Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: The Force Awakens (2015)

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Benim sw7 cozumlemem

Bence Luke ablasi Prenses Leia'ya asik. Leia da buna karsi bos degil tabi. Bunlar Han Solo'dan gizli bulusup sevisiyorlar. Bu bulusmalarin meyvesi Rey oluyor. Han Solo'dan da Ren abisi oluyor.Yillar geciyor Ama Luke'e agir geliyor bu olaylar. Kendini alkole veriyor. Bu arada Rey ve Ren'i egitiyor. Ama tabi sarayda dedikodular yok degil. Aslinda Ren'de Luke dan olabilir. Rey 'de Han Solo'dan olabilir. Olaylar ole karismis.
Luke iyice dibi vurmus artik Leia'da onu gormek istemiyor, cocuklari da egitime yollamiyor.
Bir gun Luke icip icip, zil zurna akedeminin yolunu tutuyor. Orda onu padavani Ren bekliyor. Luke cok sarhos, Ren'in fabulous saclarinin kokusuyla cildirip o gece Ren'i karanlik tarafa geciriyor.
Olaylar tabi zivanadan cikiyor bu olaydan sonra.Han Solo yakalasa g.tunu kesecek. Luke careyi oratama mass mind wipe atip evrenin obur ucuna kacmakta buluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

yüzlerce sayfa okuyamadım, yazılmıştır ama...

İZLEMEYEN AÇMASIN

ren, rey ve finn veletken luke'un öğrencisi idiler. ren delirip dark side eğilimi gösterince luke bunlara (rey ve finn) reset çakıp gezegenlerine bıraktı, kendi de işi gücü bırakıp kaçtı ortamlardan.

finn ve rey ellerine lightsaber alıp kylo'ya kafa tutabiliyorlar bu yüzden. güç uyanıyor dalgası işte.

Sosyal ağlarda paylaş

kylo

Kylo ya kafa tutabildiler çünkü Bowcaster ile vurulduydu Kylo. Fildme defalarca gösterdiler ne kadar güçlü bowcaster diye. Zar zor ayakta duruyordu işte ormanda Kylo. Yine de yendi Finn'i işte. Rey sonda hile açmasaydı onuda yenerdi sdf

bide

The 11 Biggest Differences Between the Book and Movie Versions of The Force Awakens

http://io9.gizmodo.com/the-11-biggest-differences-between-the-book-and-movie-v-1749329046
Sosyal ağlarda paylaş

Jaegerjaquez said:

izledim eylendim ama hayatında kılıç tutmamış bebelerden dayak yemesi komikti yani ahahaha kaliteli fightlar bekliyodum olsun

Niye öyle diyorsun abi çok büyük duygusal ve hikayeye etkisi olan bir dövüştü o. Daha dün tanıstıgı Han Solo'yu öldürünce kız fıttırdı ve Force'u açmaya karar verdi. Finn'in storm trooper olduguna bakmayın, daha önce establish edilen "Lightsaber duellosu fizikselden öte force'a hakimiyet" önermesini çöpe at, çünkü "muh stronk womyn who needs no man, speshul snowflake".

Yani ben sevdim dersin, ben eglendim dersin de "iyi" diyebilmen için plotun üzerinde duracagı ayakları olması lazım. Ha bide o ayakları bir zahmet önceki filmini kopyala yapıstır yaparak yapmazsan artı olur kariyerine.

filmi izlerken kendi kendime sırıtmaktan alakoyamadım eve dönüp shitposting'e abanma hayalleriyle. Patide kesin herkes begendi ya dedim de şaşırdım, yine arada neuronları ısıldayan arkadaslar var. Bütün filmin çocuklar için kocaman bir oyuncak reklamı oldugunun farkında olan delikanlılar var.

And that's worth fighting for.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Yani ben sevdim dersin, ben eglendim dersin de "iyi" diyebilmen için plotun üzerinde duracagı ayakları olması lazım.

Öyle diyene de laf ettin, şimdi niye kıvırıyorsun ki?

"Seri" filmin ilk filmi üzerinden bilinmeyen şeylere sallayıp duruyorsun, işine gelmeyen karşıt postlara ses çıkarmayıp işine gelene saldırıyorsun, öyle bir de kompleks yapmışsın ki bir destek gelince de stalk deliğinden çıkıp orgazm ola ola çakma sartastik postlar atıyorsun.

HER büyük filmde aynı taktikle attention whore'luk yapmaktan başka bir fonksiyonun yok şurada, yazık yani. Genel olarak katıldığım yorumların yok değil, ama tarzın ve mindsetin rezalet, kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diyeceğimi dedim film hakkında, isteyen açan okur, troll beslemeye karşıyım.

