bence farklı bi yerde çalışırsan, o hissedeceğin özgürlük, kendi başına bişeyler yapıyo olma hissi aile ortamındaki bi kaç konudaki rahatlık veya ekonomik rahatlığından çok çok iyi gelecek.

Tam olarak cevabını aradığım soru bu, biliyor musun?

Özgürlük, kendi kararlarını alabilme, arabayı vurup sikerim diyebilme gibi şeyler acaba aile ortamındaki birkaç konudaki rahatlıktan ve maddi rahatlıktan iyi midir diye düşünüyorum ve denemek istiyorum.

Çok bunaldım çünkü, anti depresan kullanıyorum 1-2 aydır, ufacık şeylere üzülüp takıyorum falan.

Sinirlerim bozuk resmen. Özgürlüğünün kısıtlanması, paranı ben veriyorum o parayla benim istediğim şeyleri yapacaksın tavrı çok bunaltıyor insanı.
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz burnun sürtecek ama şu an bu durum için en elverişli yaşlarda olduğumuz için alt alttan hissedilen bi keyfi oluyo.

Ne biliyim borca giriyosun, uğraşıyosun falan bi şekilde çözülüyo rahata çıkıyosun, bunun ardından kendi milim milim sahip olduğun paranla içeceğin bi duble viski mükemmel.

Ya da patrondan azar yiyip, hırslanman, işi başarman, sonra patronların veya iş arkadaşlarının o gözünün içindeki pırıltı falan yetiyo insana.

Aile olunca hırs yok, hele baba falan varsa anlaşamıyosan bi de alttan alttan sürtüşmeler, kin falan oluyo. En azından dışarıda en kötü kafa göz dalarsın atılırsın ama ailede bu şansın da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

çalışmak iyi bişey olsaydı üste para vermezlerdi
eheheh

2.5 dan baslarsin yurtdisina gittiginde zaten maas da onemli degil tr den kurtuldugun paha bicilemez
avrupa olmaması da onemli degil bence ust standartlarda yasarsin afrikaya gitsen bile

Sudan, Ethiyopya, Güney Afrika, Lübnan, Ürdün.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...