Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

öldükten sonra yaşama, ahirete inanmayanlara

ateyizlerebirsoru

Öne çıkan mesajlar

hep merak etmişimdir.
tek bir hayatın olduğuna inanmak nasıl bir his yaratıyor içinizde.
yani öleceğinizi ve her şeyin yok olacağını düşünerek yaşamak, hayatınızı sürdürmek nasıl bir his?
2012 yılı gibi teknolojinin emekleme evresinde doğmak ve kuvvetle muhtemel 60 90 yıl arası bir ömre sahip olup sonra herşeyin kararacağını bilerek nasıl işe gidiyorsunuz? nasıl birini seviyorsunuz? nasıl keyif alabiliyorsunuz yaşamınızdan? buna inanarak yaşamayı, hayatınızı sürdürmeyi nasıl kabullenebildiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

ahahahahh ateyizlere bir soru diye nick almış adam. yaratıcı bence, tartışılabilir.

inançlı olsan da, olmasan da öldükten sonra ne olacağını bilemiyorsun. öteki dünya olması 'umuduyla' yaşıyorum zira bu dünyadaki kötü insanların bunların hesabını vermeden ölüp gitmesi fikri beni rahatsız ediyor. ama olup olmadığından da emin olamadığım için 'tamam, kesin var' diyemiyorum inancım beni buna zorlasa da.

özünde 'bilinemez' bir konu. ancak 'var yahu işte kötüleri kazana atıcaz' diyerek kendini rahatlatabiliyorsun, bu dinin güzel bir tarafı.
Sosyal ağlarda paylaş

ateyizlerebirsoru said:

hep merak etmişimdir.
yani öleceğinizi ve her şeyin yok olacağını düşünerek yaşamak, hayatınızı sürdürmek nasıl bir his?
2012 yılı gibi teknolojinin emekleme evresinde doğmak ve kuvvetle muhtemel 60 90 yıl arası bir ömre sahip olup sonra herşeyin kararacağını bilerek nasıl işe gidiyorsunuz? nasıl birini seviyorsunuz? nasıl keyif alabiliyorsunuz yaşamınızdan? buna inanarak yaşamayı, hayatınızı sürdürmeyi nasıl kabullenebildiniz?

şu anlattıklarının aksini bilmediğimiz bişeye nasıl inanmamızı bekliyosun?
Sosyal ağlarda paylaş

ateyizlerebirsoru said:

hep merak etmişimdir.

let me answer that with a quote

Angel: Well, I guess I kinda worked it out. If there's no great glorious end to all this, if nothing we do matters... , then all that matters is what we do. 'Cause that's all there is. What we do. Now. Today. I fought for so long, for redemption, for a reward, and finally just to beat the other guy, but I never got it.
Kate Lockley: And now you do?
Angel: Not all of it. All I wanna do is help. I wanna help because, I don't think people should suffer as they do. Because, if there's no bigger meaning, then the smallest act of kindness is the greatest thing in the world.
Kate Lockley: Yikes. It sounds like you've had an epiphany.
Angel: I keep saying that, but nobody's listening.
Sosyal ağlarda paylaş

ateyizlerebirsoru said:

...onra herşeyin kararacağını bilerek nasıl işe gidiyorsunuz? nasıl birini seviyorsunuz? nasıl keyif alabiliyorsunuz yaşamınızdan? buna inanarak yaşamayı, hayatınızı sürdürmeyi nasıl kabullenebildiniz?

bilmem... yani hakikaten bilmiyorum. bu sorduklarının hiçbi cevabı yok.
ama bak hala ot gibi de olsa yaşıyorum. sen de yaşıyorsun...

bi de her ve şey ayrı yazılır.
Sosyal ağlarda paylaş

ne demek "nasıl birini sevebiliyorsunuz, nasıl keyif alabiliyorsunuz?" ?
elindeki tek yaşam bu, iyi kullan. sev, keyif al. öldükten sonra hayat yoksa sevmiş ve keyif almış olmuyor musun?
sen o zaman nasılsa ölünce yaşıycam şimdi yatsam diye düşünebilirsin. sabah akşam namaz kılayım öldükten sonra sonsuza kadar yaşıyoruz zaten diyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben sonrası hakkındaki fikirlerinizi sormuyorum.
sonrası olmamasına nasıl tahammül ettiğinizi soruyorum.
sonrası olmamasına inanarak nasıl bu kadar sakin kalabildiğinizi soruyorum.
sonrasının olmadığına inanırken nasıl bu kadar kolay sigara içebildiğinizi, yeni tanıştığınız insanların yanında sarhoş olmayı göze alabildiğinizi soruyorum yada
sonrasının olmadığına inanırken neden telomerlerin kısalmasına nasıl engel olabilirimi araştırmadığınızı soruyorum
sonrasının olmadığına inanırken nasıl her sabah işe gidip bilgisayar başında bir dürümcü için kod yazabildiğinizi soruyorum
sonrasının olmadığına inanırken nasıl bu kadar sakin kalabildiğinizi soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...