Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

29 TL 'ye Windows 8 pro isteyen.

tinu

Öne çıkan mesajlar

haberi ben yazdım.

microsoft'Un kendi promosyonu insanlara beleş indirim kodu göndermek değil. belli tarih aralığında widows 7'li pc alanlara ucuza windows 8 satmak.

cahil cahil yorumlar yapıp prim yapmaya çalışmayın komik oluyor.

editörün notu kısmı var. ona bir göz atsaydın zaten bu kadar boş bir mesaj atmana gerek kalmayacaktı, ben senin için buraya paste edeyim;

Editörün Yorumu :
Microsoft'un bu konuda bir yaptırım uygulamaması ya da bu durumun hiç farkında olmaması mümkün değil. Muhtemelen Windows 8 satışlarını artırmak ve korsan yazılım kullananları orijinal ürüne teşvik etmek üzere atılmış bir adım olabilir. Yine de herkesin promosyon koduna erişememesi biraz mide bulandırmıyor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yine de kesinlikle hata değil, hata olsa hemen düzelirdi. Zaten olayın sadece nerd forumlarda yazdığını da görebiliyoruz. Genelde korsanlama işiyle ilgilenilen forumlarda.

MDL mesela korsan işinin en önde gittiği, aktivasyon olayının sonuna kadar kurcalandığı bir yer. Windows 7 çıktığında herkes aktivasyonu hacklemek ve korsanlamakla uğraşıyordu, şu anda herkes oradaki gidin 15$ verin alın diyor. Korsanlama için bir aktivite yok. Hatta şu anlattığım tamamen beleşe legit key alma olayını bile yapmıyorlar ucuza alma imkanı olunca. Ben de o beleş legit keyi atıp bununla tekrar kurdum, nasıl olacağını soranları da ignore ediyorum şu anda.

Bariz Microsoft'un bilgisi dahilinde olmuş olay ve %80 korsan kullanacak insanların kullandığı bir olay. Windows Store da düşünülünce iş iyice belli oluyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen katılıyorum hata falan değil, satışı artırmak için yapılmış bir hamle. yine de serial sormadan promo göndermesi soru işareti benim açımdan. ya herkese verirsin ya da vermezsin yani bu kadar basittir. aynı bilgisayardan farklı browser'lardan farklı sonuçlar alıyorum yahu. kimi orijinal key'imi bile kabul etmezken kimi key sormuyor. kimi bilgisayarda eski key'ler aktif edilebiliyor. böyle salakça bir şey olamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten belli kampanyanın süresi vs. Ocak ayından sonra fiyatı istedikleri kadar yükseltsinler, her daim orjinale para veren kesim o fiyatı da görmez.

Gerge'nin dediği gibi direk bizim korsancıların gönlünü çalmaya yönelik hareket Microsoft'unki. Tuttu da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Her tarayıcı ile ya da her denediğinde olmamasının nedeni belli. Korsanlamak uğraş gerektiyor, bunun nasıl olacağını öğrenmek için de MDL gibi yerlere gitmen gerekiyor. Uğraşmam diyorsan ve edinmek istiyorsan %80 almışsındır 39$'a.

Ben beleş key alma olayını çıktığı an farketmiştim mesela, MDL gibi yerler dışında nasıl olduğu anlatılmıyor bile. Bu olay da MDL, Paticik gibi yerlerde yazdı bir zaten. The Verge forumlarında bir görünüp ilgilenen olmadığı için arka sayfalara kaydı mesela. Diğer kurumlarda (sizinki gibi) epey sonradan yazdı. Başka bir cin yanı daha var, IE10 ile çalışıyor en sağlam. IE9 olmadı diyebiliyor. IE10 Windows 8'de var sadece ve IE10'a erişimi olan biri bunu yapacaksa o erişimi korsan yollardan edinmiştir. Üstelik sistem içinde korsan kullanmak için yapılan herşey sadece slmgr /ckms yazarak temizlenip sistem yeni ve yasal keye hazır hale getirilebiliyor.

Komplo teorisi gibi geliyor ama aslında çok iyi işletmecilik hareketi olmuş. Microsoft'u tebrik etmek gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...