Bir hatan da bu mesela, "YA BENİM GİBİ KÖKÜNE KADAR ELEŞTİRMEK İÇİN VARINI YOĞUNU HARCAYACAK, YA DA MAL GİBİ HER ŞEYİNİ SAVUNACAK" falan. Komplekssiz insanlar "şurası iyiydi, burası saçmaydı, fena değildi" gibi çift taraflı değer yargılarına sahip olabiliyor.

"İzin" diye bir sözüm olmadı, kendinle çeliştiğin yeri gösterdim, onu da çekemedin :p
Sosyal ağlarda paylaş

Abi birşeyin neden iyi oldugu iki cümleyse neden kötü oldugu her zaman iki sayfadır. Ki adam gibi okumamışsın, filmin önceki üçlemeye hatta standalone olarak bakarsan bile çok büyük teknik başarısı oldugunu söyledim . Çok güzel görsel olarak. Ama bunu konuşamazsın ki. "Abi iyi çekmişler, şu shotlar çok güzeldi." Her zaman en çok kritik potansiyeli plottadır. İyiyse de plottadır.

Herhangi bir medium için kendi içinde azıcık eleştiri yapmışsan bilirsin bunu. Ama mindless drone fanboysan seni Derrida bile kurtaramaz yani sana hep inflammatory görünür herşey. Benim atarım(Senin internet köylüsü oldugun için troll sandıgın ama olmayan tavrım) cevap verdiğim adama göre degisir. Senin gibi gerzek gerzek hiçbir karşı argümanı olmadan ad hominem'den öteye geçemeyen arkadaslara kendime eglenceli cevap atıyor muyum? Tabii ki. Senin "lel troll" diye geçiştirmen gerçekten söyleyecek hiçbir şeyin olmadıgından mı? Muhtemelen.

Al burada postunun nereye yerleştiğine bir bak. Sonra hangimiz daha patavatsız tartışırız.

http://i.imgur.com/BWHbUyR.jpg

said:
"İzin" diye bir sözüm olmadı, kendinle çeliştiğin yeri gösterdim, onu da çekemedin

Laf ettinden kastın dalga geçtin sanırım. Internet bakirine sert gelmiş olabilir, kastım abandıgım fikirsiz arkadaslaraydı.
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi mabadınla izleyip burada sayfalarca saçmalamak neresinde o piramidin?

Rey'in flashback ini dikkatle izle. Luke'un Rey'in babası olduğu, Kylo Ren'in öldürdüğü pupillerle birlikte eğitim almakta olduğu ama olaylar boka sarınca Luke tarafından götürülüp bir memory block eşliğinde o gezegene bırakıldığına dair önemli ipuçları var film boyunca.

"There has been an awakening in the Force. Have you felt it?"

Memory block kalkıyor yavaştan ve sülaleden bonuslu kızımız potansiyelini yeniden taplemeye başlıyor. Pratik applikasyonları eğitiminden hatırlıyor da olabilir, Kylo Ren ile kurduğu mental bağ sırasında görmüş de olabilir (Han Solo ile ilgili bir şey söylüyor, o da ondan bir şeyler alıyor açık şekilde), ve Kylo Ren in müdahalesi bu memory block un kalkmasını hızlandırmış olabilir.

Maz'ın mekanının yıkıntılarında traitor diye Finn'e saldıran Stormtrooper önemli bir detayı daha veriyor: Tüm Stormtrooperlar melee eğitim alıyor, Finn de bu eğitimiyle nihayetinde yenilse de karnına Bowcaster yemiş Ren i belli süre oyalayıp bir de tam kılıç tutan omzunu ufaktan kesiyor.

Rey tüm bunlardan sonra, awaken olmakta olan Force + bowcaster + kesik yemiş Ren ile kapışıyor, ki zaten atarlı ergen olan Ren bu sırada iyice bir hallerde.

Nihayetinde, filmde Star Wars canonuna ÖNEMLİ ölçüde ters düşen bir şey bence yok. Çeqemeyen anten taqsın zaa
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

çok ii açıklamışsın quixef tebrik ederim.

rey'in başta eğitim görüp, Knight of Ren ayaklanması sonucunda forsunun Luke tarafından bloklanması Jakkuya bırakılması ve zamanı geldiğinde awakening olması falna güzel teori evet, o kısmı öle düşünmemiştim.

Rey vs Ren

Ki, hani fiziksel değil force işi lightsaber mücadelesi, bu establish edilmişti denmiş - zihin okumaya iki kere çalışıyor Ren, ikisinde de başaramıyor hatta üzerine Rey ondan bir şeyler görüyor. Yani raw power olarak Rey Ren'in bayağı üzerinde görünüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

Filmi mabadınla izleyip burada sayfalarca saçmalamak neresinde o piramidin?

