Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Citizen

jagd

Öne çıkan mesajlar

Ben seyi merak ediyorum, gemiyi kaybetme/caldirma olaylari nasil olacak..insurance falan olacak ama nasil uygulanacak daha cok erken konusmak icin.

Persistent Universe olacak, patch 2.0 bunun ilk adimi. EVE gibi bin kisi ayni savasa giremeyecek, girmesinde zaten ehuh. Hatirladigim kadari ile ayni gridde 100 civari gemi kaldirabilmeyi hedefliyorlar (8 murettebatli gemi de 1 gemi)

50 gemiyi kaldirsa yeter baslangicta fikrimce. Elite e benziyor instance olayi sanirim, ama oyuncu=pilot, gemi degil..Haliyle istasyonun camindan baktiginda gemisi ile inis yaptiktan sonra 4 arkadasi ile landing zoneda zero-g uzun esek oynayanlari izleme gibi seyler mumkun.

Exploration ile kesfettigin yerleri diger oyunculara satabilecegine/verebilecegine gore ortak bir evrende geciyor, instance tarzi gridlere bolerler tahminen.

Enteresan vizyon koymuslar, ama girdim baktim, bu kadarini yaptilarsa gerisini yaparlar...sadece zaman alir Cucenin dedigi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu paketin içinde gemi için sınırsız insurance var, yani funding sırasında 500 dolar verip gemi alan adamın o gemisi sonsuza kadar insured. Ama sadece o gemisi, ingame başka bişi aldığında ona işlemiyor. Bu insurance silahlara kargoya modifikasyonlara başka hiç bir şeye işlemiyor bu arada, en temel haliyle gemi neyse o. Bunu da bizi yüksek paralar vererek desktekleyen oyuncularımız madur hissetmesin vs. diyerek yapmışlar, açıkçası 15 dolar veren biri olarak çok da sıkıntı değil bana. Sonuçta in-game rahatlıkla alınabilen bişi insurance.

Kargo silahlar upgradeler vs. farklı seçenekler olacak insurance için, tabi kaça olur vs. detay yok haliyle.

Yanlış hatırlamıyorsam bizim 15 dolarlık anniversary paketinde 6 aylık mı ne insurance vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hah evet dogru o, ama soyle seyler mumkun, en ucuz life time insurance li gemi paketini alip, onu istedigin gemiye upgrade edersen, o gemiye geciyor LTI. Ekstra koyacagin silahlar haric.

Dun bakindim bu LTI olayina, devler sey demis, oyun icinden insurance yapmak cok goze bayan bir para olmayacakmismis. Lifetime insurance alanlar ile release arasinda korkunc fark olmasin diye...benim anladigim mmo'larda ki repair ucreti gibi bisi olcak.

Su anda lifetime insurance'i olan gemiler sadece "concept" safhasinda satilan gemiler..Ucusa hazir yada hangar safhasina gecenler 1-6aylik insurance ile veriliyor.

p-72 concept safhasinda minik 20 dolarlik gemi ama mesela, onu alip upgrade edersen, upgradeledigin gemi LTIye sahip oluyor.

Ben starter paketi aldim, birde ilave olarak p72 gemisini aldim, hani ileride Freelancera upgrade edersem onu ederim repair parasi ile ugrasmam diye, nasilsa fiyatini dusuyor CCU/upgrade esnasinda..starter pakette ki de minik gemi de oyle durur, pewpew icin kullanirim, ingame para ile upgradelerim falan.

Of cok alfa/beta kurnazliklari heheh.

edit: p72 anniversary sale de satisa cikan gemilerdenmis, 1 gun once bitti o sale :/
Sosyal ağlarda paylaş

ahah LTI ile ilgileneceginizi bilsem yazardim o kurnazligi, zira ilk geminin yanina P-72 satin alip onu CCU ile Mustang Beta'ya cevirdim ben de

patlama/calinma olaylari ise surekli konusulan seyler, hatta "gemiyi arkadasim calsa sonra bana insurance'dan yenisi gelse oh oh" seklindeki exploitlerde tartisildi

henuz kesin birsey yok ama dev'ler insurance fraud'a karsi onlem alinacagini soyledi, buyuk bir ihtimalle GM atayacaklar sirf insurance takibi icin
Sosyal ağlarda paylaş

O insurance'lar bitiyor, rahat olun. Size giren çıkan yok. Uzun vadede her kayıp zarara sokar.

Tek dezavantajı o hareketin, ayrı GM atamaları falan gerekir fraud önlemek amaçlı. Onu da onlar düşünsün. Buradan organize olup yaparız valla dfgdfj. STORELA BABA STORELA.
Sosyal ağlarda paylaş

Patch 2.0 de tasarim halinde gemisi olanlara gecici verilecek gemi listesi dusmus

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/301211

315p yada Freelancer DUR'a yukselecegim sanirim ya, tasarimi da degisiyormus kocaman gemi olacakmis, patch 2.0 de onun yerine gecici Andromeda veriyorlar Freelancer daha yayina girmedigi icin..hrmmm hrmm hrmm, bilemedim. Neyse acelesi yok pre alfa daha oyun nasilsa.

Sosyal ağlarda paylaş

eve modeli olur bence, gayet guzel model

Çaldırmak dışında

Yani sonuçta, araç çalmada bi pvp ye girio ve çaldırıyosan pvp yi kaybetmiş oluosun. Eve de çaldırmanın tek yolu kendi salaklığın.

Aslında gemıyı vermek yerıne baz mıneralın market fıyatını odese eve dekı gıbı, şok güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Gidecegin waypointte ki hedefin senin o yonden gelecegini tahmin ettiklerini dusunuyorsan, once baska bir waypointe ziplayip oradan esas waypointe gitmek. Rotani sektirmek gibi.

Basit hali ile orneklersem, Eve'de gatelere kurulan tuzak/gatecamp/fleet'lere bodozlama dalmak yerine ayni sistemdeki bir baska gezegene ziplayip (sekip) oradan gate'e girmek baya kullaniliyor. Ha ise yaramadigida oluyordu hehe...Bir nevi "flank".
Sosyal ağlarda paylaş

bounce'u da ogrendik. iyi oldu.
yalniz cok gaz video. o pesine takildiklari adami da bekleyen arkadaslari olsaydi cok acaip combat olurdu. yalniz en sonda adam nasil patladi. shield'i bitince bi anda havaya mi uctu ne oldu bi bok anlamadim. adamlar da anlamadi. warpladi mi noldu derken biri patladi dedi. ortaya kalinti falan birsey de cikmadi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...