Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Darwin tipsizdi

barnacle

Öne çıkan mesajlar

Salvador Dali: ...Bunlar çarpık ilişki adına akla gelecek her haltı onaylar,gırtlaklarına kadar pisliğe batarlar. Göz ne görürse, gönül ona konar derler ya Dali’de “abuk saçık” resimler yapar. Kaldı ki yakın arkadaşları da sağlam papuç sayılmazlar, nitekim oda çizgi dışı bir adam olur çıkar. Saçlarını uzatır, dudaklarını boyar, gözlerini börtlete börtlete bakar ve aklını poşetlik resimlerle bozar.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

bunlara sorsan hepsi kuran'da yazıyor. Otur aspirin yap desen yüzüne bakar.

LOOOL
Bone said:

bunların hepsini dasaaa yazmış, konu dışı virali yapmak istemiş.

olm ben işçi güvenliği metni falan yazıyordum o sıralarda.
"kemerinizi bağlayın. inşaatta kenarlarda gezerken aşağıya atlamayın"falan filan.
Sosyal ağlarda paylaş

emoymuş darwin

http://www.brainpickings.org/wp-content/uploads/2012/10/darwinletter.jpg

My dear Lyell

[…]

What a wonderful case the Bedford case.– Does not the N. American view of warmer or more equable period after great Glacial period become much more probable in Europe?–

But I am very poorly today & very stupid & hate everybody & everything. One lives only to make blunders.– I am going to write a little Book for Murray on orchids & today I hate them worse than everything so farewell & in a sweet frame of mind, I am

Ever yours

C. Darwin
Sosyal ağlarda paylaş

darwin ile ilgi bir şey okumuştum, ama nede okudum, ne derece doğrudur bilmiyorum, bulamadım da zaten

dediklerine göre adamın karısı ölünce, nasıl iyi tanrısın la sen, karımı niye öldürdün, o kadar dua etik falan diye başlayıp, senin gibi tanrı olmaz olsun diye çalışmalarını bu yönde ilerlediğinden bahsediyordu, nedir ne değildir bilmem
Sosyal ağlarda paylaş

Darwin calismalarina basladiginda daha evli degildi.

Karisi dindar biriydi hatta kiziyordu ona bu calismalarindan dolayi. Darwin in kendiside dindar biriymis calismalarindan once, sonra calistikca agnostiklesmis, calismalarini bitirdiginde agnostik zaten evlendiginde de, agirlikli olarak. karisinin olmesinede daha cok var, sanirim 30-40 yil var agnostik olmasindan sonra karisinin olmesine.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

Karisi dindar biriydi hatta kiziyordu ona bu calismalarindan dolayi. Darwin in kendiside dindar biriymis calismalarindan once, sonra calistikca agnostiklesmis, calismalarini bitirdiginde agnostik zaten evlendiginde de, agirlikli olarak. karisinin olmesinede daha cok var, sanirim 30-40 yil var agnostik olmasindan sonra karisinin olmesine.

Darwin'in ailesi falan cemaatlerinin ileri gelenlerinden hatta, adam kiliseye falan gidiyor, cemaatten kopmuyor uzun yıllar. Da işte kaynak gösterebilecek sana bana mı inanır bu kitapları bağrına basan kafalar yoksa kaynağını geçtim yazarı belirsiz bu kitaplara mı?

Tabii ki kitaplara inanırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

nedanko said:

bilmiyorum, okuduğumdan eminim de kaynağı ne onu bulamadım, karsı ve çocuğu da galiba ölünce çok üzülmüş adam, birde akraba evliği galiba karısı da...

yani ne derece doğru bilmiyorum, adamın hayatı hakkında bir kere araştırma yaptım -gerçi wiki diye hatırlıyorumda hangi sayfasındanydı-
Sosyal ağlarda paylaş

amerika da da aptallik cok var ama onlarla kiyaslanmaz bizim ki.

orada darwin in teorisine karsi cikarlar vs ama darwin in ozel hayati ile ilgili, afife nin ozel hayatiyle ilgili atip tutulmaz. oradaki aptallik baska boyutta.

bir fikre karsi cikmakla, o fikri destekleyen insana karsi cikmak arasindaki farki goremeyen bi milletiz. dinin aptallastirma etkisi bizde daha cok iste o belli, yani butun dinler kotu ama musluman kultur ayri bir kotu. bunu da kabul etmek gerek.

vahsi bir din yani.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha aynen orda en azından direk teoriye yönelik saçma şeyler söylüyorlar darwinin teorisi doğruysa o zaman bir kavanoz fıstık ezmesinde zamanla canlı varlıkların türemesi lazım falan gibi şeyler söylüyorlar sdf.

zaten tam dediğin olay yani "birinin fikrini çürütmek için fikri söyleyen adamın karakterine laf etmek" olayının doğruluğunu sadece bu forumda bile gözlemleyebilirsin.

bir de robert's rules of order diye bişey vardır amerikada prestijli okulların vs toplantılar için benimsediği bir grup fikir. yurtdışında okuyan ve şimdi burda hoca olan yaşlı hocalarımızdan bazıları Türk anlayışında bu konseptler olmadığı için hiç bir kritik toplantıdan adam gibi sonuç çıkamadını söyleyip dururlar ne kadar doğru bilmiyorum. Aynen bu kurallar benimsenmediği zaman, böyle toplantılarda karşı fikirler sunulmaya başlandığında bir süre sonra olay "sen şöylesin, geçen şöyle yaptın"a geliyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Sigmund Freud: Sapıkların babası. Özellikle siyonistler ve Marksistler Freud’a sahip çıkar. Freud teorisi ise, Allahü tealanın kainatın şereflisi olarak yarattığı insanı, bir takım adi içgüdülerin esiri gibi gösteren bir teori.

http://www.kotusozluk.com/img/2012/05/ahlaksizligin-atasi-marki-do-sad_1338157174.jpeg
Sosyal ağlarda paylaş

"İlçe milli eğitim müdürü" said:

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan kitapların içeriğini bilmediğini söyledi: “Kitapların adına bakınca olumlu mesajlar veriyor diye düşündüm. Üslubunu bilmiyorum, okumadım. Ama söylediğiniz argo üslup, nefret dili hoş değil. İnsanları yaftalamanın bir anlamı yok. Doğru değil. Dağıtılan kitapları ilçe milli eğitim müdürlüğünde denetlemek pek mümkün değil.”

hahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...