Rey'in flashback ini dikkatle izle. Luke'un Rey'in babası olduğu, Kylo Ren'in öldürdüğü pupillerle birlikte eğitim almakta olduğu ama olaylar boka sarınca Luke tarafından götürülüp bir memory block eşliğinde o gezegene bırakıldığına dair önemli ipuçları var film boyunca.

"There has been an awakening in the Force. Have you felt it?"

Memory block kalkıyor yavaştan ve sülaleden bonuslu kızımız potansiyelini yeniden taplemeye başlıyor. Pratik applikasyonları eğitiminden hatırlıyor da olabilir, Kylo Ren ile kurduğu mental bağ sırasında görmüş de olabilir (Han Solo ile ilgili bir şey söylüyor, o da ondan bir şeyler alıyor açık şekilde), ve Kylo Ren in müdahalesi bu memory block un kalkmasını hızlandırmış olabilir.

Maz'ın mekanının yıkıntılarında traitor diye Finn'e saldıran Stormtrooper önemli bir detayı daha veriyor: Tüm Stormtrooperlar melee eğitim alıyor, Finn de bu eğitimiyle nihayetinde yenilse de karnına Bowcaster yemiş Ren i belli süre oyalayıp bir de tam kılıç tutan omzunu ufaktan kesiyor.

Rey tüm bunlardan sonra, awaken olmakta olan Force + bowcaster + kesik yemiş Ren ile kapışıyor, ki zaten atarlı ergen olan Ren bu sırada iyice bir hallerde.

Nihayetinde, filmde Star Wars canonuna ÖNEMLİ ölçüde ters düşen bir şey bence yok. Çeqemeyen anten taqsın zaa

Şimdi buna birkaç yerden giricem, begendiğini al.

-Tamamen dogru olabilir bu teorin ki benim de tahminim/umudum bu zaten. Böyleyse olan en büyük sorun bunun iyi işlenmeyişinin getirdiği arc development film boyunca. Ve yan bir karakter değil bu, protag'ın senin. Ya sen bunun şüphesiz böyle oldugunu vereceksin ve kızın herşey de proficient olmasını seyirciyi bütün tensionlardan "evet kız şimdi allah oldugu için burada da her zorlugun üstesinden gelecek" durumlarından çıkaracaksın, veya bu amnesia teorin hiç belli edilmeyecek yavaş yavaş kızda açılacak. Zank diye full fledged jedi dövmeyecek yani. Ren'i öyle film boyunca şişirip sonra öyle olup olmadıgı belli olmayan teori üzerinden yerden yere vurdurmayacaksın yani. Saygı duyulamayacak kadar itici teenager'ı villian'ın yapacaksan iyi bir sebebi olacak. Han Solo'yu cocugu döverken izlicem, çocukken Leia'yla yatakta basmış olacak babasını anlatabiliyor muyum?

-Teorin dogru değilse textbook mary sue ve hiç yakışmıyor bu evrene. An Awakening tamamen kızın WHOA I'M A JEDI NAU anlarındaki tension'ı kaldırıyor. Dogruysa zaten kaldırıyor, her engel onun için light kalıyor. Ana karakterimizin kriz anlarında zorlukla mücadele eden ve bunun üstesinden gelmeyi başaran ve bu süreçle kendini keşfeden bir protag yok ortada. Böyle olmak zorunda mı? Değil abi, dünyanın en klişe protag type ama bu şekilde veriyor sana bu film ve bu kadar 101 bir formülü bile batırmaları zaten incompetence/corporate greed diye bagırıyor.

-Yaralı Kylo'yu yenmesi ve bütün o fight sequence baştan sona bir dram. Hayatımda ilk defa projectile'a vurulan dark side jedi'ı gördüm. Filmin basında görmedigi shot'ı havada yakalayan villian'ımız sonunda bırak yakalamayı blocklamadı bile. Ve eminim bunu o akıllara sıgmaz son dövüşü biraz daha mantıklı hale getirmek için yaptılar. Ve işe yaramadı üzgünüm.

Finn gayet güzel karakter, Ren'e zank diye vurulması ama kızın sallamaması tamamen empowerment olsun tribi, onun haricinde çok eglenceli. Stormtrooper karakter abi, orjinal herif. Ki ben çok kötü bir karakter olacak diye bekliyordum, şaşırttı.

Poe çok iyi, eklenecek birşeye gerek görmüyorum.

Harrison Ford yıllar sonra sanırım isteyerek bir filmde yer almış, acting yapmaya geri dönmüş. Leia'yle ilişkilerinin tam olması gerektigi gibi yürümüş olması gülümsetti.

Kylo'ya deginmiyorum, 3 tane wall of text yazacak kadar yanlış şey var.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...